- Tombow - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Tombow

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

Tombow

Příspěvekod ondra.j » 29 dub 2013 22:10

Před dvěma dny jsem zcela náhodou narazil na značku předtím pro mne zcela neznámou - Tombow. Koupil jsem si Tombow Object, stříbrné (pískovaný hliník) s hrotem F, naplněné Diamine Blue-Black Petrol NEW.

Velmi mě překvapila lehkost s jakým se perem píše - zdá se že hrot pouští relativně dost inkoustu, stopa na papíře zůstává poměrně dlouho viditelně mokrá - což je u hrotu F překvapující. Na druhou stranu se nijak zvlášť nerozšiřuje. Pero je velmi lehké a nemá (vyjma loga) žádné ozdobné prvky - to ale vůbec není na škodu. Zatím jsem neměl šanci vypsat alespoň dva plné konvetory, ale můj dojem je zatím více než dobrý
ondra.j
 
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2012 18:51

Re: Tombow

Příspěvekod pfrista » 29 zář 2014 21:33

Tombow = vážka. Filozofie této japonské firmy je, že psaní i nástroje mají být lehké právě jako křídlatý hmyz. Já mam speciálně rád jejich rollery, resp. přímo náplně, které fungují na olejové bázi a nechávají opravdu zajímavou, přijemně ruku hladící stopu na papíře.
Pfrista
pfrista
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13 dub 2013 17:35
Bydliště: Praha

Re: Tombow

Příspěvekod vojtahlad » 30 zář 2014 18:39

Jak se drží? Má v oblasti úchopu dost výrazné drážky, které by mi asi vadily. Na tomhle videu https://www.youtube.com/watch?v=74uv8Ta_z2I je při psaní drží až nad nimi, což je ale zase dost vysoko...
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Tombow

Příspěvekod pfrista » 04 říj 2014 10:11

Jde o individuální zvyk a pohodlí. Jak už jsem psal, Tombow jsou hodně lehké instrumenty, snad lehčí, než většina na trhu. Spodní úchop je ale hodně tvrdý, plastový, takže ruka si musí trochu zvyknout. Já osobně dávám přednost úchopu, který dělá třeba Waterman. Ale u Tombow jde právě o to zvláštní vedení dráhy ruky přes velmi hladký hrot, takže má člověk skoro pocit, že mu ten inkoust teče přímo z prstů :)
Pfrista
pfrista
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13 dub 2013 17:35
Bydliště: Praha


Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků