- renovace Centropen 10012 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

renovace Centropen 10012

Diskuze o plnicích perech značky Centropen.

renovace Centropen 10012

Příspěvekod bodlin » 23 dub 2014 08:19

Zdravím, podědil jsem pero Centropen 10012. Pero je vzhledem jako nové, hrot je jako z 50. let, kromě těsnění v pístovém plnění. Nevíte někdo, jestli se pero nechá rozebrat a poškozené těsnění vyměnit? Nechala by se taková operace případně provést doma nebo se na to musí podívat odborník?
bodlin
 
Příspěvky: 8
Registrován: 19 dub 2014 15:30

Re: renovace Centropen 10012

Příspěvekod Dr.Watson » 25 dub 2014 00:11

Každé pero se dá rozebrat.
Nicméně bych byl opatrný a raději se obrátil přímo na továrnu Centropen, mají stránky, napište třeba mail oni už to předají na správné místo.
Když jsem tam před lety dělal, měli jsme na oddělení něco jako opravnu, záruční-pozáruční, co bylo potřeba a takovéto případy se tam řešily také. Pokud byly náhradní díly. Pokud to šlo opravit. A dokonce se to tehdy dělalo zadara včetně pošty, pokud nešlo něco opravit, vrátilo se to s nějakým novým perem. Asi už to pravda nebude, je to asi patnáct let zpět ale za zeptání nic nedáte.
Já bych to zkusil, na laborace bude čas pokud to nevyjde.
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22

Re: renovace Centropen 10012

Příspěvekod bodlin » 29 dub 2014 11:44

Děkuji za informaci. Sám bych se o rozebrání nepokoušel, stejně nemám náhradní těsnění. Divím se sám sobě, že mě nenapadla možnost kontaktovat samotného výrobce :lol:
bodlin
 
Příspěvky: 8
Registrován: 19 dub 2014 15:30

Re: renovace Centropen 10012

Příspěvekod lahcim » 18 bře 2019 07:38

Ahoj,

nedávno se mi podařilo získat toto pero a bohužel tesnění již neplní svoji funkci. Pero již mám rozebrané, jen nevím čím nahradit původní těsnění. Máte někdo zdroj na náhradní díly? Případně bude fungovat nějaký běžně dostupný o-kroužek?
lahcim
 
Příspěvky: 24
Registrován: 25 srp 2017 12:48

Re: renovace Centropen 10012

Příspěvekod lahcim » 20 bře 2019 07:45

Poptal jsem v Centropenu náhradní díly na toto pero a neuspěl jsem. Ona by ta původní gumová těsnění po více než 50 letech skladování stejně za moc nestála. Ale bylo mi doporučeno použití obyčejných těsnění - o-kroužků. Podle měření na mém peru by měl pasovat kroužek s vnějším průměrem 6 mm a vnitřním otvorem 3 mm. Mám obědnáno z Číny, ale asi se zkusím stavit i v místním železářství jestli je nemají tam. Nechce se mě čekat. :-)
lahcim
 
Příspěvky: 24
Registrován: 25 srp 2017 12:48


Zpět na Centropen

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků