- Pomůžete se zprovozněním TG1-S? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pomůžete se zprovozněním TG1-S?

Diskuze o plnicích perech značek Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Design, Porsche Design.

Pomůžete se zprovozněním TG1-S?

Příspěvekod domitea » 07 lis 2014 19:48

Zdravím,

nejdříve vzkaz pro adminy: Pokud jsem dal topic špatně, klidně ho přesuňte

Při dělání pořádku jsem doma našel starou rýsovací sadu a v ní tato pera. Normálně bych to vyhodil, ale po letmém googlení jsem si řekl, že je zkusím zprovoznit (Zkuste si je najít na britském Amazonu ;) ). Bohužel pro mě, jsou plná černé, řádně zaschlé tuše (Měla na to odhadem čtvrt století). A já se Vás, zkušenějších, ptám. Má to cenu zachraňovat?

Vím, že by tuš pustí vodou nebo lihem, ale platí to i takto zaschlé? Nepoškodím lihem to pero?
domitea
 
Příspěvky: 2
Registrován: 07 lis 2014 19:22

Re: Pomůžete se zprovozněním TG1-S?

Příspěvekod Josse » 09 lis 2014 12:30

Rozhodně nevyhazovat! Nějaký případný dobrovolník se zde vždy najde (třeba já :D ) a ujme se jich.
Jinak ke zprovoznění, opatrně bez použití hrubé síly povolit a rozebrat co jde, poté vše namočit nejlépe do destilované vody a nechat odmočit (týden s klidným svědomím). Další variantou je ultrazvuková čistička, u té je ale třeba zvážit cennost předmětu protože někdy se v ni odloupnou zlacené nápisy (ale tím že prvotní myšlenky byly na popelnici...)
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Pomůžete se zprovozněním TG1-S?

Příspěvekod domitea » 09 lis 2014 16:49

Rozebrání na jednotlivé díly šlo relativně snadno:

Obrázek

Jen teď nevím, jestli se dá ještě více rozebrat ta část s hrotem, protože tam toho asi bude nejvíc...
domitea
 
Příspěvky: 2
Registrován: 07 lis 2014 19:22

Re: Pomůžete se zprovozněním TG1-S?

Příspěvekod Josse » 10 lis 2014 00:52

Nikdy jsem ho rozebrané neviděl ale mělo by to stačit...
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Pomůžete se zprovozněním TG1-S?

Příspěvekod vojtahlad » 10 lis 2014 07:21

Určitě jsem viděl technické pero rozebrané tak, že závažíčko s drátkem bylo samostatně. Ale jestli to byl zrovna tenhle Rotring, si opravdu nepamatuji. Pán na videu říká, že víc by se to už rozebírat nemělo:

https://www.youtube.com/watch?v=QSRo5lUn7bM

Což se dá chápat i tak, že to jde ;)

Osobně bych to zkusil na den ponořit do vody, co to udělá, a podle výsledku se rozhodoval dál.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Pomůžete se zprovozněním TG1-S?

Příspěvekod riya20 » 09 pro 2014 17:29

Jinak ke zprovoznění, opatrně bez použití hrubé síly povolit a rozebrat co jde, poté vše namočit nejlépe do destilované vody a nechat odmočit (týden s klidným svědomím). Další variantou je ultrazvuková čistička,
Get Braindumps demos for test king and 1D0-520 with 100% success guaranteed. Our high quality cnsu.edu
riya20
 
Příspěvky: 1
Registrován: 08 pro 2014 20:40


Zpět na Faber-Castell

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků