- K-Classic Studentský blok - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

K-Classic Studentský blok

Kromě pera a inkoustu je papír dalším důležitým předmětem při psaní.

K-Classic Studentský blok

Příspěvekod vojtahlad » 01 lis 2014 15:40

Kaufland nepatří mezi renomované výrobce papírnického zboží a při ceně 1 Euro nelze očekávat zázraky. Blok jsem koupil na zkoušku s tím, že neočekávám vůbec nic a mohu být jen příjemně překvapen. A celkem jsem byl.

Jedná se o blok na pracovní poznámky, nic z kategorie "zážitkové psaní". Základní parametry, které dobře splňují mé požadavky na blok tohoto určení:

  • 80 listů formátu A4
  • gramáž 70 g/m
  • spirálová vazba, dá se bezproblémově psát z obou stran
  • perforace a děrování umožňující odtrhávat listy a vkládat je do kroužkových desek, do nichž si své zápisky organizuji

Papír je průměrně hladký - ani sklo, ani šmirgl. Moc nesaje, takže se inkousty nerozpíjí ani nepropíjí. Na druhé straně ale u výrazně stínujících inkoustů mohou vznikat ostře ohraničené mapy mezi světlou a tmavou částí, které nevypadají dvakrát dobře. Viz zelená na ukázce níže. Ovšem pro pracovní poznámky tohle nemá velkou váhu.

Dosud jsem používal většinou bloky Herlitz, které tenhle nechává s přehledem za sebou. Inkoust se znatelně méně propíjí, papír tolik neprosvítá a jako bonus je levnější. Zde srovnání:

Obrázek

Na rubu je dobře vidět rozdíl v propíjení:

Obrázek

Dokonce se na něm nerozpíjí červený Pilot z bombičky k peru Pilot Parallel, který se jinak rozpíjí prakticky všude. Zatím jsem objevil jen tři papíry, na nichž nedělá chlupaté čáry - kromě tohoto ještě Rhodia blok a jeden akvarelový blok s vysokou gramáží. Detail rozpíjení na obou papírech:

Obrázek

Shrnutí: Slušný pracovní blok za vynikající cenu.

Upozorňuji, že ten můj pochází z německého Kauflandu, kde stál 0,99 Euro. Viděl jsem ho i u nás, ovšem za 39 Kč, což je poměrně drsný kurs. A samozřejmě netuším, jestli ty naše jsou identické. Pravděpodobně ano, veškeré nápisy na něm jsou v sedmi jazycích včetně češtiny, takže k nám nejspíš vozí tytéž bloky. Pokud si potrpíte na ekologii, je FSC, bez dřeva a bělený bez chlóru.
Naposledy upravil vojtahlad dne 26 dub 2018 21:51, celkově upraveno 1
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: K-Classic Studentský blok

Příspěvekod Exteron » 01 lis 2014 15:53

Slušné vlastnosti a za tu cenu je to prostě nádhera. Netušíš jestli se dá sehnat i někde jinde než v Kauflandu?
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: K-Classic Studentský blok

Příspěvekod vojtahlad » 01 lis 2014 16:05

K-Classic je vlastní značka Kauflandu, takže jen tam.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: K-Classic Studentský blok

Příspěvekod vojtahlad » 28 říj 2015 09:31

A je to v pytli. Změnili desky z modrých na červené a s nimi bohužel i papír. Původní byl hladký, sál jen minimálně a choval se vzorně. Nový má sice stejnou gramáž, ale je o něco méně hladký, saje jako houba, rozpíjí a propíjí. Jak je vidět z přiložených fotografií, propije se úplně všechno, i hrot F na Pelikanu M215. Oboustranné psaní je nemyslitelné, pro psaní plnicím perem je nová verze bloku prakticky nepoužitelná. Dost mě to mrzí, protože mi vyschl zdroj velmi praktických poznámkových bloků za směšné peníze, budu muset hledat nějakou náhradu.

Původní blok vlevo, nový vpravo. Hezčí design, užitné vlastnosti šly do kopru:

Obrázek

Různá pera a inkousty:

Obrázek

Propije se vše:

Obrázek
Naposledy upravil vojtahlad dne 26 dub 2018 21:51, celkově upraveno 1
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: K-Classic Studentský blok

Příspěvekod graphophilus » 29 říj 2015 16:34

Já jsem měl zase dobré zkušenosti s školním sešitem Herlitz (zelený s kresbami rostlin), tak jsem si hned koupil další do zásoby a u zásobního jsem zase zjistil, že části nějakých stránek jsou jakoby něčím naimpregnovány takže inkoust velmi špatně vstřebávají. Stránka nevypadá mastně ani na ní není nic divného na pohled, dokud se nazačne psát. Bývá to třeba půl stránky a potom už je papír zase normální. Zajímalo by mě, jestli se někdo s takovým inkoustuvzdorným papírem již setkal.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: K-Classic Studentský blok

Příspěvekod kerad » 30 říj 2015 21:40

Doporucuji Notiz block z Intersparu. Mam ctvereckovy a jsem velmi spokojen. Po pirvnim nakupe 1 kusu dokoupim jsem 5. Je to vyrobek z Rakouska.
Dobre vyrobky jsou taky znacky Hamelin, ktere je możno koupit v Pepco.
kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław

Re: K-Classic Studentský blok

Příspěvekod Filip » 04 čer 2017 10:10

Já používám bloky K-classic od doby, co píšu plnicím perem. Překvapuje mě, že i přes gramáž 70g/m2 nepouští inkoust na druhou stranu. Píšu perem Parker IM s hrotem Medium a inkoustem Quink Black.

Moje poznatky po používání:
-nepropíjí se (lehce prosvítá, ale je to dáno černým inkoustem)
-hladký a příjemný papír
-přes papír se propije jenom Roller Parker Vector
Parker I.M. Brushed Metal CT Medium nib, Parker I.M. Brushed Metal GT Medium nib
Diplomat Traveller black Laquer Fine
Parker Vector Roller Fine +Nepřeberné množství per Jinhao, Baoer, WingSung...
Filip
 
Příspěvky: 14
Registrován: 04 čer 2017 09:57
Bydliště: Břeclav

Re: K-Classic Studentský blok

Příspěvekod vojtahlad » 28 srp 2017 21:30

Na základě Filipova příspěvku jsem se víceméně donutil aktuální verzi bloku K-Classic vyzkoušet. Dvakrát se mi nechtělo, papír se mi od pohledu moc nelíbil - barevně jde do žluta a vypadá poněkud přisprostle, nicméně chová se dobře, snad i o chlup lépe než ten původní. Vyzkoušeno několik inkoustů v mokrých perech, na druhé straně se objevil náznak průsaku jen tam, kde jsem přitlačil a došlo k (jemnému) narušení povrchu. Nakoupeno v českém Kauflandu za 30 Kč (Němci mezitím zdražili na 1,19 Euro, čili cena je prakticky stejná).
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: K-Classic Studentský blok

Příspěvekod Feldrod » 01 črc 2019 13:47

Musím souhlasit s vojtahlad.
Koupil jsem a dle mě perfektní levný papír. Jsem v tomhle světě nováček, ale pokud neseženu něco levnějšího, tenhle papír (pokud opět nezmění receptur) je za ty peníze úžasný.
Jinhao X750, M, KIN Dokumentní černý. Jen si musím dávat pozor a dát čas mu zaschnout. Než plně zaschne trvá to asi minutu.
Trochu prosvítá, ale když se druhá strana popíše taky tak si toho nejde všimnout běžným necvicenym okem a pro zápisky, nebo jako já - na deník - v pořádku. Nepropiji, nečepíří se
Feldrod
 
Příspěvky: 3
Registrován: 09 čer 2019 19:31

Re: K-Classic Studentský blok

Příspěvekod pet84rik » 05 črc 2019 00:24

tak to musím skúsiť, L1917 je super, ale cena tiež "mierne" vyššia :-)
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Další

Zpět na Bloky, notesy, záznamníky a papíry vůbec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků