Stránka 1 z 1

Psychologie písma - Grafologie

PříspěvekNapsal: 24 úno 2013 12:05
od Stenatko_Kokrspanela
Zkoumal jste někdy někdo co o Vás říká Vaše písmo? A pokud se písmo mění zda to bylo v nějakých souvislostech?

Čím více toho čtu, tím více si všímám a musím uznat, že pokud se ke mě dostane ručně psané písmo, lze z něj usoudit nejednu vlastnost autora textu.
Základní informace o písmu jsem našel na odkazu ZDE.
Máte nějakou vlastní oblíbenou stránku odkud se dají obdobné informace k psychologii písma čerpat?

Re: Psychologie písma - Grafologie

PříspěvekNapsal: 24 úno 2013 15:48
od Walter20
Kdysi mě problematika grafologie obdobně zaujala (co se za tím vším skrývá). Je to ale studium na dlouhé roky, dalo by se říci celoživotní bádání (či neutuchající zájem o věc). K pochopení mnohých souvislostí nutno - mimo jiné - hlubších znalostí z psychologie (především psychologie osobnosti), svou roli tady sehrávají i jisté schopnosti pozorovací, srovnávací, analytické, interpretační apod. (...)

Dost možná by se Ti líbila kniha od Petra Živného "Co může říci písmo. Kapitoly z grafologie." (Nakladatelství Horizont, 1991)

http://www.databazeknih.cz/knihy/co-muz ... smo-111702

Re: Psychologie písma - Grafologie

PříspěvekNapsal: 06 čer 2013 15:29
od Alternativa
O grafologii, jejích přínosech i možnostech studia nejdete teď i na novém portálu www.grafologove.cz

Re: Psychologie písma - Grafologie

PříspěvekNapsal: 06 čer 2013 18:42
od Pavel Kotrla
Já bych doporučil tyto stránky http://www.grafologickakomora.cz/
A ve vztahu k psanému písmu také zajímavou diskuzi ke Comenia Scriptu, která zde má svou sekci. (Hodně prostoru jí bylo věnováno i na stránkách Tvaru http://www.itvar.cz/cz/2012/18-2012-comenia-477.html)

Re: Psychologie písma - Grafologie

PříspěvekNapsal: 02 říj 2017 18:13
od Dr.Watson
Starý topic. Jako já...
Grafologií jsem se před časem lehce zabýval. Mám písmo skloněné doleva (pravák), ne moc, blíží se ke kolmici. Můj někdejší šéf mi vždy tvrdil, že to značí zvrácený charakter. Tehdy jsem si v knihovně našel nějakou knížku o grafologii (totalitní) vydání. Samo rozebral jsem sebe a začal rozebírat ostatní (po revoluci se ještě hodně psalo rukopisem a spojitým písmem). Jenže pokud grafologii jen přelétnete podle knihy, je to vždy jakoby vytržené z kontextu - postě podle kapitol a významů toho kterého písma hledáte v tom svém, či cizím. Jasně, spoustu informací to člověku dá ale pravý astrolog to musí znát z paměti, sloučit do jednoho pohledu na text a navíc, musí mít spoustu cvičných či ostrých rozborů za sebou a to se zpětnou vazbou aby věděl kde dělá chyby. Jako u jazyků, vlastně u všeho vědění je to na delší trať - dělám přez dvacet let astrologii a učím se pořád.
Ale je to moc zajímavá věda, i to málo podle knih napoví...
Mimochodem od grafologie jsem ulétl k těsnopisu. To by chtělo umět, bo lidí certifikovaných je pomálu...