- Kamenný obchod s konvertory - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Kamenný obchod s konvertory

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Kamenný obchod s konvertory

Příspěvekod Jaroslav » 18 pro 2018 17:22

Dobrý den,

občas si z Číny objednám nějaké to plnící pero, ale nepoužívám konvertory, které v nich jsou. Zatím všechna pera měla standardní závit a používám u nich Waldmann konvertor. Tentokrát má ale nestandardní závit a přibalený konvertor samozřejmě funguje velmi špatně. (několikrát vyzkoušeno, inkoust je v něm zkrátka zaseknutý, pero píše pár dní a konec, inkoust dál neteče) Zdálo se, že Sailor konvertor by tam mohl pasovat také má širší závit. Dnes mi přišel a bohužel nepasuje, závit je zase až moc široký. Máte někdo zkušenosti s kupováním konvertorů v kamenných prodejnách? Předpokládám, že v papírnictví konvertory nemají, jednou jsem to vlastně i zkoušel a vypadali, že ani neví, o co jde. Ideální by bylo, kdybyste někdo věděl o takové prodejně v Plzni, jsem tam teď na koleji a můžu si sehnat zboží, které se u nás v maloměstě koupit nedá.
Jaroslav
 
Příspěvky: 13
Registrován: 09 lis 2017 19:05

Re: Kamenný obchod s konvertory

Příspěvekod pet84rik » 21 pro 2018 18:35

"ale nepoužívám konvertory, které v nich jsou."

a dôvod?

skúsil by som konvertor z nejakého iného čínskeho pera, len z pohľadu funkčnosti, možno nie je problém v konvertore ale v malom prietoku niekde ďalej, respektíve bližšie k hrotu.

čo je to za pero?
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků