- Má sbírka plnících per Centropen - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Má sbírka plnících per Centropen

Diskuze o plnicích perech značky Centropen.

Re: Má sbírka plnících per Centropen

Příspěvekod Exteron » 04 pro 2014 20:19

A jaká je finální cena?
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Má sbírka plnících per Centropen

Příspěvekod trige » 04 pro 2014 22:27

Je to aukce, která stále probíhá /ukončení za 3 dny a 20 hodin :-) /, můžete se zúčastnit.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Má sbírka plnících per Centropen

Příspěvekod Indigo Valley » 27 črc 2015 07:18

Zdravím, mám Barclay tuším z roku 1951, až donedávna perfektně psalo, ale teď se tam něco pokazilo a nechce mi natáhnout inkoust. Myslíte že to někdo dokáže opravit? Není to klasický konvertor, ale takové pumpovátko a přestalo pumpovat.
Indigo Valley
 
Příspěvky: 4
Registrován: 08 črc 2015 11:34

Re: Má sbírka plnících per Centropen

Příspěvekod 3022 » 20 zář 2015 19:22

Niten.Senki píše:Chtěl jsem rozšířit sbírku o nějaké modernější kousky. Bohužel, společnost Centropen již nevyrábí, běžná plnící pera. Zaměřily se na limitované edice. Presidentská pera. Jsem toho názoru, že je to veliká škoda.


Zda se ze v tomto ohledu nakonec doslo ke zmene k lepsimu, alespon pokud jde o obycejna skolni pera:
http://www.centropen.cz/#!/cz/produkty/ ... -ruby-2116
http://www.centropen.cz/#!/cz/produkty/ ... -star-2126
http://www.centropen.cz/#!/cz/produkty/ ... udent-2156
http://www.centropen.cz/#!/cz/produkty/ ... itter-2156
http://www.centropen.cz/#!/cz/produkty/ ... shark-2166

...otazka je samozrejme kdo to vyrabi a zda to jen pod svou znackou neprodavaji, ale obdobne se muzeme ptat u vetsiny znacek.

Ten model Shark se mi dost libil a vazne jsem nad nim uvazoval, bohuzel jsem ale mohl shlednout nekolik vybalenych kousku a dost me odradilo, ze hrot se zdal na vsech trochu jinak pootoceny v podelne ose proti rukojeti. Zdalo se mi to proste jako fuserina pri sesazovani, takze jsem nekoupil.
...ty ostatni mely zas vylozene detske prumery tela, tak jsem pozdeji radeji koupil nejake no-name cinske pero ktere "vypadalo lip" a zatim jsem popravde spokojen (po drobnem "dodelej doma").
3022
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 zář 2015 10:20

Re: Má sbírka plnících per Centropen

Příspěvekod Gek » 25 pro 2016 19:51

Objevil jsem doma v šuplíku Centropen 1309. Je to školní obyč. pero. Namočil jsem ho, vypral a uvidíme jak bude psát. ;)
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Má sbírka plnících per Centropen

Příspěvekod ondrej » 30 bře 2017 11:29

Zdravím,
som na fóre nový a mal by som prosbu, robil Centropen aj zlaté hroty? Nemyslím pozlátené, ale úplne zo zlata?
Napr. u modelu Centropen 10012 Ripet.

Ďakujem
Ondrej
ondrej
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30 bře 2017 11:18

Re: Má sbírka plnících per Centropen

Příspěvekod Toams » 30 bře 2017 13:11

Robil, prave tie hroty "Ripet" su zlate. Dalsie z pier, kde sa daval zlaty hrot je napr. 4064.
Inak pouzivali sa aj "neznackove" hroty Warranted Gold atd., len neviem, do akej miery ich pouzival statny podnik, pred zlucenim to bolo bezne, po vzniku Centropenu mozno ostali prvorepublikovym vyrobcom zasoby, ktore pouzil ... ale na to su tu vacsi experti.
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Má sbírka plnících per Centropen

Příspěvekod ondrej » 03 dub 2017 09:11

Ďakujem za info, ide totiž o to, že som videl jedno také pero v inzercii a predávajúcemu výkup zlata ponúkal za taký hrot 31 €.
Nezdalo sa mi to, myslel som si, že hroty sú max pozlátené. Akú sumu by ste ponúkli za také pero cez inzerciu?
Ďakujem.
ondrej
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30 bře 2017 11:18

Re: Má sbírka plnících per Centropen

Příspěvekod Vlcacka » 09 dub 2017 21:41

ondrej píše:...predávajúcemu výkup zlata ponúkal za taký hrot 31 €.


Aha, tak to jsem netušila, že mám takové štěstí, že pár Ripetů mám...
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Má sbírka plnících per Centropen

Příspěvekod inkognito » 10 dub 2017 18:32

ondrej píše:Ďakujem za info, ide totiž o to, že som videl jedno také pero v inzercii a predávajúcemu výkup zlata ponúkal za taký hrot 31 €.
Nezdalo sa mi to, myslel som si, že hroty sú max pozlátené. Akú sumu by ste ponúkli za také pero cez inzerciu?
Ďakujem.


Zlatý hrot RIPET ze zlata 14 karátů mívá nejčastěji hmotnost cca 0,3 g, takže reálná cena za materiál není vysoká - cca 170 Kč.
inkognito
 
Příspěvky: 17
Registrován: 12 bře 2017 19:52

Předchozí

Zpět na Centropen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník