- Pilot Custom 74 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pilot Custom 74

Diskuze o plnicích perech značek Pilot a Namiki.

Pilot Custom 74

Příspěvekod Davyd » 09 pro 2014 14:00

Na fotkách se mi moc líbíl, recenze měl kladné, tak jsem podlehl a objednal na eBay přímo od prodejce v Japonsku. Objednáno 1. prosince, dorazilo 9. posince.
Je to lehké (14g) plastové pero se zlaceným zdobením a hrotem M.
Uvažoval jsem chvíli, jestli použít přibalenou bombičku, ale nejsem si zrovna jistý barvou - jediná část latinkou je "B" a ví bůh, jestli to znamená Blue nebo Black - uvítám každou informaci, protože černě psát nehodlám... :)
K peru přišel i konvertor. Propláchl jsem obojí nejdřív teplou jarovou vodou a první naplnění proběhlo inkoustem Diamine imperial purple.
Pocity ze psaní jsou velmi dobré, hrot krásně klouže po papíře, inkoust teče konzistentně, bohužel jsem měl k dispozici jen úplně obyčejný kancelářský papír 80g/m2.
Krabička samotná nijak extra luxusně nepůsobí, vzhledem k ceně se zas tolik nedivím. Jak jsem už četl i v jiné recenzi na tohle pero - výrobce zjevně investoval především do pera samotného a krabičku při psaní opravdu nevyužijete.

EDIT: měl jsem zrovna jednání a poznámky jsem si dělal místo do notebooku, jak jsem zvyklý, tak perem. Boží pocit, to tak krásně klouže po papíru! Nikdy jsem tak dobré pisátko neměl!
Mimochodem, nechce mi to sem vzít obrázek z Dropboxu (hláška "nepodařilo se načíst velikost" nebo tak něco). Víte někdo, jak z toho ven?
Naposledy upravil Davyd dne 09 pro 2014 16:48, celkově upraveno 1
Davyd
 
Příspěvky: 14
Registrován: 03 pro 2014 12:38

Re: Pilot Custom 74

Příspěvekod tomkeb » 09 pro 2014 14:45

Bombička je určitě černá, mám s tím zkušenost. Blahopřeju k dobrému výběru. :)
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot Custom 74

Příspěvekod Davyd » 22 led 2015 10:18

Hmm, měl jsem v ruce Parker Sonnet s hrotem F. Inkoust Parker v bombičce (ta první přibalená k peru). Krom samozřejmého rozdílu v hmotnosti ve prospěch těžšího Parkera musím smutně přiznat, že je sice Sonnet skoro 2x dražší, než můj Pilot...ale taky je ten pocit z psaní 2x lepší. Liboval jsem si původně, jak je Pilot skvělý a krásně klouže po papíře...ale ve srovnání s Parkerem je to jak po psaní na šmirglu psát na hedvábí. :evil: Je možné, že potřebuju ohladit hrot?!?
Davyd
 
Příspěvky: 14
Registrován: 03 pro 2014 12:38


Zpět na Pilot

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků