- Pilot 78G - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pilot 78G

Diskuze o plnicích perech značek Pilot a Namiki.

Re: Pilot 78G

Příspěvekod tomkeb » 18 kvě 2013 10:30

Ovšem pozor, jedna paní povídala že se nehodí to praktikovat na perech s kovovým tělem (kov nejspíš není vůči inkoustu inertní tolik jako plast)…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot 78G

Příspěvekod mr.neznamy » 29 srp 2013 21:49

Ahoj,

Jsem tady nový a rád bych od Vás zkušených dostal radu. Vybral jsem si pero Pilot 78G s Fkovým hrotem a rád bych si spolu s ním objednal i konvertor a inkoust. Na eBay jsem našel spousty prodejců a tak bych rád věděl jestli máte nějakého ověřeného. Nejlíp co prodává i konvektor CON-50 a nějaké inkousty abych měl pro začátek čím psát. :)

Předem díky za odpovědi.
mr.neznamy
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29 srp 2013 21:34

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Ťule » 30 srp 2013 07:56

Nakupoval jsem u pokybáby a spokojenost. Podívej se zda má i konvertor, ten jsem nekupoval, to kapátko uvnitř mi přijde dostačující.
pera v provozu: HERB 330; Lamy Nexx (M); Pilot 78 G (F)
pera ztracená: Parker Contact (M)
inkousty: K-I-N Brillant modrý; Diamine Old English Emerald Green; Diamine New Century Chocolate Brown; Pilot Namiki Black; K-I-N Černý
Ťule
 
Příspěvky: 4
Registrován: 22 bře 2013 08:46

Re: Pilot 78G

Příspěvekod tomkeb » 30 srp 2013 19:45

Jmenovaného prodejce můžu taky doporučit, akorát nevím jestli prodává i inkousty. Pokud máte dostupnou Prahu, je nejlepší si zajít do PenShopu pro Diamine, a nebo kdekoli jinde koupit např. Parker či K-I-N…
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot 78G

Příspěvekod mr.neznamy » 30 srp 2013 20:44

Ťule píše:Nakupoval jsem u pokybáby a spokojenost. Podívej se zda má i konvertor, ten jsem nekupoval, to kapátko uvnitř mi přijde dostačující.



Kapátko, co tím myslíš? Měl jsem za to, že tam jsou bombičky. :)
mr.neznamy
 
Příspěvky: 3
Registrován: 29 srp 2013 21:34

Re: Pilot 78G

Příspěvekod tomkeb » 30 srp 2013 21:45

Podle popisu je v peru tenhle konvertor a u něj přibalená bombička navíc. CON-50 má oproti tomu výchozímu výhodu, že je průhledný, ale zase se do něj vejde míň inkoustu.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Vlcacka » 06 čer 2015 19:57

Tak jsem též majitelkou Pilotu 78G a jsem nadšena. Vyzkoušeno s Diamine Red Dragon, nádherná, tenoučká linka. Jen škoda toho plastikoidního těla.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Davyd » 15 črc 2015 12:29

Oplakal jsem svého Pilota 74 Custom a z nostalgie objednal 78G s hrotem M. I když jsem měl hrot "M" na obou perech, 78G má mnohem tenčí linku. Spíš bych ho tipoval na F. Jinak nenadchnul, neurazil. Je lehčí a subtilnější, než jsem čekal. Takže jako pracovní pero na poznámky OK, nicméně hledám dál. Jojo, i cesta může být cíl :D
Davyd
 
Příspěvky: 14
Registrován: 03 pro 2014 12:38

Re: Pilot 78G

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 25 črc 2015 20:22

Stenatko_Kokrspanela píše:Tak jsem se dnes stal i já majitelem tohoto kousku.


Je to již nějaký čas, kdy jsem zda psal tento post. Dnes jsem na něj v nějakém rozmaru narazil a nedá mi to podělit se o dojmy po letech. Pilotů jsem nakonec koupil více, ale 78G pouze 2 a R50 asi 4 kusy.

Z R50 jsou 2 kusy v totálním rozkladu, 2 ještě dosluhují. Pera 78G fungují dodnes, jen tedy jedno dostalo hrot EF z R50 místo původního B a druhé má stále původní F a zbylé R50 mají M a B.
Čas ukazuje, že plastové 78G může vydržet více, než na kolik se tváří :)

Jak čas letí, tak již neřeším, který pero je reprezentativní a které naopak kus plastu, protože pro masy lidí je psaní plnícím perem samo osobě tak exotická záležitost, že i pero za $ 10 jim přijde jako nesmyslný počin, když propiska stojí kolem 15 Kč.
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Pilot 78G

Příspěvekod grafi2 » 13 dub 2016 10:05

Vitám na tomto fóre :)
Dlho som písal atramentovým perom, nejaký čínsky noname na bombičky. Písalo sa sním dobre len mi vadila hrúbka čiary, na tomto fóre som objavil doneba vyspevujúci pilot 78g s hrotom F a po dlhom váhaní som si ho objednal. Prišlo aj s bombičkou a konvertorom, lenže bombička mi už dochádza a síce som to tu prelúskal odpredu dozadu nezistil som aký atrament tomuto peru najviac vyhovuje. Doteraz som písal s K-i-n stmaveným čiernym atramentom do tlačiarní, no tento zázrak sa bojím dať do fajnového pierka lebo čo urobí ten toner netuším...
Takže moja otázka znie aký atrament je vhodný do tohoto pera, píšem najmä do zošitu z recyklovaného papieru (papierne brno) alebo do obyčajného fajnovejšieho...
S inými atramentmi ako KIN nemám žiadne skúsennosti (okrem čiernej bombičky pilot). Farbu by som chcel tmavo modrú, rozmýšľal som nad parker quink blue-black. Keďže sa jedná najmä o poznámky tak mi nezáleží na nejakej trvácnosti ani odolnosti voči vode (aj keď, tá by potešila).
grafi2
 
Příspěvky: 4
Registrován: 13 dub 2016 09:55

PředchozíDalší

Zpět na Pilot

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků