- Dokumentní inkousty - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Dokumentní inkousty

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Re: Dokumentní inkousty

Příspěvekod stanii.vet » 28 črc 2016 17:11

Děkuji za odpověď a doporučíte do jakého pera? Klidně koupím nové pro tento inkoust jen vědět jaké, aby to fungovalo....
stanii.vet
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 črc 2016 20:16

Re: Dokumentní inkousty

Příspěvekod graphophilus » 29 črc 2016 08:56

Já přímo seiboku nemám - bál jsem se zasychání. Z informací na tomto foru mi vyplývá, že vražedná kombinace by byla naplnit seiboku do Parkera IG, tam zasychají i běžné inkousty spoustě uživatelů.

Pero, které mi i po 20 letech těsní, je Cross. Ale nevím, jaké jsou jejich současné výrobky. Nové pero, které mi dobře těsní je velmi levný Shaeffer VFM.

Stylové by bylo použít pro seiboku pero Sailor. Sailora jsem zkoušel v prodejně, vypadá opravdu dobře, ale zatím jsem se neodhodlal, takže zkušenosti nemám.

Třeba poradí někdo, kdo používá seiboku.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Dokumentní inkousty

Příspěvekod Juraj1 » 29 črc 2016 14:54

Dobre tesnici pero je Cross Classic Century Slim, mel jsem ho skoro rok nepouzivane a naplnene v pouzdre a neodparila se ani kapka, protoze po otevreni psal stejne nadhernou modrou, jakou tam mel pred tim. Bohuzel se neda rozebrat, protoze vodic a hrot je natvrdo v sekci. Mozna bych doporucil Pilot Penmanship. Ten tesni vyborne a da se i rozebrat pro spravnou hygienu.
Juraj1
 
Příspěvky: 20
Registrován: 25 úno 2012 13:21

Re: Dokumentní inkousty

Příspěvekod graphophilus » 29 črc 2016 15:17

Tak crossy jsou asi pořád dobré.

To by mě zajímalo, jak se pozná, že hrot není rozebírací? Já jsem si to u svého starého Crosse myslel, ale když byl v důsledku špatné hygieny ucpaný, tak jsem se strašlivě naštval, za hrot vzal a vysunul i s plničem. Vyčistil jsem všechny kapiláry, zkontroloval silnou lupou a píše jedna radost.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Dokumentní inkousty

Příspěvekod vojtahlad » 30 črc 2016 07:23

Z mých cenově dostupných per obzvláště dobře odolávají vysychání Pilot 78G a Lamy Safari. Sailor Sei-Boku ovšem nemám, takže netuším, jestli by se chovala mravně i s ním.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Dokumentní inkousty

Příspěvekod stanii.vet » 30 črc 2016 09:44

Tak jsem dohledala typ - Lamy Al-star, původně hrot EF, pak vyzkoušený F - výsledek stejný - zasychá, psát se nedá, Lamy Safari jsem teď koupila jako druhý kousek na zelený inkoust (potřebuju v práci), ale má stejnou kounstrukci jak Al-star tak nevím, jestli bude lépe těsnit.... můžu vyzkoušet, teď tedy pokukuji po Sailor Hi-Ace, je za velmi slušnou cenu a je to Sailor, tak by snad mělo zvládat "vlastní" inkoust, nechce se mi investovat x tisíc do luxusního pera a pak zjistit, že v něm ten inkoust stejně nepoužiju....

No zkusím ještě to Safari, ale obávám se, že výsledek bude stejný jak u Al-staru....
stanii.vet
 
Příspěvky: 3
Registrován: 27 črc 2016 20:16

Re: Dokumentní inkousty

Příspěvekod vojtahlad » 30 črc 2016 23:25

Na druhé stránce téhle diskuse

http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/135503-sailor-sei-boku-blue-black-nano-ink/

si někdo kombinaci Hi-Ace a Sei-Boku pochvaluje. I když to vypadá spíš na první dojem než na dlouhodobou zkušenost. Také se tam píše, že Sei-Boku je náročný na údržbu pera a že se dá opravdu hodně ředit (http://s783.photobucket.com/user/Sandy1-1/media/InkyThoughts2010/FPN159.jpg.html).
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Dokumentní inkousty

Příspěvekod pet84rik » 01 srp 2016 09:41

Hi Ace je low-end od Sailora so super tvrdým hrotom + ak ho raz necháš dlhšie bez písania, tak rozbeháš, ale potom zasychá výrazne rýchlejšie (stav s pribalenou čiernou bombičkou)
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Dokumentní inkousty

Příspěvekod Juraj1 » 02 srp 2016 13:12

graphophilus píše:Tak crossy jsou asi pořád dobré.

To by mě zajímalo, jak se pozná, že hrot není rozebírací? Já jsem si to u svého starého Crosse myslel, ale když byl v důsledku špatné hygieny ucpaný, tak jsem se strašlivě naštval, za hrot vzal a vysunul i s plničem. Vyčistil jsem všechny kapiláry, zkontroloval silnou lupou a píše jedna radost.


Asi zalezi na peru, ptal jsem se na Penshopu na moznosti rozebrani hrotu a odpovedeli mi, ze je v celku. Zkusim jeste ofiko vyrobce, ale moc si nefandim. Kazdopadne to asi bude kvuli tomu, jak je Classic Century Slim tenky. Nevejde se tam ani konvertor, je treba specialnich bombicek.
Juraj1
 
Příspěvky: 20
Registrován: 25 úno 2012 13:21

Re: Dokumentní inkousty

Příspěvekod fighter » 29 kvě 2017 12:23

Pokud chce někdo modrou, tak Platinum blue pigment je fajn, byť není to sytá modrá, ale taková střední. Funguje ale dokonale.
fighter
 
Příspěvky: 25
Registrován: 28 dub 2017 10:06

Předchozí

Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků