- Kaweco Ice Sport - inkoust pod plastem úchopové části a výš - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Kaweco Ice Sport - inkoust pod plastem úchopové části a výš

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

Kaweco Ice Sport - inkoust pod plastem úchopové části a výš

Příspěvekod Vlcacka » 22 bře 2016 12:34

Dobrého dne přeji,

mám Kaweco Ice Sport a chci se zeptat na věc, která se mi stala. Narazila jsem bombičku a inkoust se mi dostal pod plast. Dlouhým odmočením jsem část odplavila, ale teď se mi to stalo znovu. Je to normální, nebo je to konstrukční závada?

Obrázek

Předem díky za odpověď.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Kaweco Ice Sport - inkoust pod plastem úchopové části a

Příspěvekod tritrek » 22 bře 2016 13:22

Nepoznám to pero a len polemizujem, ale na oko to vyzerá, ako konštrukčná vada. Proste "It is not a bug, it is a feature" :D Je to demonstrator, takže vidíš všetko - možno to takto zateče pri každom, len tým, že telo nie je priesvitné to nevidíme. Avšak určite by to nemalo takto fungovať...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Kaweco Ice Sport - inkoust pod plastem úchopové části a

Příspěvekod Vlcacka » 22 bře 2016 13:32

Děkuju, myslela jsem si to. Navíc vynechává a píše velmi suše. Ostatní Kaweco jsou OK.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Kaweco Ice Sport - inkoust pod plastem úchopové části a

Příspěvekod tritrek » 22 bře 2016 14:22

Neviem, či sa to dá rozobrať - ak sa dá: stálo by za to skontrolovať ten sosák na čo sa napichuje bombička, či nie je praskunutá, či nalomená. Ak nie je, možno by som to vymyl, nechal dôkladne vysušiť a nejakým lepidlom som obtiahol tú škáru medzi telom a vnútrom, potom nasunul späť hrot s "collectorom" do "section" (sorry, ale nepoznám české názvoslovie) - ty by sa utesnila prípadná medzera, ale zase hrozí, že by to bolo vidno cez telo.
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Kaweco Ice Sport - inkoust pod plastem úchopové části a

Příspěvekod Vlcacka » 22 bře 2016 14:47

Já to teď zkouším odmočit. Hrot a distributor inkoustu vyndat jdou. Sosák je v pohodě, prohlížela jsem ho. Tam musí být netěsnost mezi tím černým tubusem, do kterého se feed s hrotem strkají a růžovým plastem.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Kaweco Ice Sport - inkoust pod plastem úchopové části a

Příspěvekod tritrek » 23 bře 2016 09:56

Vlcacka píše:Tam musí být netěsnost mezi tím černým tubusem, do kterého se feed s hrotem strkají a růžovým plastem.

Možno pri designe počítali s tým, že to tam dolahne presne a tesne. Potom sa rozhodlo pre lacnú výrobu a presnosť šla s ňou...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Kaweco Ice Sport - inkoust pod plastem úchopové části a

Příspěvekod vojtahlad » 23 bře 2016 11:42

Jasně, vyrábějí to dvacet let (http://www.kaweco-pen.com/img/global/kaweco-sport-historie.pdf) a ještě si nevšimli, že teče. Podle mě problém kusu nebo bombičky. Na svém žádné podobné problémy nepozoruji a nezmiňoval je nikdo ani v žádné z početných recenzí, které jsem četl.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Kaweco Ice Sport - inkoust pod plastem úchopové části a

Příspěvekod tritrek » 23 bře 2016 13:19

vojtahlad píše:Jasně, vyrábějí to dvacet let (http://www.kaweco-pen.com/img/global/kaweco-sport-historie.pdf) a ještě si nevšimli, že teče. Podle mě problém kusu nebo bombičky. Na svém žádné podobné problémy nepozoruji a nezmiňoval je nikdo ani v žádné z početných recenzí, které jsem četl.

...ale nie s tým istým designom...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Kaweco Ice Sport - inkoust pod plastem úchopové části a

Příspěvekod Vlcacka » 23 bře 2016 17:45

vojtahlad píše:Jasně, vyrábějí to dvacet let (http://www.kaweco-pen.com/img/global/kaweco-sport-historie.pdf) a ještě si nevšimli, že teče. Podle mě problém kusu nebo bombičky. Na svém žádné podobné problémy nepozoruji a nezmiňoval je nikdo ani v žádné z početných recenzí, které jsem četl.


Děkuju, tušila jsem to. Donesu to do shopu a poradím se, co s tím.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41


Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků