- Voděodolný inkoust v eurobombičkách? - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Voděodolný inkoust v eurobombičkách?

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Voděodolný inkoust v eurobombičkách?

Příspěvekod Hynek » 10 úno 2020 23:10

Vážení přátelé plnicích per,
Toto fórum jsem objevil úplnou náhodou, a s ním zmínku o voděodolných inkoustech, o kterých jsem neměl vůbec tušení. Kvůli blednutí a nevodostálosti inkoustů jsem před lety odložil své bombičkové pero. Rozmočení diáře je pro mně katastrofa, a protože jsem tesař, neustále pod širým nebem pracující, občas k tomu prostě dojde; no a když se to nerozmočí, za deset let je to stejně vybledlé k nečitelnosti. Takže jsem, ač nerad, přesedlal na propisku, ale dodnes na ty bombičkové časy rád vzpomínám a pero mám pořád na stole.

Snažil jsem se pátrat na netu i zde na fóru, ale nikde jsem nenašel žádnou zmínku o voděodolných inkoustech v bombičkách. Existují, dají se sehnat?

Mám obyčejné plastové pero, které mi ale naprosto vyhovuje, (především nostalgie, napsal jsem s ním spoustu dopisů, asi je to Centropen. Je úplně ošoupané, čitelný je jen nápis Inoxcrom na hrotu.)

Omlouvám se za tento plebejský dotaz, ale jak říkám, jsem tesař pouhý... Časem třeba přesedlám i na plnicí, ale musím poštudovat všechny ty parametry, je toho na začátečníka dost.

Děkuji předem za odpovědi
Hynek
Hynek
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2020 22:40

Re: Voděodolný inkoust v eurobombičkách?

Příspěvekod vojtahlad » 11 úno 2020 00:33

Vypadá to, že dokumentní inkoust v bombičkách je docela oříšek. Našel jsem bombičky dokumentního Koh-i-Nooru, ale jen na tomhle jediném webu: http://www.velkoobchodplus.cz/inkoust-a-tus-2/koh-i-noor--dokumentni-inkoust-do-plnicich-per/ Všude jinde mají jen lahvičky.

Doporučuji koupit konvertor (třeba tento https://potreby-kancelarske.eu/pist-konvertor-do-plnicich-per-10021-koh-i-noor.htm) a používat inkoust v lahvičkách. Případně se dají bombičky plnit injekční stříkačkou a používat opakovaně, někteří sem psali, že to tak dělají.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Voděodolný inkoust v eurobombičkách?

Příspěvekod Gek » 11 úno 2020 18:33

Dají se koupit asi i ZDE. Mají i modrý. Jen si myslím, že bude nutná registrace a nákup pro našince asi možný nebude, Nevím. Jednu černou sadu mám doma. Už ale nevím, kde jsem ji koupil, ale myslím, že kdysi v Globusu. Ještě čeká na přenos na papír.

Tak to jde
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Voděodolný inkoust v eurobombičkách?

Příspěvekod Hynek » 13 úno 2020 20:44

Bezva, děkuju moc. Pro začátek zkusím přemluvit Koh-I-Noor, aby mi poslali jedno velkoobchodní balení, mám i živnost, tak by to mohlo jít. Poreferuju, jestli to prošlo.

Mějte se dobře a ať vám to dobře píše!
Hynek
Hynek
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2020 22:40


Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků