- Inkousty Noodler's - Doručeno ! - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Inkousty Noodler's - Doručeno !

Jaké značky per, inkoustů či zápisníků Vám u nás chybí...

Re: Inkousty Noodler's - Doručeno !

Příspěvekod waldir » 31 pro 2014 11:37

Stenatko_Kokrspanela píše:Nebudu platit stejný náklady na dopravu clo a DPH jako ten co má například 5 lahviček

Nechapu? Kdyt mesires snad navrhuje vazeny prumer dle ceny. Tzn. ze za 2 lahvicky zaplatis 2/5 toho, co zaplati ten, co ma 5 lahvicek (pokud vsechny lahvicky stoji stejne).

Pokud se v tom chci hrabat do vetsi hloubky, tak logicke se mi zda dopravu pocitat jako vazeny prumer podle vahy, clo/dph (pokud to chytej celnici) pres vazeny prumer podle ceny (tzn kazdy za sebe) a rozbite zbozi jako vazeny prumer dle hodnoty rozbitelnych predmetu nasobene pravdepodobnosti jejich rozbiti. Otazka na zamysleni je akorat, ktere z vah je vhodne brat pouze z vporadku dorucenych predmetu a ktere ze vseho - rozumne se mi vskutku zda (tak, jak navrhuje mesires) brat vsechny vahy pres vsechno (aneb rozmysleme si scenar vypoctu, ze nerozbita dojde prave jedna lahvicka - v opacnem extremu (tedy vazeni vseho pouze z vporadku dorucenych) mame ruskou ruletu, kdy vlastnik one lahvicky zaplati vse :lol: ). Navic pokud chceme uvazovat fixni zaklad postovneho (tu prvni lahvicku) tak ten cini asi 10$ ( ktere se mohou rozpocitat dle poctu lidi, ale nemyslim, ze nejakych +- 15 centu je velka krivda), ale zbytek dopravy se plati vskutku za vahu (i kdyz pravda, ze asi ne podle uplne linearni krivky). Napric inkousty muzeme pravdepodobnost rozbiti uvazovat rovnomernou. Vahu muzeme uvazovat rovnu poctu mililitru (tedy zanedbani vah lahvicek a obalu. Nakonec snad vse co objednavame ma cenu priblizne primo umernou vaze (tedy vazit dle ceny je stejne jako vazit dle vahy), tedy tato uvaha se blizi jednoduchemu vazeni dle ceny.

/edit kdyz tak na to koukam tak se zda vhodne poznamenat, ze vazenym prumerem mysim samozrejme vazene "rozpocteni" a nikolli prumer ve smyslu jedne hodnoty pro vsechny.

Naopak vazit dle poctu mi prijde nevhodne, protoze potom clovek za dopravu 30ml inkoustu zaplati to same, co za 150ml, ma-li to v takovych lahvickach.
Naposledy upravil waldir dne 31 pro 2014 12:50, celkově upraveno 2
waldir
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2014 20:23

Re: Inkousty Noodler's - Doručeno !

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 31 pro 2014 11:52

waldir píše:
Stenatko_Kokrspanela píše:Nebudu platit stejný náklady na dopravu clo a DPH jako ten co má například 5 lahviček

Nechapu? Kdyt mesires snad navrhuje vazeny prumer dle ceny. Tzn. ze za 2 lahvicky zaplatis 2/5 toho, co zaplati ten, co ma 5 lahvicek (pokud vsechny lahvicky stoji stejne).


já si myslím, že to je jen nešťatněnapsaný a v SZ i nešťastně vysvětlený :(

když to čtu už po 60tý tak to trochu dostává smysl....
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Inkousty Noodler's - Doručeno !

Příspěvekod waldir » 31 pro 2014 12:16

Dovolim si tedy pridat vlastni vyklad toho, jak to chapu ja pro pripadne dalsi vahajici:
Takže pokud by byla objednávka za celkem 400$ a fixy by byly 80 = každému navýším hodnotu zboží o 80/400, tj. kdyby měl někdo zboží (bez ohledu na počet a velikost) za $100 = navýším mu "objednávku" o $20.

80/400 je zrejme koeficient na dolar kazde objednavky. Lze snadno overit, ze suma pres vseshny objednavky krat tento koeficient se rovna fixnim nakladum v prikladu. To je to, ceho se snazime docilit - pokryt fixni naklady.
20$ = 80/400*100$, coz odpovida (taktez 20 = 80/4, ale o tom, ze by meli objednavat zrovna 4 lide nepadla zminka).

Tedy objednavaji-li 4 lidi s hodnotami 100$ 50$ 200$ 50$, pak budou platit fixni naklady ve vysich odpovidajicich pomerum 100:50:200:50 tedy 2:1:4:1 tak, aby pokryli celou fixni castku tedy 80$. Tedy budou platit 20$:10$:40$:10$. Vzhledem k tomu, ze vetsina noodlersu ma ceny odpovidajici mnozstvi inkoustu tak se zaroven da tvrdit, ze prvni clovek mel dvakrat vice inkoustu nez druhy a polovinu toho, co treti.

//edit Jeste kdyz tak na to koukam, tak z cen nektere lahvicky vybocuji a to zrovna vsechny u Petr T.M. - takze by mozna stalo za to rozdelit dopravu dle vahy.
Naposledy upravil waldir dne 31 pro 2014 12:41, celkově upraveno 1
waldir
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2014 20:23

Re: Inkousty Noodler's - Doručeno !

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 31 pro 2014 12:22

Ano to už je srozumitelnější... pro mě...

prvotně jsem to pochopil snad špatně:

náklady / počet objednávajících bez rozdílu počtu kusů ...
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Inkousty Noodler's - Doručeno !

Příspěvekod Exteron » 31 pro 2014 14:18

mesires píše:Trige: tak jsem vyměnil inkousty a nahradil černou labuť dle tvých dispozic, upravena i tabulka. Zboží už je v košíku.

Exteron: napiš, jestli chceš místo HoD něco jiného (jak se dívám na tvůj podpis, tak už HoD máš a asi je to tvůj oblíbený inkoust, který rychle mizí ;)

Tento týden bych to chtěl každopádně uzavřít, po víkendu s novým rokem se opět rozpoutá to pracovní šílenství a nebudu mít na to pořádně čas.
Link na excelovskou tabulku jste dostali (nevím, proč toto forum omezuje počet příjemců na 6 - takže jsem to poslal v několika zprávách).
Jakmile budu mít informace o výši dalších nákladů, doplním pro váš přehled.
Fixní náklady a případné rozbité zboží budu rozpočítávat poměrově - základnou bude hodnota objednaného zboží, nic lepšího mě nenapadá - jakékoliv návrhy klidně pište sem.
Takže pokud by byla objednávka za celkem 400$ a fixy by byly 80 = každému navýším hodnotu zboží o 80/400, tj. kdyby měl někdo zboží (bez ohledu na počet a velikost) za $100 = navýším mu "objednávku" o $20.

Dan


Tak udělám ještě jednu malou úpravu mé části objednávky. Vezmu si:
Noodler's Dark matter 3 oz http://www.gouletpens.com/N19052/p/N19052 nebo Heart of Darkness http://www.gouletpens.com/N19808/p/N19808
Noodler's Brown 3 oz http://www.gouletpens.com/N19017/p/N19017 nebo Kiowa Pecan http://www.gouletpens.com/N19010/p/N19010

Radši píšu varianty, kdyby něco nebylo :)
Naposledy upravil Exteron dne 01 led 2015 16:25, celkově upraveno 1
Pera: Parker Frontier F, Lamy Safari M, Lamy Vista F, Baoer 388, Platinum preppy F.
Inkousty: Noodler's: BBK; HoD; Beaver.
Exteron
 
Příspěvky: 142
Registrován: 02 čer 2013 16:53

Re: Inkousty Noodler's - Doručeno !

Příspěvekod mesires » 31 pro 2014 14:54

Pánové, uznávám, že jsem to asi nešťastně vysvětlil. Neomlouvá mě ani fakt, že jsem psal ten příspěvek celkem pozdě v noci.

I vzhledem ke komunikaci v SZ, couvám z celé akce "kulový blesk" a objednám si jen pro sebe.
Přece jenom nikoho z vás osobně neznám a stejně tak vy mně.
Vzhledem k tomu, že už teď se vede celkem teoretická ale imho vyhrocená diskuse + hrozí zcela reálná rizika, tak nechci, aby to nakonec dopadlo tak, že se po emailech pohádáme a na fóru se na mě bude házet bláto s tím, že jsem vás chtěl "obrat" a sám si ušetřit (protože i dle tabulky je vidět, že já mám největší objednávku).

Myslel jsem, že už fakt,, že to celé profinancuji a zajistím (na dobré slovo), bude aspoň trochu důvěryhodné.
Také tabulku jsem připravil tak, aby vše bylo 100% transparentní. Korunový ekvivalent nákladů bych uvedl z int. bankovnictví, tj. skutečný náklad.
Matematik nejsem a tak byl popis asi fakt nešťastný, nicméně i po opakovaném přečtení vidím ve svém příspěvku jednoznačně amatérsky popsaný princip poměrového rozpočítání nákladů s váhou postavenou na ceně. Jinak je nás zájemců celkem 9, takže ani v tom příkladě nevidím dělení fixů počtem osob.
Asi nejlepší návrh přinesl waldir, kdy se každá část (doprava/clo+dph/škody) rozpočítají zvlášť. Výsledek se imho nebude moc lišit (odhaduji max. pár dolarů pro každého, což vzhledem k nedostupnosti zboží v ČR je detail), ale šlo by to jednoduše provést.

Závěrem k mé osobě - pominu-li profesní profil, jsem:
- amatérský fotograf a jednou měsíčně se potkáváme s fotografy ze serveru photopost.cz v Ostravě, čímž srdečně zvu,
- nadšený posluchač barokní hudby - docela často chodím na živé koncerty (nejvíce na ostravsku a v Praze), takže kdyby někdo měl podobný zájem, můžeme se někdy domluvit na nějaký společný poslech.

Kdyby něco kontaktujte mě na SZ nebo rovnou na email: můj nick @ centrum cz

Jinak se těším na vaše "recenze" nových inkoustů.

Dan
mesires
 
Příspěvky: 36
Registrován: 11 lis 2014 12:53

Re: Inkousty Noodler's - Doručeno !

Příspěvekod Stenatko_Kokrspanela » 31 pro 2014 15:23

Dane,
kliiiid mě osobně zmátla tato věta:
Takže pokud by byla objednávka za celkem 400$ a fixy by byly 80 = každému navýším hodnotu zboží o 80/400
. V době, kdy jsem to poprvé četl mi nedocvakl ten konec že to je poměr ku 1dolaru nákupu. Tím vlastně je napsáno totéž co napsal WALDIR jen trochu jinak. Ono to nebylo ani v SZ :)



Pokud z toho vycouváš tak ostatní nesmutněte, objednám to hned jak mi konečně přijde výplata.... Takže první týden v lednu. Se všemi jsme již akci jednou provedli a nemám s tím žádný problém to znova "risknout". Pokud ne tak osobně nevidím situaci jako vyhrocenou, ale naopak díky diskuzi co nejvíce transparentní a to je v pořádku. Ono ani první akce nebyla bez chyby :) a jednotlivými podněty se vše ladí. A pokud je ujasněno, že cena dopravy bude tak jak je napsáno výše tak i já mám zájem pokračovat v objednávce kolektivně s Tebou.


Kája
Kája

Není umění psát na počítači... Papír neopraví hrubku, stejně tak papír neschová opravy.
Stenatko_Kokrspanela
 
Příspěvky: 295
Registrován: 23 pro 2012 00:53
Bydliště: Praha

Re: Inkousty Noodler's - Doručeno !

Příspěvekod waldir » 31 pro 2014 15:43

ale kdez vyhrocena :-) Doslo k jednomu nepochopeni toho, jak jsi to myslel, to je vse (a osobne nemyslim, ze jsi ty vysvetlil spatne). Smysl celych mych dvou prispevku bylo uvest na pravou miru jak jsi to myslel (pro ty, kterym to bylo nejasne) a ukazat, ze je to optimalni az na par drobnosti (proto rozbor po jednotlivych castech). To, ze se proti tomu, co Kaja pochopil, ohradil, je pochopitelne, vzhledem k tomu, jak to pochopil - to je myslim vyreseno.

Myslim, ze tu na tebe nikdo nehazi, nechce ani neplanuje hazet blato. Obvineni z neduveryhodnosti nepadlo zadne.

(just for the record - ano, mam zajem pokracovat v objednavce tak jak byl Tebou rozpocet navrzen ci podle kterehokoli jineho rozumneho).
waldir
 
Příspěvky: 37
Registrován: 20 říj 2014 20:23

Re: Inkousty Noodler's - Doručeno !

Příspěvekod Dr.Watson » 02 led 2015 17:19

To znamená, že současný stav je na bodu mrazu?
To je škoda,
však bychom se dohodli...
Dr.Watson
 
Příspěvky: 48
Registrován: 24 led 2014 11:22

Re: Inkousty Noodler's - Doručeno !

Příspěvekod Jaromír » 02 led 2015 23:03

Následky nedorozumění jsou mrzuté, ale vše je snad již uklidněno.

Pokud Dan potvrdí, že si objednal pouze pro sebe, tak bych rád pokračoval v hromadné objednávce bez něj dle rozpisu, který rozeslal všem zúčastněným.
Koupil bych i sám, ale necestuji po republice a coby Plzeňák jsem, bych řekl, mimo hlavní bašty zdejších plničkářů. Sám rozvoz zásilky pro jednotlivce nezajistím.

Kájo, pokud by jsi měl déle trvající potíže s objednáním, mohl bych inkousty zakoupit. Musel bych se ale domluvit s Toffem, kolegou z práce, pokud by byl svolný, aby si ostatní objednatelé inkousty vyzvedli osobně od něj v Praze nebo v Ostravě. Jinak bych rozesílal poštou a to by zvedlo každému náklady.
Jaromír
 
Příspěvky: 11
Registrován: 14 srp 2014 19:24

PředchozíDalší

Zpět na Co Vám v ČR chybí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků