- Ty pera jsou pěkně vybíravá !!! - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Příspěvekod jirka0426 » 02 čer 2011 14:31

Tak když jsem si udělal radost a pořídil nového Pelikána M1000, tak jsem dopřál radost i jemu a pořídil jsem mu nový inkoust z edice Edelstein a musím uznat že je úžasnej. Akorát když to půjde takhle dál, tak krabice na ně stačit nebude :lol:
Když porovnám jednotlivé značky, tak asi největší spokojenost je s tím Pelikan Edelstein, pak Mont Blanc a pak je to asi na stejné úrovni. Jen mám takový pocit, že ty Diamine mi dost zanáší pero a musím ho častěji čistit.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
jirka0426
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 led 2011 01:47

Re: Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Příspěvekod maxowu » 02 čer 2011 14:49

Pěkná sbírka...a já se cítil provinile vůči rodinnému rozpočtu kvůli 3ks Diamine,1ks Quink,3ks Koh-i-noor a pár bombičkám Schneider... ;)
Ten Edelstein mě taky láká-dokonce i stejná barva-Jade.
V čem je tak úžasný?Stačí subjektivní pocit-nečekám chemický rozbor.
Např. co říká na zmizík a na vodu?
Díky!
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Příspěvekod jirka0426 » 02 čer 2011 14:56

Ať ho slintám, jak ho slintám, tak na křídovém papíře se nerozpíjí.
Jinak ten dobrý pocit z něj je hlavně při psaní. Perfektně kreje, nerozpíjí se mi v diáři, a hlavně v peru funguje tak, jak má. Když jsem si toho Pelikana donesl domu, dal jsem do něj tmavě hnědý Diamine a nebylo to ono. Pero vynechávalo, chvilku trvalo, než se rozepsalo. To u Edelsteina ne, tam píše perfektně. A navíc má nádhernou lahvičku :lol:
Teď jsem se ještě dočetl, že má nějaké samočistící složky.
jirka0426
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 led 2011 01:47

Re: Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Příspěvekod jersey.se » 29 čer 2011 09:05

Edelstein je dokumentární inkoust nebo ne? Respektive měl bych se s ním chovat jako s dokumentárními inkousty, tedy radši ho nepoužívat se zlatým hrotem a při delší odstávce ho z pera vypustit? Právě také uvažuji že si ho pořídím s novým dražším perem, tak sbírám informace...
jersey.se
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 kvě 2011 15:35

Re: Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Příspěvekod ls8 » 29 čer 2011 09:32

OT: Dokumentární jsou filmy. Inkousty jsou dokumentní. ;)
Pera: Sailor Profit 21K <H-M>, Sailor Pro Gear 21K <H-B>, Pilot 912 <WA>, Kaweco Sport <F>, Lamy Safari <EF, F, M, B>
Inkousty: Iroshizuku (asa-gao, ku-jaku, momiji, shin-ryoku), Montblanc Beatles
ls8
 
Příspěvky: 33
Registrován: 05 led 2011 13:10

Re: Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Příspěvekod jersey.se » 29 čer 2011 09:37

Eh, děkuji za správnou připomínku :mrgreen:

To mi evokuje:
Všechno je v p....i ve všední den i v neděli. Jenom ty filmy sovětský ty jsou vědecký :lol:
jersey.se
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 kvě 2011 15:35

Re: Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Příspěvekod jersey.se » 21 črc 2011 12:15

Tak mám právě v Parkeru Sonet Edelstein Sapphire a jsem nadšen. Jakkoliv mám rád inkousty Diamine, obzvlášť pro jejich barvy, musím říct že tohle je o třídu výš. Krásně maže hrot a suprově teče. Přesto se nerozpíjí. Jak se znám, budu muset časem ponakupovat všechny odstíny...
jersey.se
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 kvě 2011 15:35

Re: Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Příspěvekod ChesterBen » 12 srp 2011 15:36

Hoši, pořád pátrám, jak je to s tou voděodolností toho Edelsteinu? Nemohli byste mi k tomu něco říct?
Zatím píšu jen s Pelikanem Royal Blue, kterej je takovej moc obyčejnej, ale plánuju nákup novýho pera, tak bych k němu rád koupil i novej inkoust. Hodně jsem přemýšlel nad Diaminem, ale vzhledem k tomu, že Diamine asi nejsou moc voděodolný, tak možná pořídim Noodler's bulletproof, i když asi vyjde dost draze...
ChesterBen
 
Příspěvky: 72
Registrován: 08 čer 2011 19:39

Re: Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Příspěvekod jersey.se » 06 bře 2012 14:32

Jak je Edestein voděodolný? Inu dost. Klasický test jsem nezkoušel, ale obecně vzato mírně nasliněný prst s ním nehne. Mezitím jsem vyzkoušel ještě odstín Topaz. Sapphire totiž mému Waldmannovi příliš nechutnal - barva to byla krásná i tekutost byla ve své podstatě dobrá, ale občas se stalo že po nasazení nepsal a musel jsem přitlačit. To se mi s Topazem nestalo - inu i v řadě Edelstein jsou rozdíly v technických parametrech.

Ale nyní jsem vyzkoušel CARAN d'ACHE Blue Sky a jestliže jsem byl nadšený z Edelsteinu, tak tady jsem skutečně unešen! Nikdy jsem nezkusil inkoust který by psal tak hladce a přitom byl tak tekutý. Blue Sky má při psaní než úplně zaschne takovou tu pravou safírově tmavomodrou barvu. Po zaschnutí trochu zesvětlá a na povrch vypluje lehký nádech do fialova. Dle mého názoru opravdu hodně povedený atrament.
jersey.se
 
Příspěvky: 20
Registrován: 19 kvě 2011 15:35

Re: Ty pera jsou pěkně vybíravá !!!

Příspěvekod ypres_bass » 03 bře 2013 21:47

Mám problém, v peru mi zasychá inkoust (zavřené, těsní docela dobře, rozepisuju ho i 5minut)

Pero Parker Sonnet SS (F) + ink Pelikan 4001 černý

Chtěl jsem se zeptat jestli myslíte že je to inkoustem nebo perem (zkoušet to můžu jenom s dokumenťákem protože nic dalšího doma nemám).
Jestli když budu kupovat novou lahvičku tak jestli jít kvůli ceně znova do Pelikana (chci zeleného/hnědého/fialového) nebo rovnou do Diaminu. Slyšel jsem totiž že černé inkousty mají v sobě nějaké další aditivum co má na svědomí to zasychání. Potřebuju něco co ale schne rychle protože jinak si to jako levák všechno rozmažu.
Velice peru chutnal Waterman Green co tam byl po předchozím majiteli, ale fakt zbytečných 190+pošta teď nemám. Navíc schnul dost pomalu a
Myslíte že zelený Kohinor bude moc velký sajrajt? Nejsem si jist jestli ho dělají, ale myslím že jsem ho v regále viděl (jestli to nebyla tuš)
dík
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Další

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků