- Bombičky Stylex - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Bombičky Stylex

Čím napájíte svá pera? Používáte originální inkoust stejné značky jako pero, nebo nějaký jiný? Jakým odstínům dáváte přednost?

Bombičky Stylex

Příspěvekod tritrek » 12 úno 2016 13:46

Možno pre niekoho dávno známe niečo, no ja som teraz objavil bombičky Stylex (Germany / Made in Slovenia) v TEDi, balenie 6 farieb 50 kusov za 1,75€. Vyskúšal som a som veľmi príjemne prekvapený (zase raz potvrdené, že pozlátko a astronomická cena je niekedy zbytočná).
Tuto je test z FPN: http://www.fountainpennetwork.com/forum ... artridges/
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Bombičky Stylex

Příspěvekod vojtahlad » 12 úno 2016 18:32

Barvy jsou hodně neobvyklé. Žádná "normální" modrá ani černá, zato oranžová, žlutá, růžová... Ještě že se bombičkám vyhýbám, jinak bych je asi urputně sháněl ;)
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Bombičky Stylex

Příspěvekod tritrek » 12 úno 2016 20:50

vojtahlad píše:Barvy jsou hodně neobvyklé. Žádná "normální" modrá ani černá, zato oranžová, žlutá, růžová... Ještě že se bombičkám vyhýbám, jinak bych je asi urputně sháněl ;)

No veď to :D Ja držím kopec číňanov presne na takéto blbosti/testovačky...
Zatiaľ som testoval fialovú, tá je nádherná a tyrkisovú, tá je pekná farba, ale skúšal som s F hrotom a tam to je moc svetlá farba, skúsim hodiť do nejakej M-ky...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Bombičky Stylex

Příspěvekod graphophilus » 15 úno 2016 09:31

Na zkoušení různých inkoustů jsem koupil pero Stylex s přiloženými bombičkami (snad taky Stylex), vše za 80 Kč. S perem se překvapivě dobře píše, škoda že praskl vršek, takže vysychá. Inkoust je modročerný, dost výrazný, nebyl žádný problém s provozními vlastnostmi, jen kombinace hrotu B s modročerným inkoustem vypadala příliš výrazně. Teď se chystám vyzkoušet modročernou bombičku stylex s hrotem F.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Bombičky Stylex

Příspěvekod tritrek » 16 úno 2016 15:26

Tak... som ich testoval vo viacerých perách, s hrotmi F a M. Musím sa priznať, že mám s nimi ten istý problém, ako s ostatnými bombičkami, a to ten, že pero neviem rozpísať... ťukám s perom, trasem, prikladám hrot k vreckovkám, ništ. Potom sa rozpíše a leje z toho.
Farby sú super, možno ich pretankujem do konverteru :)
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Bombičky Stylex

Příspěvekod graphophilus » 16 úno 2016 16:19

Tak ten problém jsem měl taky a tady na foru mi poradili zmáčknout bombičku, až se na hrotu objeví inkoust, zkusit třeba několikrát.
Já jsem měl s bombičkou stylex malý problém, že jsem ji do pera nasadil trochu nakřivo (sheaffer VFM, který je na euro bombičky). Nevím, jak se mi to podařilo. Šla celkem špatně nasadit. Ničemu to nevadí, protože pruží, tak se vršek dá našroubovat. Nasazování bombiček pelikán bylo bez problému. Možná jenom jedna bombička je nepodařená.
Mám tmavě modrý inkoust Stylex, zdá se i do určité míry i vodoodolný, což se mi líbí. (Královsky modrý Pelikan má nulovou voděodolnost.) Předtím jsem měl v Sheafferovi modrý Pilot a ten je samozřejmě mnohem lepší (pero lépe klouže, lepší vodoodolnost), ale je to jiná cenová kategorie. Uvidím, jestli se budou ostatní bombičky taky tak nakřivo nasazovat. Až bombičky vypíši, vrátím se k modrému Pilotovi, který je výborný do hrotu F Sheaffera VFM.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Bombičky Stylex

Příspěvekod tritrek » 20 bře 2016 13:21

Momentálne napichujem bombičky s ihlou a striekačkou a prenášam do konvertoru. Úplne som sa zamiloval do ich červenej...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Bombičky Stylex

Příspěvekod graphophilus » 21 bře 2016 10:08

Včera jsem nasazoval další bombičku Stylex, tak jsem zkoumal, proč ta předešlá byla nakřivo. Je to proto, že bombičky Stylex jsou křivé, když jsem je položil na stůl a podíval se z boku. Ničemu to celkem nevadí, když se dá víčko nasadit.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Bombičky Stylex

Příspěvekod tritrek » 21 bře 2016 12:22

graphophilus píše:Včera jsem nasazoval další bombičku Stylex, tak jsem zkoumal, proč ta předešlá byla nakřivo. Je to proto, že bombičky Stylex jsou křivé, když jsem je položil na stůl a podíval se z boku. Ničemu to celkem nevadí, když se dá víčko nasadit.

Ja mám asi šťastie :)
Obrázek
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko


Zpět na Inkousty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků