- Pilot Falcon hrot "EF" flexible - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pilot Falcon hrot "EF" flexible

Diskuze o plnicích perech značek Pilot a Namiki.

Pilot Falcon hrot "EF" flexible

Příspěvekod Roman.Vacuska » 21 dub 2016 08:25

Tak mi včera konečně přišlo dlouho očekávané pero. Je to Pilot Falcon, v levnějším, plastovém, provedení. I když levnější je zavádějící, protože běžná nákupní cena je i tak cca 150 až 190 dolarů. Je osazené flexibilním hrotem EF.
Shodou okolností mi došlo i druhé pero - Jinhao 126 s hrotem EF včetně konvertoru, kdy jsem si chtěl vyzkoušet, zda je možné koupit skutečně pero za 50 Kč i z dopravou zdarma z Honkongu (a opravdu to možné je, což nějak nechápu jak může "vycházet")
První dojem z japonce (je to mé první japonské pero, proto i ta nedočkavost) - za ty peníze vypadá opravdu dost "lacině" . To jsem ovšem tak nějak očekával dle dostupných fotek a recenzí.
Musím říct, že na první pohled číňan působí tak nějak "hodnotnějším" dojmem. Nicméně zde to asi končí. Jinhao nepíše špatně, nicméně deklarovaný hrot EF má do očekávaných parametrů dost daleko, dělá dost silnou linku. Ale i patrně proto píše tak nějak uhlazeněji. Ale na druhou stranu výsledný text nevypadá nic moc..kostrbaté rozplihlé okraje. Nevím ovšem, zda to může být jen perem, či se na výsledku podepsal i inkoust. Nalil jsem do něj Noodlers Baystate Blue a ten jsem dosud ještě nevyzkoušel. Uvidíme jak to bude s kvalitou zpracování po delším používání. Zda se neoloupe chrom či nesetře lak..:)

Ale zpět do Japonska!

Pilot je na svoji poměrně robustní velikost, hlavně asi díky použitému materiálu, dost lehké pero. Jak jsem již předeslal, vypadá sice dobře (hodně krásný je na něm klip) , ale poněkud "lacině" Celokovová varianta bude patrně vzhledově hodnotnější a nepochybně těžší. Ale taky o dobrých cca 90 dolarů dražší. Co se balení týká..znám hezčí obaly:) Ale krabička nepíše a v Japonsku své schopnosti evidentně soustředili jinam. Pero má své nejsilnější stránky jinde, a to tam, kde je právě nejvíce očekáváme.
Flexi hrot je naprosto skvělý, i když si musím položit otázku, zda jsem se s hrotem EF nepřecenil. Píše se s ním naprosto skvěle, má krásnou jemnou stopu, ale musím si více hlídat tlak ruky, protože jinak s tímto hrotem má pero trošku sklon ke škrábání. Ale jak říkám, je to o rukách..:) Při větším tlaku, kdy chci využít schopnosti flexi hrotu už je to ale v pořádku. Ještě se tak s ním naučit nějaké pěkné kousky, které právě tento hrot umožňuje..:)
Pero píše hned, bez prodlevy a nevynechává. Pro začátek jsem ho "nakrmil" inkoustem Noodlers Libertys Elysium a zdá se, že si spolu rozumí. I při delším otevření jsem nezaznamenal sklon k brzkému zasychání.
Plnění pera (je osazeno konvertorem CON-50) naprosto v pohodě.
Graf v F-C Anello "EF",Pilot Falcon flexi "EF",Cross Sauvage "F",Waterman Expert "F",Parker Urban Prem. "F",Cerruti Bicolore "M",Koh-I-Noor " F"..
INK: Sailor SeiBoku,Noodlers,Diamine
Roman.Vacuska
 
Příspěvky: 4
Registrován: 03 úno 2016 13:16

Re: Pilot Falcon hrot "EF" flexible

Příspěvekod trige » 21 dub 2016 11:39

Japonské EF je podle mého názoru už mimo běžné použití.
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Pilot Falcon hrot "EF" flexible

Příspěvekod Toams » 21 dub 2016 12:33

skusal som EF Sailor a da sa, len to nie je pre drevorubacske ruky :) na husto pisane poznamky do stvorcekoveho zosita ideal ... aj ked Fkovy japonec, alebo tensi EU hrot F ako napr. Visconti to zvlada tiez, ale uz je to trochen natesno.
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41


Zpět na Pilot

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků