- Noodler's Flex nib - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Noodler's Flex nib

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

Noodler's Flex nib

Příspěvekod maxowu » 15 lis 2011 22:12

Pár měsíců jsem čekal než prodejce naskladní dostatečné množství těchto levných per s FLEXIBILNÍM HROTEM! ;)
Po shlédnutí několika videí na youtube jsem nabyl dojmu, že flexi hrot je to pravé a jediné pro mně...
Objednal jsem 2.11. na http://www.gouletpens.com/Ivory_Darkness_Noodlers_Flex_Nib_Fountain_Pen_p/n17055.htm a 9.11. mi pero přišlo! :shock: V tomto ohledu spkojenost.Ale k samotnému peru...
Vzhledově trošku retro-to já rád, škoda, že působí materiálem a zpracováním poněkud lacině.
Je to plnokrevná plnička-tedy žádný konvertor nebo bombičky-plnící mechanismus je pístový-šroubovací.
Ale důležitý je hrot.Je skutečně flexibilní, jen nějak tvrdší než jsem čekal.Trošku drhne a pouští dost inkoustu na bežné psaní.
Přesto jde o mimořádně zajímavé pero, hlavně s ohledem na cenu a velmi exotický typ hrotu, který jinak stojí tisíce.Na pokusy postačí a doufám, že používáním a drobným doladěním se umoudří i neotesaný hrot.
Fotky dodám jakmile se mi je podaří nafotit.
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Noodler's Flex nib

Příspěvekod ChesterBen » 16 lis 2011 14:42

Taky jsem o něm přemýšlel, ale nemám asi dost kvalitní papír, abych s ním mohl dobře psát. Teď se mi zalíbil Noodler's Ahab, jsem zvědavej, jaký na něho budou ohlasy :)

Těším se na fotky ;)
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: Noodler's Flex nib

Příspěvekod maxowu » 16 lis 2011 19:41

Podle fotek to vypadá na stejný hrot-jen tělo je mohutnější a to je určitě plus.
S tím papírem to nějak tak bude-zkusím "vizitkový" papír.Obyčejný papír sešitu inkoust propije-při tom množství inkoustu co pero dává.
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Noodler's Flex nib

Příspěvekod waldir » 26 říj 2014 21:22

Hroty rozhodne stejne nejsou - Ahab/Konrad ma hrot velikosti #6, nib creaper velikosti #2. Vlastnosti velmi podobne mit ale mohou.

Nib creapera (ci Noodler's standard flex nib pen, chcete-li) take vlastnim a jsem s nim velmi spokojen. Hrot mi rozhodne nedrhne - z mych per (cenova kategorie do 1000 Kc/kus) je to asi nejlepe pisici pero. Povytahnutim hrotu se flexibilita vyrazne zvysi - ne natolik, aby flexoval jiz pri slabem doteku, ale dostatecne, aby pro rozsireni cary nebylo treba vyvinout nepohodlne velky tlak (jinak jsem zvykly psat velmi lehce). Pri jemnem doteku pousti mnozstvi inkoustu srovnatelne s jinymi pery (a bez vedomeho pritlaku se take jako bezne pero s klasickym jemnym hrotem chova a nepropiji ani na tenkem sesitovem papire), ale uz pri slabem tlaku pise dost mokre (a lehce propiji) -> flexovatelnost pro "prikrasleni" bezneho rukopisu lze pouzit pouze u vetsich velikosti pisma, protoze jinak hrot pusteny inkoust stejne roztahne do zacatku dalsiho downstroku. (Nutno vsak podotknout, ze pouzivam dost ridke inkousty - s noodlerskymi by situace byla asi vyrazne odlisna ve prospech pera) Jinak zasobarna inkoustu je pomerne mala -> na bezne psani no problem, ale na mokre flexovani dlouho nevydrzi.

/edit Tak jsem koupil jeste jednoho nib creapera a to co dorazilo drhne na hranici pouzitelnosti. Sterbina tech dvou hrotu se lisi navzajem o 2 mm a hrot je odlisne tvarovan. Tak nevim, jestli mezitim zmenili vyrobni postupy nebo ty hroty vyrabi rucne, ze se mohou takto lisit, ale kazdopadne dost me zklamali :(
waldir
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2014 20:23


Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků