- Dopisni papir nebo sady - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Dopisni papir nebo sady

Kromě pera a inkoustu je papír dalším důležitým předmětem při psaní.

Dopisni papir nebo sady

Příspěvekod martin-podhola » 26 čer 2018 18:00

Zdravim,

rad bych se zeptal, kde kupujete kvalitni dopisni papiry nebo sady. Vim, ze si muzu koupit (treba v grand papiru) A5 papiry o jake chci gramazi, ale neco existovat musi, krome par papiru s potisky co se vali v papirnictvich :).

Diky za tipy

Martin
martin-podhola
 
Příspěvky: 8
Registrován: 02 říj 2017 08:26

Re: Dopisni papir nebo sady

Příspěvekod vojtahlad » 26 čer 2018 19:36

Osobně papírovou korespondenci nevedu, ale lepší papíry a obálky na trhu samozřejmě jsou. Viz třeba

vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Dopisni papir nebo sady

Příspěvekod martin-podhola » 27 čer 2018 10:34

Diky za odpoved,

me celkove zajimalo jak to kdo resi, Losiny jsem videl, spis jsem hledal nejaky papir vetsi kvality ne nutne dopisni, ve vetsim baleni, klidne bez obalek, sam presne nevim, zajimave je jak to kdo resi, treba vytrzenym papirem z kvalitniho bloku? Ktery je podle zkusenosti dobry? Ja to obvykle resil samostatnymi listy.

M.
martin-podhola
 
Příspěvky: 8
Registrován: 02 říj 2017 08:26

Re: Dopisni papir nebo sady

Příspěvekod graphophilus » 27 čer 2018 15:05

Já kupuji v normálním papírnictví soupravu obyčejných bílých dopisních papírů A4 od různých výrobců, a i když to není žádný luxus, vždy se mi na ně psalo dobře, opravdu jsou určeny pro plnicí pero. Pero nechává mnohem tenčí stopu než na kancelářských papírech, které nejsou pro pero určeny. Velké Losiny mám taky, ale používám je pro speciální účely a píši na ně násadkovým perem, spíš na nějaká přání. Teď se zhoršily služby České pošty, takže dva dopisy na ručním papíru i s pečetí se ztratily, tak po lepších obálkách ani nebažím.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Dopisni papir nebo sady

Příspěvekod vojtahlad » 27 čer 2018 19:24

Z papírů na našem trhu mi jako nejlepší připadá Midori (http://www.penshop.cz/papiry-midori-md-a4-100-ks-ciste/dp-21280/). Je dost drahý a tenoučký, píše se na něj báječně a inkousty dobře vypadají. U některých mi připadalo, že z nich vytáhl barvy, které jsem ani netušil, že obsahují.

Za rozumné peníze se dá pořídit Clairefontaine Triomphe, ale asi ne u nás. Papír vypadá skvěle a dělá dojem. Přišlo mi, že psaní na něj už taková paráda není, ale možná to bylo jen tím, že svým vzhledem vyvolával opravdu velká očekávání, která úplně nenaplnil.

Opakem je Tomoe River, který vypadá úplně obyčejně, ale inkoust na něm přímo zpívá. Opět je velmi tenký, stojí raketu a u nás se, myslím, neprodává. Midori je podle mne lepší volba.

Hromady různých papírů, i velmi zajímavých, mívají ve speciálkách na výtvarné potřeby. Tam je nejlepší zajít, vybrat podle vkusu a pokud možno vyzkoušet v malém množství, jak se bude chovat s perem a inkoustem.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Dopisni papir nebo sady

Příspěvekod pet84rik » 28 čer 2018 16:32

Losiny a plniace pero bohužiaľ ee, je to zlo.

Mám teraz A4 blok Tomoe River - cena šialená, ale píše sa na to super.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Dopisni papir nebo sady

Příspěvekod martin-podhola » 02 črc 2018 06:11

Diky vsem za odpovedi,

ve vytvarnych potrebach se casto pohybuji (neb maluji ac olejem), kazdopadne treba v grand papiru maji hromady papiru, to rozhodne :) je co zkouset, je to ale na pul zivota, diky moc za rady. Ja narazil prave na problem shaneni papiru v cechach.

Losiny me neprekvapuji, maji krasne papiry, ale jsou to spis zajimavosti a specialitky mi prijde, par jsem mel (blocku a sesitku) co jsem si koupil pri navsteve papiren, a jeden udajne na stetcovou kaligrafii, nevim sumi se tam rozpijelo jako blazen.
martin-podhola
 
Příspěvky: 8
Registrován: 02 říj 2017 08:26


Zpět na Bloky, notesy, záznamníky a papíry vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků