- KWZ Ink - inkousty z Polska - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

KWZ Ink - inkousty z Polska

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

KWZ Ink - inkousty z Polska

Příspěvekod ToFF » 01 úno 2018 21:07

Myslím si, že tato malá rodinná firma Konrada a Agnieszky Żurawskich si zaslouží minimálně jedno téma.

Přehled jejich vývoje v oblasti výroby inkoustů je třeba popsán tady https://fountainpenfollies.com/2017/05/ ... all-began/

Já si k nim cestu našel z důvodů, že dávám přednost voděodolným či spíše "waterproof" inkoustům. Pár různých Noodlersů v šuplíků mám, Sailor nano modro-černý se taky najde. Poslední dva roky mám jako základní inkoust Akkerman #10 Ijzer-galnoten Blauw-Zwart. Ne že by mi nějak výrazně ubýval, mám jej v láhvi z první série, což bylo 150 ml. Fascinující na něm, tak jak na ostatních inkoustech založených na kys. gallové (duběnkové) je změna barvy během zasychání a reakce s papírem. Tak jsem se začal rozhlížet po tom, jak si rozšířit paletu barev právě z této oblasti inkoustů.

Nejdřív jsem objevil inkousty Platinum Classic, ale chtějí za to ranec. Tedy ne, že bych byl extra šetřivý, 24 EURo za 60 ml je už dost, ikdyž jsem si třeba zhýrale v Luxemburku koupil Caran d'Ache infinite gray a ten stál tedy o dost víc a přitom jeho míň. Zpět tedy k hledání možností. Někde jsem objevil poznámku o inkoustech KWZ a že mají jednu řadu duběnkových inkoustů. A to tedy mají, přehled je tady http://kwzink.com/language/en/manufactu ... gall-inks/

Z praxe vím, že u inkoustů je problém strefit barvu z fotky s reálným stavem, tak jsem ještě projel pár různých zahraničních recenzí a nakonec jsem si vybral:
1204 IG Green Gold - velmi podobný odstín si míchám z Noodlersu Army Green a černého dokumentního Koh-in-noru, nebo černého Noodlersu
1300 IG Gold - hnědé není nikdy dost
1402 IG Red #3 - červená se hodí

Kontaktoval jsem je přes stránky, pomocí mailu jsme dohodli cenu a zaplatil jsem tedy za ně přes paypal 203 PLN. Inkousty přišly perfektně zabalené, udělal jsem pár rychlých fotek. Ve vnějším obalu je vnitřní papírová krabička z kartónu a lahvička byla ještě zabalená do potravinářské folie. Opravdu pečlivé balení, kouknout se můžete zde:
https://photos.app.goo.gl/ToSauZwFPBM6qk3r1
https://photos.app.goo.gl/JH1I8bqs6HSdg8s13

Natankoval jsem je do Pilot Metropolitan (zeleno-zlatý a zlatý) a Parker 45 Flighter GT (červený). Teď jsem ve fázi zkoušení, tak do měsíce bych přidal nějaké scany s recenzí. Jestli je tu někdo další užívající KWZ inkousty, ať se klidně zapojí (našel jsem přes vyhledávač jen dvě zmíňky o KWZ).
ToFF
 
Příspěvky: 60
Registrován: 07 dub 2013 10:45

Re: KWZ Ink - inkousty z Polska

Příspěvekod vojtahlad » 02 úno 2018 14:21

Po KWZ už také nějakou dobu pokukuji, ale zatím jsem se nerozhoupal. Do nabídky je zařadilo pár e-shopů, ovšem ta uvedená cena (pokud to tedy není za jeden) je proti nim dost příjemná. Osobně mi připadají hodně tmavé, což je samozřejmě dáno duběnkovým základem, ale celkem mě to odrazuje.

Jedním z novějších přírůstků do rodiny vodě odolných inkoustů je řada Rohrer & Klingner SketchINK. Jsou pigmentové, barvy veselejší a cena vstřícná. U nich je to jen otázkou času, než mi některý přistane doma...
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: KWZ Ink - inkousty z Polska

Příspěvekod ToFF » 02 úno 2018 16:42

Cena za jeden duběnkový inkoust byla 13 EUR (platil jsem ekvivalentem v PLN). To aby bylo jasné, že cena je přiměřená.

Musím potvrdit, že opravdu po zaschnutí a reakci jsou tmavé. Třeba u té červené bych byl radši za světlejší tón, ale ono to asi není jednoduché. Teď přemýšlím jak to v recenzi technicky zachytit.

Pigmentové mně moc neberou, vzhledem k tomu, že denně toho napíšu málo, mám u některých problém se zaschnutím či zasycháním po delší době naplnění pera. Proto preferuji duběnkové inkousty.
ToFF
 
Příspěvky: 60
Registrován: 07 dub 2013 10:45

Re: KWZ Ink - inkousty z Polska

Příspěvekod cookiee » 10 kvě 2018 16:14

KWZ inkousty jsou nově dostupné v kaš-mi-daš na eshopu https://www.kasmidas.cz/kwz-inkousty , tak v prodejně v Praze na Vinohradech :-)
Cena za obyč 290 kč , duběnkové za 390 Kč :D
cookiee
 
Příspěvky: 1
Registrován: 10 kvě 2018 16:06

Re: KWZ Ink - inkousty z Polska

Příspěvekod kamixx » 11 kvě 2018 12:42

Chtěl bych se zeptat, jak je to s těmi IG inkousty, způsobuje to problémy v perech nebo ne? Používáte dlouhodobě nebo pravidelně vyplachujete a nenecháváte v peru?

A děkuji za odkaz na obchod - stavím se, též mi několik jejich barev učarovalo :).
kamixx
 
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2018 12:31

Re: KWZ Ink - inkousty z Polska

Příspěvekod vojtahlad » 11 kvě 2018 13:06

Mám duběnkové inkousty Rohrer & Klingner Salix a Scabiosa. Měl jsem je několik měsíců v levných čínských prech a několik let v Pilot Custom 74 (zlatý hrot). Vyplachuji minimálně, obvykle jen doplním inkoust. Ani na jednom z per nejsou pozorovatelné žádné negativní dopady.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: KWZ Ink - inkousty z Polska

Příspěvekod kerad » 18 kvě 2018 20:13

kerad
 
Příspěvky: 116
Registrován: 29 zář 2011 22:22
Bydliště: Ostrov nad Ohri / Wrocław


Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků