- Čínske perá - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Čínske perá

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Čínske perá

Příspěvekod pet84rik » 20 črc 2017 20:42

Dobrý deň...

Možno niektorí už viete, stal som sa fanúšikom čínskych pier. Hlavne tých hrdinských, pripomínajúcich (hrdinsky a odvážne) Parker 51, 21, 17, ...

Keďže sa tu čínske perá trúsia rôzne po vláknach, dovolil som si založiť takúto "general idea" tému, kde verím že sa nájde dosť klikačov na eBay ktorí nemajú problém vysoliť 20, ba niekedy aj 25 korún za pero nefalšovanej čínskej výroby.

Ja začnem perom, ktoré ma tak nejako dokopalo k tomu aby som túto tému vôbec vytvoril. Je to Hero 007. Je to označené ako Bond pero ale nemaá žiadne zvláštne schopnosti ako iné čínske perá (vystrieknutie atramentu na útočníka pri rozpisovaní po 10 minútach bez písania). Pripadá mi to ako pero, ktoré je tak akurát. Stojí to pár (40 párov) korún pražských, fungujú všetky (3) kusy ktoré mám, dokonca aj všetky píšu rovnakou stopou, takže to "mokré fine" nie je len náhodným výsledkom výrobného procesu.

Myslím že to je dokonca práve toto pero u ktorého som na stretnutí povedal, že ak by som mal 2-3 kusy tohoto pera a nič iné, dokázal by som s tým žiť. Nie je to flex, nie je to vintage, nie je to Matterhorn, nemá gold plated ani gold filled hrot, dokonca pozor - nemá hrot ani vystrčený von, takže nie je to nič pre hrotofilov. Ale ako pero je to OK, ako pero za tú cenu je to super.

Nebudem dávať žiadnu fotku, myslím že v téme "čím dnes píšete" už niektoré moje Hero perá budú.

Aké sú Vaše skúsenosti s čínskymi perami? Aké považujete za dobrý nákup? Čo Vás sklamalo? Šup s tým sem do témy. A ja zatiaľ idem na eBay.

Doplnenia.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Čínske perá

Příspěvekod vojtahlad » 20 črc 2017 21:03

Zrovna 007 je tlusté asi jako špejle a stejně dobře se i drží ;) Pro mě jeden z nejméně oblíbených Číňanů. Nějaké fotografie jsem pověsil do svého příspěvku o souboji napodobenin Parkeru 51: http://www.penforum.cz/viewtopic.php?f=28&t=1376

Mým aktuálně nejmilejším čínským perem je asi Jinhao 992. A Jinhao 599 po výměně hrotu je také fajn - mám tam teď 1 mm stub od FPR.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Čínske perá

Příspěvekod pet84rik » 20 črc 2017 21:44

Áno, je tenké, ale drží sa (aspoň mne) OK.

Na 565 som aj zabudol, to je tiež super pero. Ty si mal podľa toho čo čítam zlú skúsenosť, mne 007 nezasychalo (a nezasychá - ale mám tam dosť tekutý Lamy atrament).
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Čínske perá

Příspěvekod vojtahlad » 27 črc 2017 14:55

Wing Sung 618 je Frankenpen jako vyšitý. Napodobenina Parkeru 51 s průhledným tělem a pístovým plněním. Hodně nezvyklá kombinace, nicméně pro nás, kteří neradi aerometrické plnění, to má něco do sebe.

Fotografie i s odkazem na Taobao (na eBay jsem zatím nenašel) zde: http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/325637-wing-sung-618-%E5%B1%A0%E8%8B%8F-demonstrator-piston-filler-hooded-nib/
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Čínske perá

Příspěvekod tritrek » 28 črc 2017 16:31

Pekné pero... akurát, že 45 čínskych juanov stojí a pošta 200 to je +-30€, radšej si počkám, kým sa objaví na ebay za 6-10 dolárova free shipping...ale urcite si to kúpim :)
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků