- Obal na bombičky - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Obal na bombičky

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Obal na bombičky

Příspěvekod Sasori » 26 úno 2022 12:36

Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda se dá někde sehnat, nebo případně co používáte jako obal/krabičku/box na bombičky do per? Používám konvertory, ale říkal jsem si, že bych pro jistotu s sebou nosil nějakou tu bombičku, kdyby se mi náhodou stalo, že by mi došel inkoust v peru. :roll: Nepoužívám žádná pouzdra a do obalů na pera se vejdou jen pera. Docela nerad bych nosil bombičky jen tak na volno, aby se s nimi časem něco nestalo. A neměl v tašce paseku...

Děkuji všem za rady, nápady a další podněty. ;)
Kayu Puro, Michal Čiliak Burly chrome, Barclay 1304, Lamy Logo Black, Regal Cronos, Noodler's ink Charlie, Moonman T1, C1, Picasso Pimio, Kaco Edge, Nahvalur Nautilus, Waterman Hemisphere Stainless Steel CT
Sasori
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 úno 2022 23:18
Bydliště: Hranice

Re: Obal na bombičky

Příspěvekod lupusminor » 26 úno 2022 21:38

Ahoj!
K otázce zda se dá sehnat, jsem nedávno zahlédl článek na téma bombiček zde:

https://www.wellappointeddesk.com/2022/02/in-praise-of-ink-cartridges/

Mně zaujal zásobník na bombičky od Kaweca, který je tam zmíněn i s odkazem a je vidět i na titulní fotce.

A pokud jde o to, co používám, tak mám napěchované bombičky do malé papírové krabičky od hašlerek nebo ricoly (takové ty švýcarské bonbóny, které jsou v supermarketech na očích u pokladny. Kromě toho existují pera, kde se dovnitř vejde i náhradní bombička.
Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel, Sheaffer VFM Orange, Cross Century Aquatic Yellow, Lamy CP1 Black, TWSBI Eco-T Yellow-green, Gravitas Entry teal green
lupusminor
 
Příspěvky: 59
Registrován: 05 srp 2020 13:29

Re: Obal na bombičky

Příspěvekod Sasori » 26 úno 2022 21:50

Hmm zajímavý zásobník, víc se mi ale líbí ten kovový od Herbina. :) Nejsem si moc jistý, jak dlouho by u mě vydržela papírová krabička v použitelném stavu...

Jasně jsou pera, kam se vejde bombička na použití a druhá do zbývajícího prostoru, já ale používám konvertory, tam by se podle mně už bombička nevešla. :roll:
Kayu Puro, Michal Čiliak Burly chrome, Barclay 1304, Lamy Logo Black, Regal Cronos, Noodler's ink Charlie, Moonman T1, C1, Picasso Pimio, Kaco Edge, Nahvalur Nautilus, Waterman Hemisphere Stainless Steel CT
Sasori
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 úno 2022 23:18
Bydliště: Hranice

Re: Obal na bombičky

Příspěvekod lahcim » 28 úno 2022 10:09

Chtěl jsem navrhnout 3D tisk, ale nenašel jsem žádný použitélný model.
Na kolik a jakých bombiček by to mělo být? Můžu něco vymodelovat a vytisknout.
lahcim
 
Příspěvky: 24
Registrován: 25 srp 2017 12:48

Re: Obal na bombičky

Příspěvekod Sasori » 28 úno 2022 21:31

Tak jen kvůli mě se tisknout nic nemusí... Jen mě napadlo, jestli něco takového se dá sehnat... Stačilo by mi něco na dvě bombičky, čistě jako záloha, kdyby došel inkoust v perech s konvertory... Co jsem tak měřil, tak mám pr. 6 - 8 mm, délka 52 - 78 mm. :D Při nejhorším budu používat krabičku od Tictaců. :mrgreen:
Kayu Puro, Michal Čiliak Burly chrome, Barclay 1304, Lamy Logo Black, Regal Cronos, Noodler's ink Charlie, Moonman T1, C1, Picasso Pimio, Kaco Edge, Nahvalur Nautilus, Waterman Hemisphere Stainless Steel CT
Sasori
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 úno 2022 23:18
Bydliště: Hranice

Re: Obal na bombičky

Příspěvekod Milrinon » 28 úno 2022 22:13

Nebo objednat pár bombiček tady a zbyde krabička :D
EDIT: hmm tak v plechu uz je nemaji :(
Milrinon
 
Příspěvky: 3
Registrován: 31 led 2022 08:09

Re: Obal na bombičky

Příspěvekod Gek » 08 bře 2022 21:25

No a co, když je jen obal na pera a potřeba bombiček je tak dvě jako zálohu, použít nějaké obyčejné pero za korun pár jako nosič bombiček. Dvě se do něho vejdou, případně se dá vypreparovat, aby se dvě bombičky vešly. Nó.
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany

Re: Obal na bombičky

Příspěvekod Sasori » 08 bře 2022 22:47

Nooo to bych si musel koupit nové pouzdro, aby se mi tam to pero navíc vešlo... :roll:

Zatím mi asi opravdu vychází nejlépe krabička Tictaců na dně tašky... :D Každopádně díky za nápad. ;)
Kayu Puro, Michal Čiliak Burly chrome, Barclay 1304, Lamy Logo Black, Regal Cronos, Noodler's ink Charlie, Moonman T1, C1, Picasso Pimio, Kaco Edge, Nahvalur Nautilus, Waterman Hemisphere Stainless Steel CT
Sasori
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 úno 2022 23:18
Bydliště: Hranice

Re: Obal na bombičky

Příspěvekod Michal1963 » 22 črc 2022 21:08

Ahoj, pokud používáš standardní bombičky tak bys mohl požívat tohle - používám dlouho...
Michal1963
 
Příspěvky: 8
Registrován: 22 črc 2022 20:57

Re: Obal na bombičky

Příspěvekod Sasori » 23 črc 2022 08:05

Michal1963 píše:Ahoj, pokud používáš standardní bombičky tak bys mohl požívat tohle - používám dlouho...


Tohle co? :shock: Nějak jsem si nevšiml na co se mám zaměřit. :roll:
Kayu Puro, Michal Čiliak Burly chrome, Barclay 1304, Lamy Logo Black, Regal Cronos, Noodler's ink Charlie, Moonman T1, C1, Picasso Pimio, Kaco Edge, Nahvalur Nautilus, Waterman Hemisphere Stainless Steel CT
Sasori
 
Příspěvky: 25
Registrován: 12 úno 2022 23:18
Bydliště: Hranice

Další

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 10 návštevníků