- Pilot vs Pilot-Namiki - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pilot vs Pilot-Namiki

Diskuze o plnicích perech značek Pilot a Namiki.

Pilot vs Pilot-Namiki

Příspěvekod maxowu » 25 dub 2011 12:45

Dobrý den,
jaký je rozdíl mezi značkami Pilot a Pilot-Namiki?Nějak se v tom neorientuju-je Pilot-Namiki nějaká dceřiná firma Pilotu?Zaujal mně model Pilot-Namiki 78G, ale je nějak levný-oproti Pilotům co nemají v názvu Namiki.A jsou u těchto per vzájemně použitelné bombičky a konvertory?
Děkuji.
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pilot vs Pilot-Namiki

Příspěvekod ls8 » 06 kvě 2011 23:41

Namiki je prémiová značka firmy Pilot, používaná zejména pro maki-e zdobená pera. Bombičky jsou snad kompatibilní, viz http://www.namiki.com/parts/inkRefills.php.
Pera: Sailor Profit 21K <H-M>, Sailor Pro Gear 21K <H-B>, Pilot 912 <WA>, Kaweco Sport <F>, Lamy Safari <EF, F, M, B>
Inkousty: Iroshizuku (asa-gao, ku-jaku, momiji, shin-ryoku), Montblanc Beatles
ls8
 
Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2011 13:10

Re: Pilot vs Pilot-Namiki

Příspěvekod jersey.se » 20 kvě 2011 12:32

Pera Pilot-Namiki 78G není třeba se bát. Dle mého názoru poskytuje nejlepší poměr cena/výkon ze všech doposud mnou vlastněných per. Není sice pravda že vůbec nepotřebuje seřídit, ale není to nikterak náročné a pak píše jedna báseň - bez potřeby jakéhokoliv tlaku a krásně klouže po papíře. Jedno z mých velmi oblíbených per. Mám dvě - jedno s hrotem M a druhé s B hodícím se například i na kaligrafické pokusy. Každopádně jsou pokud vím dodávána s konvertorem, jenž doporučuji použít neboť inkoust v lahvičkách vyjde levněji než v bombičkách. Používám inkoust Diamine k naprosté spokojenosti.
jersey.se
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 kvě 2011 15:35

Re: Pilot vs Pilot-Namiki

Příspěvekod maxowu » 21 kvě 2011 12:45

Aha! :D
Díky za informace-už sem je objednal z cizyny, tak snad přijdou ;)
.1ks s hrotem F a 1ks s hrotem B(to právě kvůli té "kaligrafické" špičce).
Čekám čekám a nemohu se dočkat...
Jak budou, tak je nafotím a dám vědět.
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pilot vs Pilot-Namiki

Příspěvekod maxowu » 27 kvě 2011 21:22

Tak už přišly!!! :D
Na první dojem vypadají docela lacině.
Píšou však úžasně!!!
Pero s hrotem B psalo po vložení bombičky-černé- hned.Krásně hladce a bez vynechávání.
Pero s hrotem F nepsalo.Musel jsem ho brutálně "znásilnit"-pořádně zapáčit a rozevřít prsty(díky jersey.se!).Bylo to otřesné a divím se, že to hrot přežil-holt Japonci počítali s prasečím zacházením. ;)
Teď je to naprosto dokonalé pero a víc už nepotřebuju, snad jen nějaký neškodný a voděodolný inkoust.(asi Sailor nanoink).
Co nejdřív doplním fotky.
PS:Černý inkoust Pilot v bombičkách je spíš šedý.
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Pilot vs Pilot-Namiki

Příspěvekod ondrais » 13 bře 2013 17:11

Taky jsem si pořídil Pilot 78G a s "Fine" hrotem jsem neměl sebemenší potíže. Píše opravdu skvěle a velice přesně.
NAMIKI FALCON SF, PILOT 78G F
ondrais
 
Příspěvky: 27
Registrován: 20 úno 2013 13:00
Bydliště: Praha - Břevnov

Re: Pilot vs Pilot-Namiki

Příspěvekod David F. » 03 říj 2017 13:05

Jojo Pilot Namiki je nádhera :) vlastním model Capless Raden, ale můj vysněný z Namiki je http://www.penshop.cz/plnici-pero-pilot ... /dp-21585/ ale nevím, nevím jestli se ho někdy dočkám :D
David F.
 
Příspěvky: 8
Registrován: 18 srp 2017 10:24


Zpět na Pilot

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků