- Totální začátečník v perech - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Totální začátečník v perech

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: Totální začátečník v perech

Příspěvekod vojtahlad » 11 úno 2020 00:25

Má zkušenost: Pilot Custom 74 píše úplně hladce, hrot mírně pruží. Hrot Platinum Century 3776 má trochu odezvu a je úplně tuhý. Mně víc vyhovuje Pilot, Platinum zase lépe vypadá (hrot je větší a zajímavě tvarovaný). Obě to jsou výborná pera.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Totální začátečník v perech

Příspěvekod Alois » 11 úno 2020 21:23

Jak na tom je s odezvou, v porovnání s těmito pery, Sailor 1911? To byl původně můj favorit. A je rozdíl v odezvě mezi Sailory Lecoule s ocelovým hrotem a 1911 zlatým hrotem? Pilot Custom 74 mají na Penshopu bohužel jenom v jedné barevné variantě. Také bojuji s šířkou hrotu. Můj Sailor Lecoule má hrot MF a je to tak akorát. Zkoušeno jen na obyčejném papíře. Na kvalitním papíře by možná mohl být v pohodě i hrot M. Ještě zvažuji do práce na poznámky pero Lamy CP1 s hrotem F.
Alois
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 úno 2020 15:37

Re: Totální začátečník v perech

Příspěvekod vojtahlad » 11 úno 2020 21:56

Sailora žádného nemám, s porovnáním nemohu sloužit. Pilot 74 i Platinum 3776 mám v M. Pilot je docela široký, rozhodně poctivé M. Platinum je užší, někde mezi M a F. Nejlepší je vyzkoušet si to osobně v obchodě, jenže zrovna u těchto per je to celkem těžké. Platinum u nás, myslím, nikdo neprodává a ceny Pilotů jsou v Japonsku cca poloviční proti zbytku světa.

Osobně jsem se hecnul a Pilota koupil z Japonska (na eBay se dnes bez problémů najdou nabídky kolem 2500). Platinum mám od Cult Pens, na Amazonu a eBay jsou k mání za podobné ceny (cca 100 Euro). Je to samozřejmě risk z hlediska záruky, mně to vyšlo.

Pro Lamy mám obecně slabost. Velkou výhodou jsou snadno výměnné a samostatně prodávané hroty. Všechny mé hroty od Lamy píší zcela hladce. CP1 je na mě hrozný hubeňour, zato Studio nebo Aion...
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Totální začátečník v perech

Příspěvekod Alois » 13 úno 2020 20:02

Tak jsem googlil a Pilot 74 jde koupit asi nejlépe přes eBay. Také jsem se dočetl, že budu muset zaplatit DPH. Někde psali, že to vyřídí dopravce. Jinde zase psali, že zásilka přišla, aniž by to řešili celníci. Jak to prosím probíhá?
Alois
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 úno 2020 15:37

Re: Totální začátečník v perech

Příspěvekod vojtahlad » 14 úno 2020 12:05

Nejspíš jak kdy. Záleží na tom, jestli prodejce uvede skutečnou cenu zboží. U mého Pilota 74 to tak bylo, ozvala se mi pošta, která balíček doručovala, že je třeba zboží proclít a zaplatit DPH a jestli si to chci zúřadovat sám, nebo to mají udělat za mě (za dvě stovky). Nechal jsem to na nich, vyžádali si nějaké doklady o uhrazených částkách, posílal jsem jim myslím screenshot bankovní transakce. Vše jsme vyřešili po mailu, DPH jsem platil převodem a po vyřízení balíček normálně dodali.

Řekl bych, že pokud prodejce cenu zatluče, normálně to přijde. V opačném případě to podle všeho řeší dopravce.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Totální začátečník v perech

Příspěvekod pet84rik » 19 úno 2020 01:25

Pokiaľ je to pero z Japonska, vždy som platil, zjavne už veľmi dobre vedia že ak je to odtiaľ a ešte od firmy (myslím že to je podstatnejšie než to či uvedie alebo neuvedie správnu čiastku v deklarácii), tak to bude nad 22€ a už sa žiada o doloženie ceny.

Samozrejme náhody sa dejú a niekedy niečo dorazí aj bez DPH, ale pri objednávaní by som jednoducho vždy počítal s (cenou + poštovným) * 1,21 + 103 pošte (alebo 200 ak si to nevybavíš sám v Prahe).

Bavím sa o normálnej pošte, rôzne UPS a spol si to môžu riešiť inak.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Totální začátečník v perech

Příspěvekod Alois » 23 úno 2020 17:53

Děkuji za odpovědi. Ještě mám dotaz ohledně placení. Nemám PayPal, tak jsem zaplatil kartou, ale strhli si ještě cca 130 Kč za převod na USD. V nabídce při placení jsou kromě karty ještě možnosti PayPal a PayPal CREDIT, co je nejvýhodnější?
Alois
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 úno 2020 15:37

Re: Totální začátečník v perech

Příspěvekod pet84rik » 27 úno 2020 04:54

Neviem čo znamená že si strhli za prevod, ale platba cez Paypal bude mať prakticky vždy menej výhodný kurz než bežná banka, rozdiel môže byť aj koruna na USD.

Vidíš tam priamo nejaký extra poplatok? Alebo je to ten rozdiel oproti cene na eBay?
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Totální začátečník v perech

Příspěvekod Alois » 27 úno 2020 19:21

Špatně jsem se vyjádřil, nestrhli, ale platil jsem víc oproti ceně na eBay. Jak píšeš, vychází to přesně o korunu víc na USD. Jen začínám mít pochybnosti, jestli jsem správně dokončil objednávku, protože už je to pět dní a z účtu žádné peníze neodešly.
Alois
 
Příspěvky: 7
Registrován: 09 úno 2020 15:37

Re: Totální začátečník v perech

Příspěvekod vojtahlad » 27 úno 2020 21:08

Používám PayPal, protože ho berou skoro všude. Jelikož jsem paranoik, pořídil jsem si kvůli tomu samostatný účet, kde mám jen omezené množství peněz. PayPal mám napojený na platební kartu toho účtu. Při platbě vždycky přepínám, že chci z karty platit v cizí měně, aby převod udělala má banka. Má výhodnější kurzy než PayPal (a ten je vždy nastaven jako výchozí). Neřekl bych, že to někdy dělalo korunu na dolar, ty rozdíly mi nepřipadají extra dramatické, ale jsou tam.

Pokud po několika dnech stále neodešla platba, je to nezvyklé. Doporučuji ověřit stav objednávky u prodejce - měl byste mít nějaký potvrzovací mail s číslem objednávky, tak se na ni poptat.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

PředchozíDalší

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků