- Diamine Shimmering Ink - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Diamine Shimmering Ink

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod 3022 » 29 zář 2015 21:20

Podle me se ta cena i "skladova dostupnost" da cekat - s ohledem na okolnosti.

Me spis prekvapuje, proc ji nesrazi treba prodavani polovicnich baleni - 25 gramu by mi prislo pro takovouto nekonvecnost docela dost. Cena by asi nebyla primo polovicni, ale i tak.
3022
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 zář 2015 10:20

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod vojtahlad » 30 zář 2015 14:54

Nedostupnost je jasná, Diamine je teprve uvádí na trh (sám je na svých stránkách ještě ke koupi nenabízí), ale obchodníci chtějí prodávat. Takže je nabízejí s dodáním "až budou".

Ohledně ceny jsem se možná nevyjádřil srozumitelně. Já jsem počítal s tím, že Shimmering Ink bude dražší než obyčejný Diamine. Co mi opravdu hodně vadí je, že český Penshop je výrazně nejdražší, v absolutních číslech i relativně vůči ceně obyčejného Diamine. Abych si nechal poslat z La Couronne du Comte jednu lahvičku a i s poštovným ušetřil 150 Kč proti tomu, když si ji dojdu koupit do Penshopu, to jsem asi ještě nezažil.

Menší balení možná Diamine nenabízí, protože počítá s tím, že inkousty se vzhledem ke svému charakteru budou používat v perech, která hodně "žerou", takže by malá lahvička rychle došla.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod 3022 » 30 zář 2015 19:09

vojtahlad píše:Co mi opravdu hodně vadí je, že český Penshop je výrazně nejdražší

Neberte to jako kritiku (at uz zamerenou vuci komukoliv), ale myslim, ze to je spise obecnym pravidlem, nez nejakou vyjimkou. Pokud nema napr. nejaky vyrobce specifickou cenovou politiku pro urcitou zem a svou distribuci v ni, v tak uzkem obchodnim segmentu jako jsou plnici pera, Vas v nasi pidi-zemicce temer vzdy vyjde levneji nechat si zbozi poslat ze zahranici...

Kdyz si tento inkoust objednate v ceskem schopu, uprimne bych si myslel, ze si ho stejne take nechaji poslat zvlast - tezko tam neco objednavaji pravidelne - takze kde je jaka uspora/vyhoda? Snad tam maji u toho dodavatele par procent slevy diky minulym dodavkam? Nebo maji nalezeneho nejlepsiho dopravce?

Kupovani u ceskych prodejcu ma myslim vyznam hlavne z hlediska pohodlnosti (vidim neco v schopu, libi se mi to, objednam a zaplatim pekne pohodlne v korunkach, pripadne i pozdeji dobirkou a doprava mi to do 2 dnu doda), nebo v pripadech kdy ocekavate nejaky servis (napr. bezprostrednejsi reseni zaruky, oprav, nebo moznosti vraceni zbozi)... cili spis u per nez u inkoustu, rekl bych.

Nemel bych to ani ceskym prodejcum per prilis za zle - podivejte se v jakych podminkach pracuji - museji pocitat se zmenami kurzu EUR-a, cokoliv co prodaji jim zakaznik muze do 14 dnu bez udani duvodu vratit zpet, do dvou let reklamovat v ramci zaruky a cely trh tu tvori nejakych 15 milionu obyvatel, z nichz perem skutecne pise kolik?

Porovnejte to s Nemeckem ktere ma nejakych tusim 80 milionu obyvatel + k tomu kolik milionu Svycaru, Rakusanu, Danu a Nizozemcu, kteri z hlediska jazykove bariery a meny jsou fakticky stejnou skupinou... nebo to obdobne porovnejte s anglo-americkymi zememi... a pridejte k tomu jeste zcela jinou kupni silu obyvatel techto zemi - proste zcela nesrovnatelne trhy a konkurencni prostredi.
3022
 
Příspěvky: 49
Registrován: 20 zář 2015 10:20

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod vojtahlad » 30 zář 2015 19:36

3022 píše:Kdyz si tento inkoust objednate v ceskem schopu, uprimne bych si myslel, ze si ho stejne take nechaji poslat zvlast - tezko tam neco objednavaji pravidelne - takze kde je jaka uspora/vyhoda? Snad tam maji u toho dodavatele par procent slevy diky minulym dodavkam? Nebo maji nalezeneho nejlepsiho dopravce?


Řeč je o Penshopu. Když si zajdete do jedné z jejich dvou kamenných prodejen v Praze (jedna je v centru) a uvidíte tam ty baterie inkoustů, přestanete si myslet, že je vozí po jednom. (Nemluvě o tom, že ke každému peru dávají jeden malý Diaminek jako dárek, takže jejich odběry nebudou malé.)

Já v českých obchodech nakupuji jednak kvůli pohodlí a jednak proto, že chci svým nákupem podpořit obchod nabízející zboží, které je mi blízké. Takže jsem ochoten u nich nakoupit i věci, které bych dokázal jinde sehnat o něco levněji. Ovšem tahle má ochota má své meze a tohle už je za nimi...
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod vojtahlad » 29 lis 2015 09:46

Tohle je zajímavé: https://www.youtube.com/watch?v=h6UZDOZ9obs

V čase 16:40 odpovídají na otázku, jaký inkoust strašně chtěli mít, ale nepoužívají ho. Všeobecně se shodnou na sérii J. Herbin 1670 se zlatými částečkami, podle Azizah zejména kvůli čištění. Následně je porovnává s Diamine Shimmer, které jsou podle ní daleko snazší na údržbu, protože lesk není tvořen třpytkami, ale je to skutečný lesk, který je rozpuštěn v inkoustu a vysráží se až při uschnutí. Zkoušela všech deset.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod vojtahlad » 01 říj 2016 00:45

Tak to vypadá, že Diamine s blýskavými inkousty uspěl, protože bude následovat dalších dvanáct barev:

http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/313564-diamine-new-shimmer-inks-the-latest-releases/
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod tritrek » 03 říj 2016 08:17

vojtahlad píše:Tak to vypadá, že Diamine s blýskavými inkousty uspěl, protože bude následovat dalších dvanáct barev:

http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/313564-diamine-new-shimmer-inks-the-latest-releases/


JJ, videl som ich už aj u NibSmith, škoda, že majú také úzke využitie
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod vojtahlad » 06 lis 2016 15:18

Tak už jsou v prodeji. V Penshopu jsem je ve čtvrtek, pravda, ještě neviděl, ale při jejich cenách je u nich beztak nejspíš kupovat nebudu.

https://www.lacouronneducomte.nl/webstore/main/advanced_search_result.php?keywords=diamine%20shink2&language=en
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod A.Vomacka » 03 úno 2020 16:08

Udělal jsem si radost Diamine Caramel Sparkle. Dokud se píše je tmavší, potom světlá až na karamelovou barvu a po zaschnutí se objeví zlaté blýskání viditelné nejlépe pod lampou a z úhlu.
Při pohedu z příma je jednoduše krásně hnědý. To mě baví.
A.Vomacka
 
Příspěvky: 26
Registrován: 12 bře 2014 12:23
Bydliště: Praha

Re: Diamine Shimmering Ink

Příspěvekod trige » 03 úno 2020 17:55

Mně by zajímala zkušenost se "zasíráním" a čištěním pera. Já koupil něco podobného z Číny a ty zlaté "třpytky" jsou z pera nevymytelné. Díky. :-)
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

PředchozíDalší

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků