- Diplomat Esteem black - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Diplomat Esteem black

Diskuze o plnicích perech značky Diplomat.

Diplomat Esteem black

Příspěvekod Bourbon » 01 zář 2015 14:54

Mám asi 3 měsíce plnítko Diplomat Esteem v černé barvě. Nenápadné milé pero, má vskutku perfektní hrot, pěkně spouští, jak má. Používá standardní krátké bombičky, v peru je prostor i pro rezervní bombičku. Hrot ocelový, ale píše velice hladce. Dvě menší výhrady: (1) klips na krytce působí poněkud lacině, ale zvyknul jsem si, (2) zvyknout jsem si musel i na to, že -- jako člověk, který píše s krytkou nasazenou na pero (posting) -- si musím dát pozor, aby byla krytka řádně zatlačena, jinak by mohla spadnout. Zato při otevírání či zavírání pera se ozve příjemné potvrzující kliknutí. Inkoust: Diamine Olive Green, hrot M. Cenově je poněkud dražší než model Travaeller, platil jsem kolem 65 U.S. dolarů, vyměřený doplatek DPH asi 550 korun, poštovné si nepamatuju. S Diplomatem Esteemem se mi píše velice příjemně, na čas vytlačil z mého "oběhu" pera Pilot Metropolitan a Cross Century II Lustrous Chrome (nyní vyráběný v Číně...).
Bourbon
 
Příspěvky: 5
Registrován: 04 srp 2015 15:46

Re: Diplomat Esteem black

Příspěvekod tritrek » 15 úno 2016 16:42

Aké máš skúsenosti s atramentom Diamine v Diplomate? Videl som hororové obrázky s ink crud...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko


Zpět na Diplomat

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků