- Pilot MR - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pilot MR

Diskuze o plnicích perech značek Pilot a Namiki.

Re: Pilot MR

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 11 črc 2013 19:19

pokud jsi z Prahy nebo se v Praze občas pohybuješ, tak ti to klidně objednám.. už jsem takto pár per řešil
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Pilot MR

Příspěvekod ToFF » 15 srp 2013 15:07

Došly mi další Pilot MR (stříbrný F a černý M), tak jsem vyzkoušel pár inkoustů a papír z Velkých Losin (ten na scanování není zrovna nejlepší). Nemaje kalibrovaného monitoru jsem barvy odhadl, zdá se mi že by to mohlo být ještě o chloupek tmavší, černou mám na papíře bez zeleného nádechu, červená je rovněž temnější, takže to berte spíše porovnání, jak píšou hroty F a M u MR a hrot B u Pilot 78g.
Obrázek
ToFF
 
Příspěvky: 60
Registrován: 07 dub 2013 10:45

Re: Pilot MR

Příspěvekod tomkeb » 30 srp 2013 19:51

Tady jsem udělal takovou shrnující tabulku ukazující v jakých variantách a názvech se tohle pero dá najít (anglicky).
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot MR

Příspěvekod Kniga » 02 zář 2013 09:40

Diky :) Jak to tu zkoumam, tak Pilot MR bude asi me druhe pero :D rozhodne je o moc hezci nez Pilot 78 G...
Diky za tu tabulku se jmeny a cenami, aspon vim kde a jak pod cim hledat.
Kniga
 
Příspěvky: 6
Registrován: 30 srp 2013 18:22

Re: Pilot MR

Příspěvekod tomkeb » 02 zář 2013 11:33

Tož ono je podobné tomu Sheafferu co jste zmínila v jiném tématu, jen není červené (vyjma drahé varianty Cocoon). :D Jinak ještě dodám že "evropské" MR na standardní bombičky je dostupné v pražských papírnictvích, myslím že kolem čtyř stovek.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot MR

Příspěvekod ToFF » 31 bře 2014 15:12

Pár postřehu z nákupu plnících per Pilot MR animal collection
Poměrně dlouho jsem rozvažoval jak se dostat k těmto perům. První zmínka, která byla k dispozici, se objevila na webu http://www.gouletpens.com/. Bohužel je to však šop za velkou louží, což nese sebou drahé poštovné, celní poštu s uvalením přinejmenším DPH a manipulačního poplatku a to i z poštovného! Oblíbené honkongské eshopy fungující na ebayi, nepomůžou, u nich se v nabídce tyto pera neobjevují. Japonský trh má Pilot Cocon, taky v hezkých barvách, ale opět kromně dražšího poštovného, celní pošty a DPH vás ještě čeká samotná vyšší cena pera, které není nijak jinak odlišné než svým lakováním.
Klikáním po internetu jsem se dostal z evropských stránek na odkazy pro regionální zastoupení. Protože už jsem tomu věnoval tolik energie, tak jsem napsal na to české, kde že by se tyhle pera daly sehnat. Odpověděli poměrně rychle, bohužel mi to spadlo do spanového koše, takže jsem o té odpovědi 10 dní nevěděl, než jsem náhodou přišel, že ji tam mám. Doporučili mi čtyři prodejce u nás, vzhledem k tomu, že jedním z nich byl i penshop.cz, s kterými mám dobré zkušenosti, tak jsem napsal jim. Po pár mailech bylo domluveno, že si tři kousky - bíly, fialový a černý - krokodýl můžu vyzvednout na prodejně. Což jsem s radosti učinil hned na druhý den :-) Milá obsluha mně vybavila papírovou taštičkou Pilot s motivy Animal Collection s třemi krabičkami v jednotném designu. Navíc mně potěšili reklamními lahvičkami inkoustů Diamine v akci jedna lahvička k jednomu zakoupenému peru.
Co tedy dostanete za svých 499 Kč za jedno pero Pilot MR Animal Collection.
- kovové pero v patřičné vyvedené barvě
- Hrot M, jiný v Evropě k těmto perům nedostanete
- jednu malou evropskou bombičku, žádný konvertor nečekejte
- kovovou krabičku na vlastní pero, s motivem pythna na horní straně a s napisem Pilot. Krabička se vysouvá do delší strany. Je zde místo na dvě pera.
- bonus penshop.cz - malou skleněnou lahvičku s inkoustem Diamine, asi 10-15 ml. Náhodný výběr prodavačky jsem nikterak neovlivňoval, ale kdybych poprosil, tak by mi asi dala barvy podle přání.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Z mého pohledu to tedy byl povedený nákup. Před vánoci jsem kolegyni objednával Pilot MR ve zlaté barvě a s Fkovým hrotem přes ebay a přišlo to na 508 Kč při platbě přes PayPal (je na spodní fotce). V ceně byla umělohmotná krabička na tři pera, konvertor CON-20, dvě bombičky. Z tohohle pohledu je doplňková výbava u nás v čechách pořízených Pilotů MR téměř na stejné úrovni. Obzvláště kovová krabička, použitelná jako penál, mně hodně potěšila. Jedinou komplikací (nejspíš jen pro mne) je jiný rozměr bombiček a konvertoru. Obzvláště, když člověk má 10 Pilotů z Asie (78G, MR, Parallel) s CON-20, CON-50 a haldou bombiček, které si stejnak plní svými inkousty. Nedostupnost F hrotů, které mám hodně rád, vyřeším přešroubováním hrotu s uchopovou částí a konvertorem z per Pilot 78G. Že tak nebudu mít sladěnou barvu hrotu s barvou klipsu mne opravdu nerozhází.
Obrázek
ToFF
 
Příspěvky: 60
Registrován: 07 dub 2013 10:45

Re: Pilot MR

Příspěvekod tomkeb » 01 dub 2014 09:47

Je pěkné že jsou u nás konečně dostupná, dokonce za rozumnou cenu. Jen mi přijde kontraproduktivní to uzpůsobení na "mezinárodní" bombičky, což prakticky znemožňuje použití konvertoru… v USA je prodávají na bombičky/konvertory Pilot a ne že by si někdo stěžoval. Taky by aspoň ty tři základní barvy mohli nabízet s <F> hrotem… ale hlavy pomazané v evropské centrále se asi domnívají, že by to nebylo rentabilní. :)
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot MR

Příspěvekod tombik » 01 črc 2014 19:21

Krásný pero :) Takhle nějak si představuju moderní hezký a decentní pero.
Co se konvertoru týče, kdybys zvažoval CON70 tak bych se určitě přidal O:)
tombik
 
Příspěvky: 6
Registrován: 04 lis 2013 23:04

Re: Pilot MR

Příspěvekod tomkeb » 03 črc 2014 17:22

Obávám se, že CON-70 by se do tohoto pera nevešel… a ještě k tomu by najisto nepasoval do evropské varianty, která je na "mezinárodní" bombičky.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot MR

Příspěvekod tombik » 04 črc 2014 11:48

OMG co je to zas za vymysl...mezinarodni bombicky....jako jo, bylo by pekny kdyby vyrobci pouzivali standartni nasazeni, ale kdyz uz si clovek nemuze byt jisty ani kompatibilitou dilu jednoho vyrobce tak to je parada...a to se netyka jen per....
tombik
 
Příspěvky: 6
Registrován: 04 lis 2013 23:04

PředchozíDalší

Zpět na Pilot

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků