- Černější než černočerná - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Černější než černočerná

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Černější než černočerná

Příspěvekod bohuslavj » 12 čer 2014 19:10

Zdravím všechny psavce i psavkyně,
rád bych se zde přítomných moudrých a zkušenějších hlav pozeptal na to, který inkoust bych si měl vybrat, když hledám černou.
A tím myslím tak černou, jak zákon káže a bohové se jí bojí, černou jak Nesvětlo Ungoliant.
Co jsem se rozhlížel, tak kandidáti jsou mi známi tito:
1. Noodler's Heart of Darkness
2. Private Reserve Velvet Black
3. Aurora Black

Pokud máte s těmito (a samozřejmě i s jinými inkousty) zkušenost, prosím, vyjádřete se.
Děkuji za radu.
Pilot 78G <B>
Parker Vector <F>
Parker IM Black <M>
bohuslavj
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 kvě 2014 08:45

Re: Černější než černočerná

Příspěvekod Strapi » 14 čer 2014 10:24

Před nedávnem jsem se stal vlastníkem lahvičky inkoustu Sailor "kiwaguro". Je to pigmentový inkoust. Je cítit "jako tuš". Můžu potvrdit že je opravdu černý. I po zaschnutí ne šedý ne tvavě šedý ale opravdu "Carbon black".
Na netu možné najít recenze a fotky. vše co tam je můžu potvrdit.
-Černý
-Voděodolný
-Trochu pomalejší schnutí.
Strapi
 
Příspěvky: 14
Registrován: 06 led 2014 09:35

Re: Černější než černočerná

Příspěvekod Exteron » 16 čer 2014 14:09

Ahoj, používám Noodler's Heart of Darkness - výborné vlastnosti, asi nejvíce černý, který jsem kdy použil. Přemýšlím o zakoupení Noodler's Borealis black. Prý je ještě černější!
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Černější než černočerná

Příspěvekod bohuslavj » 17 čer 2014 07:14

Děkuji, kolegové Strapi a Exterone, na Sailora se podívám a HoD si objednám rovnou.
Mimochodem od jednoho známého mi byl doporučen i Takesumi Iroshizuku, ale mě se v recenzích vždycky jevil jako zašedlý, nikoliv černý. Osobní zkušenost nemám, jak Vy?
Pilot 78G <B>
Parker Vector <F>
Parker IM Black <M>
bohuslavj
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 kvě 2014 08:45

Re: Černější než černočerná

Příspěvekod mesires » 11 lis 2014 14:52

Také jsem hledal opravdu černý inkoust navíc dobrými psacími vlastnostmi. Původně jsem chtěl Noodler's Black, ale díky relativní nedostupnosti (kvůli 1 inkoustu jsem nechtěl objednávat z USA) jsem nakonec zvolil Sailor Jentle Ink Black. Velká spokojenost. S velkou oblibou jej plním do Sailor Professional Gear Sapporo - malé, lehké a velmi praktické pero. Navíc je radost s ním psát. Ten hrot má vynikající charakter.
mesires
 
Příspěvky: 36
Registrován: 11 lis 2014 12:53

Re: Černější než černočerná

Příspěvekod vojtahlad » 16 kvě 2016 06:42

Takhle vypadá tělo FPR Guru, ve kterém pár týdnů pobyla Aurora Black. U mě má ten inkoust černější než černočerný puntík.

Obrázek
Naposledy upravil vojtahlad dne 26 dub 2018 22:09, celkově upraveno 1
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Černější než černočerná

Příspěvekod pet84rik » 16 kvě 2016 16:11

Ja som si teraz kúpil Cross Black, tak som zvedavý. Očakávam tmavošedú, akle možno s mokrým hrotom Sheaffer Legacy M a ručným papierom Losiny prekvapí.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Černější než černočerná

Příspěvekod Vlcacka » 28 kvě 2016 20:05

Pohlédněte do srdce temnoty, smrtelníci.
Obrázek
Obrázek

Noodler´s Heart of Darkness a Diamine Jet Black, tedy moje druhá černá, je jako nebe a dudy. Srdce temnoty je prostě černé jak bota (občas zasvětlí v kličkách, ale to je možná i mou lehkou rukou), kdežto Jet Black je tmavší brácha Grey od stejné značky, ale černý není ani omylem.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Černější než černočerná

Příspěvekod tritrek » 26 zář 2016 10:06

Pre absurditu uvediem, že Jinhao čierna nie je ani čierna, skôr tmavohnedá.. strašne slabý atrament, ale k jednej objednávke pribalili balík bombičiek, tak som ich vyskúšal... doma na denné škrabanie to miniem...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Černější než černočerná

Příspěvekod vojtahlad » 26 zář 2016 16:45

Za pozornost také stojí Rohrer & Klingner Leipziger Schwarz. V jakési recenzi jsem o něm četl, že to vlastně není černá, ale hodně tmavá zelená. To rozhodně nemohu potvrdit. Zkoušel jsem jej porovnat s Aurora Black a je pravda, že Aurora je teplejší, nicméně stran černočernosti si nemají moc co vyčítat. Rozdíly jsou velmi malé a spíš je o fous černější R&K.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Další

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků