- Rohrer & Klingner - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Rohrer & Klingner

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Rohrer & Klingner

Příspěvekod vojtahlad » 27 lis 2015 20:06

Tu a tam jsem narazil na zmínku o inkoustech Rohrer & Klingner. Recenze mívají obvykle pozitivní, některé barvy mě vysloveně zaujaly, ale nikdy jsem moc neřešil jejich nákup. Je to tradiční německá firma, takže jsem čekal spíše vysokou cenu. Navíc mi připadá, že v obchodech nebývají úplně běžné (třeba v ČR nevím o nikom, kdo by je měl v nabídce).

Docela mě překvapilo, že jsou k mání za docela příznivé ceny - na La Couronne du Comté stojí 50ml lahvička necelých pět Euro (http://www.lacouronneducomte.nl/webstore/main/rohrer-klingner-bottle-colours-p-5228.html). Poštovné je za šest, čili jen o málo dražší než u českých e-shopů. Zkusil jsem objednat oba duběnkové (Salix a Scabiosa) a Alt Goldgrün, tak jsem zvědav...

Máte je někdo vyzkoušené?
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Rohrer & Klingner

Příspěvekod jakub.s » 28 lis 2015 15:59

Dostal jsem Verdigris v Goulet Inkdropu, ale nemám k tomu zatím co říct...
Reaguju hlavně proto, že se na R&K inkousty dá občas narazit ve výtvarných potřebách, ovšem pozor, v ČR mají výhradně kaligrafické inkousty a jiné tuše, tak ať to nikoho nenepadne dávat do plnicího pera:-)
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná

Re: Rohrer & Klingner

Příspěvekod vojtahlad » 30 pro 2015 13:27

Vyzkoušel jsem a musím říct, že se mi inkousty dost zamlouvají. Nejprve celkový pohled:

Obrázek

Barvy mi dost vyhovují, jsou spíše tlumené a zorvna tyhle tři k sobě pěkně pasují. V případě obou duběnkových se barva výrazně mění během zasychání. Zřetelně tmavne a v případě modrého také ztrácí na intenzitě. Salix také výrazně stínuje. Detail:

Obrázek

Vodě odolávají suverénně. V textu následujícího obrázku trochu kecám. Nalil jsem na papír pořádnou dávku čaje a pak jsem neměl náladu čekat do zaschnutí. Asi po čtvrt hodině, kdy papír pod čajem byl zcela promočený, jsem zbytek otřel. Písmo lehce změnilo barvu, ale čitelnost nijak významně neutrpěla:

Obrázek

A ještě jedna příjemná vlastnost obou duběnkových inkoustů: prakticky se nepropíjejí. Ukázkové nápisy jsou na papíře, který má s tímhle problémy a mám jej zařazen v kategorii "lze psát jen z jedné strany". Na rubové fotografii vidíte, že zelený Alt Goldgrün místy malinko prosakuje, zatímco Salix ani Scabiosa vůbec ne:

Obrázek

Za mě palec hodně nahoru. Myslím, že do nabídky firmy Rohrer & Klingner ještě zalovím.
Naposledy upravil vojtahlad dne 26 dub 2018 22:13, celkově upraveno 1
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Rohrer & Klingner

Příspěvekod jakub.s » 30 pro 2015 19:03

Dík za test.
Já teď v Drážďanech neodolal a Salix si koupil k Vánocům. Počítám, že ho natvrdo šoupnu do nějakého číňana, abych měl stabilně k dispozici jedno pero s permanentním inkoustem. Jen mě mrzí (možná je to spíš štěstí), že neměli moc jiných barev na výběr;-)
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná


Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků