- Výroba plnícího pera... - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Výroba plnícího pera...

Obecná diskuze o plnicích perech, rollerech propiskách atd. Proč píšete nebo nepíšete perem, proč a kdy jste začali psát plničkou, co vám tento způsob psaní přináší?

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod Josse » 30 lis 2012 19:54

Tak jsem zde po roce opět zavítal :) jsem pracovně natolik vytížen že na osobní projekty moc času neni... zasekl jsem se na lenosti objednání dílů z německa, jeden pokusný vzorek na soustruhu vznikl ale upadl v zapomění... přes týden jsem v práci od 6 do 18 a o víkendech jsem rád že se dostanu někam na hory nebo mezi lidi...
ale v hlavě tuto myšlenku nosím stále!
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod Lucas » 01 dub 2016 22:04

Ahoj všichni. Chtěl bych si vyrobit par per čistě jen pro rodinu jako dárek. A zajímá me kde se daji koupit komponenty pro takovou výrobu? Chci je vyrobit ze dřeva a potrebuju sehnat čistě "vnitřnosti" :-) díky za rady
Lucas
 
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2016 21:57

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod pet84rik » 02 dub 2016 00:09

Pelikan predáva hroty osobitne, takže sa okolo toho dá postaviť obstojné pero.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod Lucas » 02 dub 2016 00:42

Dekuju a zbylé komponenty? Jde mi vlastně o cele torzo pera bez dřevěného ozdobený které bych si sam udelal.da se takhle vubec sehnat cely systém od hrotu prezident telo pera po packu na zavěšení? Nevim jak se odborně tyto části nazývají :).
Lucas
 
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2016 21:57

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod vojtahlad » 02 dub 2016 08:12

Může to být celkem jednoduché. Jowo vyrábí takovéhle modulky

http://www.fpnibs.com/en/56-size-6-jowo

kde je z jedné strany hrot, ze druhé čudlík pro nasazení mezinárodní bombičky nebo konvertoru (koupí se s libovolným čínským perem nebo samostatně). Takže stačí vyrobit "obal", do kterého se to našroubuje. Na tomhle videu je výroba pera Edison Baeumont, které je takto postaveno (součástky jsou pěkně srovnané od 9:45):

https://www.youtube.com/watch?v=z30J2SjGfn4

Ty modulky jsou k mání ve dvou velikostech hrotu (5 a 6), s ocelovými a zlatými hroty a v různých provedeních.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod jakub.s » 02 dub 2016 14:51

jakože něco takového?

Obrázek
jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod Lucas » 03 dub 2016 14:03

Ano to je přesně ono co jsem mel na mysli :-) kde se tohle vše dá sehnat? Nebo jsou některé komponenty na vlastní výrobě?
Lucas
 
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2016 21:57

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod jakub.s » 06 dub 2016 19:47

jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod Josse » 08 říj 2016 20:36

po delším čase jsem zjistil že je jednodušší kanibalizace z jiných per než se pokoušet nakoupit komponenty, chtěl jsem hroty s vlastním nebo žádným popisem ale všude kde jsem poptával byl problém buď v množství nebo v kvalitě... případně v obojím kdy jsem se prokomunikoval až do čínské továrny co dělá pro cely svět...

mojim snem je pořád výroba plnícího péra od začátku do konce ale jsem časově natolik vytížen že když se dostanu do dílny tak je to malý ...
Josse
 
Příspěvky: 98
Registrován: 26 dub 2011 09:55
Bydliště: Ostrava, Uherský brod

Re: Výroba plnícího pera...

Příspěvekod vojtahlad » 08 říj 2016 21:42

U FPnibs nabízejí rytí hrotů, jejich úpravy a další příbuzné služby. Jejich ceny jsou obecně dost příznivé a za poštovné ze Španělska si účtují nějakých 6 Eur.

http://www.fpnibs.com/en/content/6-engraving
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Předchozí

Zpět na Obecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků