- Retro vzhled - perleťové pero - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Retro vzhled - perleťové pero

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Retro vzhled - perleťové pero

Příspěvekod vanilka » 05 bře 2019 16:41

Zdravím všechny nadšence pro pera. Chtěla bych poprosit o radu. Můj táta měl někdy počátkem 70. let takové krásné zeleno-černé perleťové pero, na které jsem se ráda chodila dívat a dobře si ho pamatuji. Bohužel nevím, kam se pak podělo, nejspíš to byl vzhledem k té době nějaký český Centropen. Nyní bych si ráda koupila jen tak z nostalgie nějaké hodně podobné pero (cenově mám představu v řádu stovek, ne tisíců), ale nevím, kde hledat. Pomůžete mi někdo prosím? Děkuji.
vanilka
 
Příspěvky: 8
Registrován: 05 bře 2019 15:36

Re: Retro vzhled - perleťové pero

Příspěvekod pet84rik » 05 bře 2019 18:50

uzivatelka "Vlcacka" tu na fore bude vediet, kontaktuj.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Retro vzhled - perleťové pero

Příspěvekod vojtahlad » 07 bře 2019 22:55

Zeleno-černý je třeba Pelikan M200 Green Marbled, ale to jsme v řádu tisíců (zato je to skvělé pero). Z těch dostupnějších třeba FPR Hmalaya hned v několika barvných variantách cca za 50 USD s poštovným, FPnibs Ronda, nutno přikoupit hrot, i s ním a spoštovným cca 60 Euro, nebo něco od PenBBS, třeba 323 se dělá v zelené mramorované barvě za nějakých 20 USD.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Retro vzhled - perleťové pero

Příspěvekod bedy44 » 05 kvě 2019 08:06

Pomerne casto se daji tyto Centropeny najit na aukru (v ruznych barvach)...
bedy44
 
Příspěvky: 14
Registrován: 26 zář 2014 21:00


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků