- Náhrada za inkoust Parker Penman Sapphire - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Náhrada za inkoust Parker Penman Sapphire

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Náhrada za inkoust Parker Penman Sapphire

Příspěvekod maxowu » 29 úno 2012 18:30

Toto téma jsem založil v reakci na dotaz člena juraj1 z jiného vlákna.
Snad to nevadí-měl jsem blok rozvíjet debatu o inkoustu v nesprávném vlákně... ;)

Juraj1 píše:Já jsem jako malý začínal na obyčejné plničce centropen za 20 korun, ale poté jsem přešel na propisku, jelikož se mi s ní lépe a rychleji psalo. Propiskou jsem psal celý nižší stupeň gymnázia, a první 2 ročníky vyššího. Jak začalo přibývat zápisků tak mě po každé hodině bolela ruka. Vspoměl jsem si, že mám doma několik plnících per a starý inkoust. Podařilo se mi přemluvit otce, aby mi koupil inkous Parker Quink Blue-Black, kterým jsem psal rok. Poté jsem si vspoměl, že mám doma pero se zlatou špičkou, které mi dala babička, když jsem byl ještě na nižším stupni gymnázia. K tomuto peru jsem našel inkoust Parker Penman Sapphire, který je úžasný, opakuji, úžasný, Nikdy jsem nepsal s tak pěkně vypadajícím inkoustem, díky kterému pero klouže lépe než s inkoustem Parker Quink. Díky plnícímu peru je můj rukopis úhlednější a čitelnější. Také mě tolik nebolí ruka.
Chtěl bych dodat, že je mi 17 let, a že ohledně plnících per jsem začátečník, ale mám je velice rád.
Posledních pár měsíců hledám náhradu za inkoust Parker Penman Sapphire, který mi za chvíli dojde.
Mohli byste mi prosím poradit vhodnou náhradu?
Děkuji
Jirka



Pokud si pamatuji na nějaké zmínky o inkoustu Parker Penman, tak by měl být především voděodolný.Údajně ho přestali vyrábět proto, že ucpával kapiláry v perech poněvadž ne všichni uživatelé pochopili nutnost pero častěji čistit...ale možná jsem měl jen halucinace... :lol:
Takže juraj1,

1)jde Ti jen o barvu inkoustu(co nejbližší penman sapphire)?
Pak se neobávej jít do toho Diamine-já si jich pár nechal poslat a bez nehody dorazily-v krabičce, bublinkách a v plastových lahvičkách 30ml.

2)jde Ti i o voděodolnost?
Pak je výběr notně omezen-bez ohledu na barvu jedině Sailor Seiboku(modročerný) nebo Sailor Kiwaguro(černý) Oba voděodolné a extra klouzavé.
Velký výběr voděodolných inkoustů má Noodler's, třeba Baystate Blue,ale ten lze koupit jen ze zahraničí a z relativně levného inkoustu(12,50 $/90ml) se tak díky poštovnému(+ 15$) ,20% DPH a poplatku 180kč České poště za zprostředkování celní deklarace, stane poněkud luxusní zboží... :o cca 820kč...

Ale možná se najde někdo, kdo má osobní zkušenost s Parkerem penman sapphire a poradí Ti vyzkoušenou náhradu.

PS:Klasický Parker Quink Blue jsi zkoušel?Barva je to pěkná a ostrá-s nádechem do fialova.Můžu Ti poslat vzorky-Sailor seiboku v bombičce-to by sis musel nějak přetáhnou do pera a Parker Quink Blue ve specialní ampulce 5ml.Kdyžtak napiš SZ a domluvíme se.
S pozdravem
maxowu
maxowu
 
Příspěvky: 56
Registrován: 25 dub 2011 12:01
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Náhrada za inkoust Parker Penman Sapphire

Příspěvekod Juraj1 » 02 bře 2012 19:43

Děkuji za takovou rozsáhlou odpověď.
1) Ohledně barvy -> právě jsem se rozhodl, že budu míchat můj Parker Quink Blue-Black, s Parker Penman Sapphire v poměru 2:1, barvu to má jako Sapphire, ale vlastnosti Quinku.
2) Ohledně voděodolnosti -> o voděodolnost mi nijak moc nejde, v praxi mi jde akorát o to, že když na to kapnu kapku vody, tak ať to alespoň jakš takž drží tvar a jde to přečíst.

Děkuji Vám za nabídku poslání vzorků, ale tu si dovolím odmítnout.
Asi se rozhodnu nechat si poslat z Penshopu inkoust Diamine Sapphire.
Děkuji Vám za radu
Jirka
Juraj1
 
Příspěvky: 20
Registrován: 25 úno 2012 13:21


Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků