- Zvýrazňovače - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Zvýrazňovače

I obyčejné tužky nebo pastelky nebo gumy si zaslouží pozornost.

Zvýrazňovače

Příspěvekod Exteron » 09 pro 2013 20:55

Zdravíčko, mám dotaz ohledně zvýrazňovačů... Při psaní na různé druhy papíru (copy 80, oxford 90), se mi stává divná věc. Zvýrazňovač text sice zvýrazní, ale taky trochu text rozmaže, což je pro mě dosti nežádoucí :D Jelikož se nechci vzdát ani jednoho ze svých studijních činností (psaní poznámek perem a zvýrazňování si napsaného textu :) ), obracím se na vás, máte někdo nějaký dobrý zvýrazňovač, co nemaže? Nebo je to inkoustem/papírem?
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Zvýrazňovače

Příspěvekod Petr.T.M. » 09 pro 2013 21:18

Mno, nejsem odborník ani nemám nějaké extra zkušenosti, ale zvýrazňovače mám dojem rozmažou snad všechno kromě obyčejné tužky a ani tam si nejsem jist. Napadlo mě, jak to je s dokumentním inkoustem (mám teď nový DeAtramentis) případně pigmentovým Sailorem ..... Vyzkouším, podám report. (Teda pokud nejdu s křížkem po funuse a už to někdo nezkoušel a já si toho nevšiml...)
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Zvýrazňovače

Příspěvekod Exteron » 09 pro 2013 22:55

Ne, to jsem nezkoušel, ale třeba BBK od Noodler's to maže...
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Zvýrazňovače

Příspěvekod Petr.T.M. » 10 pro 2013 09:23

Tak jsem vyzkoušel dva - Sailor Sei Boku a De Atramentis Document Dark Blue.
Jedno-dvě přetření to vydrží, ale je-li člověk vytrvalý, začnou se oba lehce mazat. Ovšem s běžnými inkousty je to nesrovnatelné.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Zvýrazňovače

Příspěvekod Exteron » 10 pro 2013 12:35

Začínám mít docela zálust na Sailora, jak je na tom s údržbou? Nezasychá?
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Zvýrazňovače

Příspěvekod benzin » 10 pro 2013 12:41

Exteron píše:Začínám mít docela zálust na Sailora, jak je na tom s údržbou? Nezasychá?


Já mám černý inkoust sailor a pera neničí, pouze rychleji vyschne na hrotu pera, takže je nutné pero zavřít hned po dopsání, jinak je nutné chvilku rozepisovat.
benzin
 
Příspěvky: 40
Registrován: 13 zář 2013 07:56

Re: Zvýrazňovače

Příspěvekod Petr.T.M. » 10 pro 2013 15:05

Exteron píše:Začínám mít docela zálust na Sailora, jak je na tom s údržbou? Nezasychá?

Zatím s tím nemám problém. Vždy píše od prvního tahu. Mám ho v peru třičtvrtě roku a zatím furt dobrý. Je natažený v Sheafferu Gift Coll. 100. Ti dva si dost dobře rozumí.
Waterman Expert Esstential Taupe CT 'F'; Sheaffer 100 Gift Collection 'F'; Parker Vector Stainles Steel 'F'; Parker Vector Black 'F'; Sheaffer VFM Matte Black 'F'; Jinhao 159 'M'; X-Pen Matrix Blue 'F'; NO-NAME ?
Petr.T.M.
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 úno 2013 21:29
Bydliště: Hranice

Re: Zvýrazňovače

Příspěvekod Exteron » 10 pro 2013 17:11

Věřím, že je to kvalitní inkoust (i cena tomu napovídá :D), ale chtěl bych ještě se zeptat nemáte někdo zkušenosti s pastelkami/zvýrazňovači?
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Zvýrazňovače

Příspěvekod benzin » 10 pro 2013 20:45

benzin
 
Příspěvky: 40
Registrován: 13 zář 2013 07:56


Zpět na Ostatní psací potřeby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků