- Hero 616 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Hero 616

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

Hero 616

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 02 črc 2013 17:34

Dnes mi bylo doručeno 7ks pera Hero 612
Prvotní dojmy u pera za 27Kč nebudu rozvádět, nejsou žádné. Přesto si říkám, že na testy je to pero zela ideální nástroj - částečně.

Pero je 100% plast se zpracováním adekvátním cenové skupině. Tělo nemá plastové otřepky to stojí za pochvalu, ale ani nemá nic co by zaujalo.

Takže se podíváme na praktickou stránku toho co pero může nabídnout

Naplnit všechna pera tak aby byl konvertor plný (konvertor není zatím odnímatelný :D) tak nějak jsem to u většiny vzdal, protože na tento druh plnění nejsem zvyklý a zcela plný konvertor mi k bleskovému zhodnocení nepomůže.

7 per naplněno a nyní přišlo na řadu jejich vyzkoušení:
Držení pera není nijak krkolomné, délka vyhovující pro psaní s i bez víčka, ale pokud je někdo zvyklý psát s víčkem pak bude potěšením, že víčko na druhém konci těla drží.

hrot po papíře klože hladce, v případě, kdy stopa odpovídá hrotu M / B. Pokud je docíleno tenkého psaní, pak hrot na papíře drhne a již tak hladce neklouže.
Rovnoměrnost stopy je potěšením, pero má tendenci držet stejnou stopu od začátku do konce psaní
http://www.dropbox.com/s/wmv25g6mh3rpps5/2013-07-02%2017.52.07.jpg

Co kus to unikát, některé využiji jako Medium nebo Bold jiné jako Fine extra fine.
https://www.dropbox.com/s/hrfdr6yss9gfkty/2013-07-02%2017.50.57.jpg

Koupit nebo nekoupit? Osobně doporučuji nekoupit, ale pokud se někdo chce přesvědčit na vlastní ruce, pak všechny pera jsou k dispozici k osobnímu předání v Praze za cenu nákupní a to je 27Kč / Ks

Děkuji ChesterBen za dodání těchto kousků a pokud se nikdo nepřihlásí, bude proveden CRASh TEST :D co vydrží pero, než se ušpiní oblečení :D
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Hero 616

Příspěvekod martinp » 03 črc 2013 10:25

Taky mě přišel jeden kousek a co mě překvapilo jak krásně inkoust z pera teče.
Na mém pilot 78G tak pěkně neteče a při rychlém psaní někdy vynechá.
Co mě ale zase nepotěšilo je, že hrot po papíře neklouže tak jako pilot 78G a občas se do papíru "zapíchne"
Testoval jsem na obyč. školním sešitě a inkoust sailor jentle blue.
Za ty peníze ale je to slusný.
martinp
 
Příspěvky: 12
Registrován: 12 kvě 2013 07:12

Re: Hero 616

Příspěvekod kumpa » 08 črc 2013 12:11

Dorazilo dnes a za ty penize je to podle mne velmi slusne pero. Na klasickem papire je trochu citit odezva hrotu, na Rhodia papire pise srovnatelne s 78g. Na mne by hrot mohl byt vic Mkovy, ale jinak naprosta spokojenost. Asi koupim jeste par kousku a vyzkousim zbrouseni hrotu k docileni silnejsi linky.
kumpa
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 led 2013 21:58

Re: Hero 616

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 08 črc 2013 17:28

Já si s odstupem času dovolím tvrdit, že i za ty malé peníze se investice nevyplatí.

1 ze 7 per nelze vůbec naplnit

6 ze 6 per samovolně vypouští inkoust do víčka při přenosu.

6 per 6 různě tlustých stop, 6 dojmů z psaní.
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Hero 616

Příspěvekod kumpa » 09 črc 2013 06:55

Tak to je mizerna zkusenost :-(( Ja teda kupoval jen jedno samostatne, cili nemohu porovnat tloustku linek u vice kusu. Kazdopadne pero inkoust nepousti a to ani pri psani, ani pri prenosu. Je fakt, ze ten system plneni neni moc user-friendly ve smyslu mnozstvi inkoustu. To je tak to jedine, co mi vyrazne vadi. Jo a pak taky to, ze pero nelze jednoduse rozebrat (takto se bude hur cistit), nicmene to vyresilo nahrati a pak uz bylo vse v pohode.
kumpa
 
Příspěvky: 15
Registrován: 26 led 2013 21:58

Re: Hero 616

Příspěvekod ChesterBen » 09 črc 2013 18:15

Taktéž nejsem s perem příliš spokojen, trošku mě to utvrdilo v tom, že se vyplatí investovat víc do jednoho kvalitního pera, které budu s radostí používat, než si koupit 10 levných čínských per, se kterými se mi ani nebude chtít psát :)
Těžko říct, jestli jsme narazili na špatnou sérii per, nebo jestli je to padělek padělku pera, opravdu nevím, někdo ho chválí, někdo ne, ale osobně bych si toto pero znovu nekoupil.
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: Hero 616

Příspěvekod ondra.j » 14 bře 2014 18:53

Ze začátku jsem k tomuto peru měl dost veliké výhrady - teklo a nebylo příliš spolehlivé. Použil jsem návod původně určený pravděpodobně na rozebírání Parker 51 - ponoření špičky do vroucí vody, očištění od lepidla, vyleštění hrotu na hrubším papíře (nikoliv brusném, jen obyčejný balicí papír), zaizolování závitu pomocí lékárenské vazelíny a složení dohromady. Používám ho s inkoustem Cross Black a jsem mimořádně spokojený - je to v současnosti moje hlavní pero (posledních 6 měsíců).
ondra.j
 
Příspěvky: 21
Registrován: 03 pro 2012 18:51


Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků