- Pilot 78G - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pilot 78G

Diskuze o plnicích perech značek Pilot a Namiki.

Pilot 78G

Příspěvekod maxowu » 03 čer 2011 17:42

Po cca dvou týdnech od objednání mi konečně přišla pera Pilot 78G:
1ks černé s hrotem F
1ks červené s hrotem B.
Pera byla přebalena pouze bublinkovou fólií a vložena do bublinkové obálky-divím se, že přežila transport bez úhony. ;)
Pera na první pohled působí poněkud lacině-patrně to dělá kombinace plastu(pryskyřice) a pozlacených doplňků-to vše umocněno obtloustlým víčkem.Ale to je pochopitelně otázkou vkusu.
Jsou to moje první "dospělácká" pera.
Po rozbalení jsem netrpělivě vložil bombičku s černým inkoustem do Pilota s B hrotem...psal prakticky okamžitě a bez chyby-plynulý tok inkoustu a hladký skluz po papíře-nádhera! :P
Hrot je sice široký "B", ale plochý jako na kaligrafii-překvapil mě velmi mile svojí použitelností v praxi-ani ta šířka není na škodu, naopak vyloženě zkrášluje písmo.
Pilot s F hrotem jsem vybavil přiloženým konvertorem a naplnil Diaminem Chocolate brown...bohužel ani čárka. :cry:
Až když jsem značně přitlačil, tak to psalo-bez tlaku ani ťuk.Takže přišlo na řadu "seřízení"...můj první pokus...musel jsem ho brutálně "znásilnit"-pořádně zapáčit a rozevřít prsty(díky jersey.se!).Bylo to otřesné a divím se, že to hrot přežil-holt Japonci počítali s prasečím zacházením.
Teď je to naprosto dokonalé pero a víc už nepotřebuju, snad jen nějaký neškodný a voděodolný inkoust.(asi Sailor nanoink).
Celkově vzato jsem velmi spokojen-spíš nadšen-Pilot 78G je ošklivé kačátko se zlatým srdcem a píše neuvěřitelně, je pravda, že nemám zkušenost s drahým perem(jen s Parkerem Latitude), nicméně Pilot 78G je pro mě momentálně jednička.
mínusy: vzhled, neprůhledný konvertor-nevidím množství inkoustu
plusy: výborný hrot, velikost, šroubovací víčko.
Fotky:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil maxowu dne 29 říj 2011 03:53, celkově upraveno 1
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pilot 78G

Příspěvekod kibi » 04 čer 2011 18:39

gratuluju! stopa toho hrotu B je uzasna... :-)
kibi
 
Příspěvky: 14
Registrován: 14 kvě 2011 20:30

Re: Pilot 78G

Příspěvekod ChesterBen » 27 čer 2011 19:40

Pilota 78g jsem včera objednal, tak jsem zvědavej, jak moc budu spokojenej .)

BTW díky za review ;)
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: Pilot 78G

Příspěvekod maxowu » 28 čer 2011 12:22

Dobra volba!Verim ze litovat nebudes.Dej pak vedet.
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pilot 78G

Příspěvekod jersey.se » 28 čer 2011 18:15

Jj, mám obě pera a popis je naprosto přesný :mrgreen:
jersey.se
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 kvě 2011 15:35

Re: Pilot 78G

Příspěvekod ChesterBen » 28 čer 2011 20:15

Můžu se jenom zeptat ohledně F hrotu? Je opravdu hodně tenkej? Já jsem si objednal F a četl jsem, že čínskej F je jako západní XF a čínskej B je jako západní F, tak se trošku bojím, jestli jsem s tím hrotem nešlápl vedle .)
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: Pilot 78G

Příspěvekod jersey.se » 28 čer 2011 21:21

Inu je tenčí než evropský F, ale po mém "odpanění" jak jsem ho popisoval já nebo maxowu, si nemyslím že by byla linka příliš úzká. Na maxowuově scanu to je nakonec vidět. Každopádně moje Sedumosma F píše rozhodně silněji než US Sheaffer F. Každopádně Pilot není čínské pero ;)
jersey.se
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 kvě 2011 15:35

Re: Pilot 78G

Příspěvekod ls8 » 28 čer 2011 21:29

No fuj, plest sem Cinu. Pilot je stejne jako muj milovany Sailor japonska znacka!
S tim tencim hrotem je to ale pravda, podle me napriklad u Sailora MF odpovida F u evropskych znacek, japonske F pak odpovida zhruba evropskym hrotum XF.
Pera: Sailor Profit 21K <H-M>, Sailor Pro Gear 21K <H-B>, Pilot 912 <WA>, Kaweco Sport <F>, Lamy Safari <EF, F, M, B>
Inkousty: Iroshizuku (asa-gao, ku-jaku, momiji, shin-ryoku), Montblanc Beatles
ls8
 
Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2011 13:10

Re: Pilot 78G

Příspěvekod ChesterBen » 28 čer 2011 21:44

Joo, pardon, myslel jsem Japončíky. Jakmile to má šikmý oči, tak je to pro mě bez rozmejšlení Číňan .)
Uvidim, až přijde, možná pak přiobjednám M hrot a F prodám. Díky
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: Pilot 78G

Příspěvekod vyrbl » 20 črc 2011 09:33

Mám černý, hrot M - s bombičkami s černým inkoustem Pilot mě pero zlobilo. Jakmile jsem přestal psát, inkoust zatuh a peru se moc nechtělo. (Moje norma je, že pero musí vydržet minimálně 5 minut otevřené bez psaní.)
Dal jsem mu poslední šanci - konvertor jsem naplnil modrým inkoustem Parker a teď píše bez problémů a splňuje i můj 5ti minutový požadavek.

Co se týče vzhledu, tak ten je typicky japonský (takové hodně ale hodně laciné Namiki (samozřejmě s ručně vyráběným perem se to nedá srovnat)).
A co se týče ceny cca 10 dolarů včetně poštovného, v čechách se za to dobré pero nekoupí (btw. kdysi se v čechách prodávalo za cca 300,-).

Doporučuji jako úvod do světa plnících per.
Parker Frontier SS GT, P. Vector SS GT, P. Jotter Special Blue
Obchůdek: Krásné psaní a věcičky ... ITBlog ... URL1
vyrbl
 
Příspěvky: 39
Registrován: 20 črc 2011 08:20

Další

Zpět na Pilot

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků