- Parker I.M. Black GT - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní

Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Parker I.M. Black GT

Diskuze o plnicích perech značky Parker.

Re: Parker I.M. Black GT

Příspěvekod Strapi » 12 led 2014 14:11

Přišel mě Pilot 78G tak budu chvíli používat a uvidím rozdíl. v životnosti "pozlacení"
Strapi

Příspěvekod trige » 14 led 2014 12:06

OK napiš, mám Pilot cca 2 měsíce a po každodenním používání je jako nový. Ale taktéž Parker IM, ten mám tedy v chromu, žádné opotřebení není znatelné. Pera střídám průběžně co 2 měsíce nebo podle nálady :-), mám jich 7ks.
trige

Příspěvekod pfrista » 06 dub 2018 09:16

Přispěji do tohoto vlákna - moje zkušenosti s tímto "entry" modelem od Parkeru jsou tristní. Stále vysychá, po jednom dni se musí vždy rozepsat. Když používám originální Parker bombičky (delší), je výsledek o trochu uspokojivější (vyschnou do 14 dnů). Jsem však zvyklý používat vlastní barvu inkoustu a to je trochu problém. S plněním konvertorem je pero o něco méně komfortní. Inkousty Diamine doslova zacpou přívodní systém, jako nejvhodnější se mi vyjevil vlastně ten nejlevnější - Koh-I-Noor. Ten je tak řídký a kyselý, že v podstatě plast za chvilku vyžere. Mosazné tělo je příjemné do té doby, než se začne ošoupávat. Pak je nehezké nejen na pohled, ale i na dotek. Bohužel ani s jinými produkty Parker nejsem moc spokojený, minimálně v ceně do 2000 se vyskytuje řada závad, které bych nečekal a tuto značku opouštím. Waterman je Waterman :-)
Pfrista
pfrista

Příspěvekod graphophilus » 06 dub 2018 10:49

Chtěl jsem se zeptat, jestli to je osobní zkušenost, že KIN vyžral plast?
graphophilus

Předchozí

Zpět na Parker