- Zápisník Helma365 - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Zápisník Helma365

Kromě pera a inkoustu je papír dalším důležitým předmětem při psaní.

Zápisník Helma365

Příspěvekod Sasori » 30 dub 2023 21:15

Používá někdo zápisníky od Helma 365? Hodila by se mi nějaká osobní recenze, ohledně kombinace s plnícím perem. Děkuji
Kayu Puro, Michal Čiliak Burly chrome, Barclay 1304, Lamy Logo Black, Regal Cronos, Noodler's ink Charlie, Moonman T1, C1, Picasso Pimio, Kaco Edge, Nahvalur Nautilus, Waterman Hemisphere Stainless Steel CT
Sasori
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 úno 2022 23:18
Bydliště: Hranice

Re: Zápisník Helma365

Příspěvekod Pavel Kotrla » 06 čer 2023 20:30

Používám jeden tečkovaný Flexi ve formátu A5. Povětšinou píšu různými pery s hroty o šířce F a inkoust u tohoto bloku papírem neprosakuje. Ani u hrotů M. Sice v obou případech lehce prosvítá, ale nic zásadního, vlastně podobně jako u mého B5 Leuchtturmu1917 Composition. Výhodou je i poutko na pero, záložka, gumička přes blok, kapsička, někdo využije i chytré samolepky. Má i číslované stránky a index. Nic zásadního bych bloku nevytknul. Pro moje účely poznámek úplně dostačující, klidně rád koupím zas. Pokud by ale prosvítání vadilo, pak asi doporučím nějaký jiný blok s papírem o větší gramáži. Mám třeba Lamy, ten má papír 90 g a prosvítá o trochu méně. Leuchtturm pak dělá i bloky s gramáží 120 g.
Pavel Kotrla
 
Příspěvky: 40
Registrován: 03 kvě 2013 19:39
Bydliště: Bystřička


Zpět na Bloky, notesy, záznamníky a papíry vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků