- Inkoust Parker - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Inkoust Parker

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod Petr.T.M. » 19 bře 2013 09:57

Tak už jsem přišel na to čím to bylo. :-) Ale radši se na to neptejte.......
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod ondra.palas » 19 bře 2013 10:01

....čím? :twisted:
ondra.palas
 
Příspěvky: 42
Registrován: 07 zář 2012 13:47
Bydliště: Dačice

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod Petr.T.M. » 20 bře 2013 14:17

Ále, ani se neptej...... No, než mi slezly vlasy, tak jsem byl blonďák, takže co se divit...... :roll: :shock:
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod Petr.T.M. » 12 dub 2013 19:45

Tož ten Vector s modrým inkoustem Parker se mi včera na přednášce nějak řekl bych snad i zázračně rozepsal - žádné vynechávání, opožděné začátky - nic. Stejná radost psát jako těsně po nákupu. Moc mě to těší. Ale vůbec netuším čím to je. No vlastně - vzal jsem papírový kapesník a delší dobu jsem nechal hrot "odpouštět" ze všech stran do toho kapesníku, nechal jsem to "táhnout" - víte co je kapilární elevace a vzlínavost, ne? A tož nevím jestli se tam vyplavily nějaké usazeniny či co - zkrátka Vector píše velmi dobře.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod Strapi » 24 led 2014 07:46

K inkoustu Parker můžu doplnit:
Black-Blue Quink (non-washable) když se ho pokusíte zmizíkovat tak změní barvu na svělte zelenou.
Strapi
 
Příspěvky: 14
Registrován: 06 led 2014 09:35

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod borelli » 18 bře 2014 20:52

Inkoust PARKER Quink - barva modročerná, inkoust uvedeny jako permanentní.

Po třech měsících za oknem se projevila síla slunce takto:

Obrázek

Ještě jsem zkoušel stálost propisky, zvýrazňovače a Centropenu.

Co mě zarazilo je fakt, že Centropen Permanent dostal naprosto na frak. Podobně běžná propiska, jiná propiska jen lehce zčernala - bohužel už si nevzpomenu na výrobce.
Především ale k inkoustu co je nalevo - nic moc. Předpokládám, že ještě tak dalšího čtvrt roku a čitelnost vezme za své. I ten papír docela zežloutl ale foťák to nevzal moc kvalitně... Druhou polovinu jsem nechal v šuplíku. A odolnost vůči vlhkosti ? Vlastně asi z mého pohledu žádná... :|
Parker IM Brushed Metal GT - hrot F
borelli
 
Příspěvky: 1
Registrován: 18 bře 2014 20:32

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod Gek » 16 led 2017 17:44

Tak jsem si koupil jednu lahvičku PARKER černý a PARKER QUINK modro-černý.
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod Gek » 15 lis 2018 12:00

Nějak mi nesedí PARKER QUINK modro-černý. Popravdě jsem čekal něco malinko jiného, asi trochu tmavší. Píše dobře, ale odstín je takový prapodivný. Nějak se nemohu s tímto inkoustem vyrovnat.
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Inkoust Parker

Příspěvekod Juraj1 » 27 led 2019 18:43

Mi osobne prijde Parker Quink Blue-Black jako neco do zelena. Navic mi do per nesedi, jelikoz je prilis husty a spatne se mi s nim pise.
Juraj1
 
Příspěvky: 20
Registrován: 25 úno 2012 13:21

Předchozí

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků