- Pilot Metropolitan = MR - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pilot Metropolitan = MR

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Pilot Metropolitan = MR

Příspěvekod tomkeb » 15 dub 2013 13:52

Zdravím,

dneska mi došel balíček, takže se nemůžu nepochlubit.

Mým prvním oblíbeným perem bylo Pilot Prera, jehož hrot jsem si zamiloval. Pak jsem si pořídil levnější Pilot 78G se stejným hrotem, které mi však příliš nevyhovovalo kvůli své lehkosti, a tudíž jsem ho tady na fóru prodal. Ejhle, co se nestalo, Pilot uvedl na trh další pero se stejným hrotem zvané Metropolitan v USA, Cocoon v Japonsku a MR ve zbytku světa… a já si, vzhledem k recenzím, řekl, že ho v některé z variant musím mít. Jelikož u nás jako obvykle nebylo dostupné s hrotem <F> a japonská varianta Cocoon byla předražená, ukecal jsem papírnictví Stationery Art v Hongkongu, aby MR <F> začali prodávat… a ono to vyšlo.

A teď k samotnému peru… Výstižně řečeno je to 78G v odolném, kovovém provedení, tak akorát vážící, nádherně vyrovnané s víčkem i bez něj, velikostí mírně nadprůměrné, s poněkud užším plastovým úchopem (je stejný jako u 78G), vzhledem k již zmíněnému hrotu skvěle píše a hlavně má velmi zajímavou cenu, 14 $ v Hongkongu (<F>, <M>), 450 Kč u nás v papírnictvích, ovšem jen s <M> hrotem.

Mohl bych o tomto peru napsat daleko víc, ale myslím, že to za mě už vyřídili jiní – zde je k nahlédnutí recenze od Briana Gouleta a zde je odkaz na obchod pro případné zájemce.

Pero můžu s čistým svědomím jednoznačně doporučit… doteď bylo levnou sázkou na jistotu 78G, teď je to MR.
Naposledy upravil tomkeb dne 03 črc 2013 23:10, celkově upraveno 2
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot Metropolitan

Příspěvekod tomkeb » 21 dub 2013 08:55

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45

Re: Pilot Metropolitan

Příspěvekod Walter20 » 21 dub 2013 10:29

Pěkná ukázka! :)

Také dle reakcí valné části ostatních uživatelů jde o velice povedené pero za nemnoho peněz (viz i zpětná vazba zákazníků na gouletpens.com). Zmíněná poznámka k analogii "Pilot 78G - Pilot Metropolitan" je trefná.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Pilot Metropolitan

Příspěvekod ypres_bass » 21 dub 2013 15:41

No mě se to pero dost líbí - hlavně v poměru cena/"naděje že F bude znamenat Fine"
ale mám docela strach z toho gumového convertoru. nevím proč, ale prostě k němu nemám důvěru. dá se do toho nacpat i něco jiného?
Parker Sonnet SS CT (F) | Parker I.M. Amaranth (F) | Parker I.M. Amaranth (M)
Parker I.M. Profile Black (M) | Pilot Metropolitan BlackDot (F) | Herlitz (M)

www.stanislavkolarik.cz
ypres_bass
 
Příspěvky: 101
Registrován: 19 led 2013 03:36
Bydliště: Pardubice

Re: Pilot Metropolitan

Příspěvekod Walter20 » 21 dub 2013 15:48

Určitě tam od Pilotu pasuje konvertor CON-50.
Walter20
 
Příspěvky: 189
Registrován: 31 črc 2012 09:38

Re: Pilot Metropolitan

Příspěvekod tomkeb » 21 dub 2013 15:50

Měla by tam pasovat "plná verze" CON-20 nebo průhledný CON-50. Jeden CON-20 tu mám nevyužitý, kdybys chtěl, ovšem žádnou funkční výhodu oproti tomu "ošizenému" v něm nespatřuji. :)

Jinak já tradičně plním bombičky.
Obrázek
tomkeb
 
Příspěvky: 166
Registrován: 27 pro 2012 19:45


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků