- Fountain Pen Revolution Guru s pružným hrotem - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Fountain Pen Revolution Guru s pružným hrotem

Pochlubte se ostatním se svým novým perem, se zkušenostmi s jeho používáním.

Fountain Pen Revolution Guru s pružným hrotem

Příspěvekod vojtahlad » 10 led 2015 12:37

Po čínských experimentech jsem zkusil nahlédnout do Indie. Fountain Pen Revolution je firma, která sídlí v Indii a prodává indická pera, z nichž některá i sama vyrábí. Cenově jsou to docela dostupné kousky, jen výjimečně se cena přehoupne přes 50 USD a většinou je dost hluboko pod touto hranicí.

Vybral jsem si model Guru (poslední na stránce http://www.fountainpenrevolution.com/fpr_collection.html) jako celkem lacinou variantu pro pořízení pera s pružným hrotem - celkem i s dopravou vyšlo na 15 USD (pero 10, za pružný hrot příplatek 2 a za dopravu 3).

První dojmy: Veskrze pozitivní. Příjemně překvapila rychlost dodávky - objednával jsem 18. prosince, dorazilo 5. ledna. Necelé tři týdny přes Vánoce považuji za velmi pěkný výkon. Druhým příjemným překvapením byl dárek - kromě objednaného Guru bylo v obálce přibaleno ještě pero Serwex 101.

Vzhled: Vybral jsem průhlednou variantu. Za deset dolarů se nedá čekat nic světoborného a žádná perla moderního inženýrství se také nedostaví. Na vzhledu neshledávám nic, z čeho bych si sedl na zadek. Pero je spíše menší, ale na mé malé ruce tak akorát. V případě potřeby se víčko dá bez problému posadit na konec násadky, což vytvoří délku více než dostatečnou. Víčko je lehké, takže se nepokazí vyvážení.

Obrázek

Jak vidíte, pero má vestavěno pístové plnění a pojme docela velké množství inkoustu. To se na široké tahy hodí.

Hrot: Tohle byl hlavní důvod nákupu. Pružný hrot je na pohled rozhodně zajímavý - je rozdělen po celé viditelné délce a postrádá dýchací otvor (nebo jak se tomu česky říká).

Obrázek

Psaní: Hrot pruží pěkně. Bez přítlaku je čára docela tenká, pod tlakem se významně rozšíří. Tlačit se musí docela silně, ale postupně si zvykám. U pera jsem nezaznamenal žádné problémy s pozdními starty či vynecháváním, píše zcela spolehlivě. Pokud ovšem přitlačíte, někdy nestačí zásobit hrot inkoustem, takže vyrábí "koleje" častěji, než by člověku bylo milé. Na přiložené ukázce jsem cca polovinu silných tahů musel dodatečně vyplnit. Až seberu odvahu, zkusím tok inkoustu posílit.

Obrázek

Celkově: Jsem spokojen. Dostal jsem, co jsem očekával. Pero nestálo mnoho a na experimenty s proměnlivým tlakem je více než dostačující.

Bonus - Serwex 101: K dodávce bylo jako dárek přibaleno pero Serwex 101. To je bohužel jediné pozitivum, které o něm mohu napsat. Jedná se o malé, kapátkem plněné pero, které neprodávají. Asi vědí proč. Na obrázcích na konci této stránky http://www.fountainpenrevolution.com/SerwexPens.html je model 101 úplně vpravo. Hrot rozhodně neklouže hladce. Ne snad že by vytrhával z papíru vlákna, ale zpětná odezva je výrazná. Pero má tendenci zasychat a rozepisování dá celkem práci. Tok inkoustu je velmi nekonzistentní - chvíli je hrot podvyživený a o chvíli později teče inkoustu tolik, že pero udělá kaňku. Je to beze sporu nejhorší pero, které jsem kdy měl v ruce.
Naposledy upravil vojtahlad dne 26 dub 2018 22:19, celkově upraveno 1
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Fountain Pen Revolution Guru s pružným hrotem

Příspěvekod tritrek » 17 srp 2016 13:07

Mám od nich Jaipur-a a Indus, zatiaľ som skúšal Jaipur a som veľmi spokojný. Mám ho s hrotom M, podľa mňa skôr F... od začiatku píše hladko, kĺže nádherne, nie je suchý ani vlhký, nazasýcha...
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko


Zpět na Pochlubte se

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků