- Wing Sung 3008 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Wing Sung 3008

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

Wing Sung 3008

Příspěvekod vojtahlad » 04 úno 2018 23:40

Model 3008 patří do nové řady obnovené firmy Wing Sung. Kombinace pístového plnění a hrotu a la Lamy mě hodně lákala a prozradím předem, že nezklamala.

První dojem: Velmi dobrý. Pero působí velmi solidně, rozměry, design i váha, vše je tak akorát. V této disciplíně utržilo jediný šrám - na víčku byla nalepena samolepka ve stylu japonských per s informací o modelu, šířce hrotu a podobně. Bohužel její lepidlo nějak reagovalo s barvou, kterou částečně rozpustilo, takže po odlepení zůstal mírně světlejší obdélník.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Design a provedení: Podoba dost připomíná produkci TWSBI, konkrétně asi nejvíc model 580. Dost se to probírá, ovšem nutno přiznat, že se rozhodně nejedná o kopii, spíše o variaci na dané téma. I vzhledem k této skutečnosti budu pero porovnávat s modelem TWSBI Eco, svým jediným perem od TWSBI.

Obrázek Obrázek

Jak vidíte na fotografii, rozměry obou per jsou velmi podobné. Také kvalita provedení je podle mého soudu zcela srovnatelná. Nenašel jsem nic, co bych Wing Sung 3008 vytkl.

Určitou zajímavostí je, že tělo není kulaté, ale má tvar mnohostěnu. Na následující fotografii j to dobře patrné:

Obrázek

Pero je k mání v několika barevných variantách. Tělo je vždy průhledné, ale můžete vybírat z několika různých barev víčka a vnitřního mechanismu a také volit mezi žlutou a bílou barvou kovových prvků.

Hrot: Jak již bylo řečeno, hrot napodobuje standardní hroty firmy Lamy. Napodobenine je velmi zdařilá, protože na pero se dají hroty Lamy nasadit. Pravda, byly celkem volné a pro dlouhodobé používání bych se zřejmě snažil hrot přihnout, aby se nasouval těsněji. Nicméně drží a píše - ve vzorku níže vidíte text napsaný tímto perem se dvěma různými hroty Lamy.

Díky tomu nejste omezeni na tloušťky EF a F, což jsou jediné, s nimiž se Wing Sung 3008 prodává. Nabídka Lamy je naopak velmi široká. Pravda, za hrot dáte víc než za celé pero.

Obrázek

Původní hrot byl spíše suchý, takže jsem rozevíral a přibrušoval. Po úpravách je z něj mokrý, spíše širší hrot F, který se chová vzorně. V porovnání s Lamy je o chlup pružnější.

Jak se s ním píše: Po výše zmíněných úpravách je radost s perem psát. Svými rozměry i vahou je tak akorát do ruky, hrot je zcela spolehlivý. Nezasychá, nevynechává, spouští hned a píše a píše. Díky velké zásobě inkoustu mu to vydrží velmi dlouho.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Levý sloupec na ukázkách byl psán tímto perem, nejprve s původním hrotem a následně pro srovnání se dvěma hroty Lamy (F a kaligrafický 1,9 mm), Vpravo pak pro srovnání vidíte TWSBI Eco, také s hrotem F. Je, myslím, patrné, že tloušťka čáry hrotů F se příliš neliší, všechny tři hrají podobnou ligu. Tok inkoustu je bohatý, uživí i docela žíznivý hrot 1,9 mm.

Celkový dojem: Dlužno ještě poznamenat, že ceny začínají někde kolem směšných 2 USD (při aktuálním kurzu pod 50 Kč). Zrovna tohle je ovšem příklad pera, které bych se nerozpakoval doporučit i za výrazně vyšší cenu. Postupně jsem si pořídil pár (desítek) čísnkých per a tohle společně s Jinhao 992 bych mezi nimi řadil na úplnou špičku.

Obrázek Obrázek Obrázek
vojtahlad
 
Příspěvky: 401
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Wing Sung 3008

Příspěvekod pet84rik » 05 úno 2018 18:37

Parádna recenzia, ďakujem.
pet84rik
 
Příspěvky: 403
Registrován: 30 lis 2014 14:36


Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků