- Pero s charakterem - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pero s charakterem

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Pero s charakterem

Příspěvekod Rown47 » 06 zář 2020 18:14

Zdravím,

v perech jsem úplný začátečník. Zatím vlastním jen levný plastový Faber-Castell, abych vyzkoušel jestli jsou pera vůbec pro mě. Psaní s ním jsem si absolutně zamiloval a tak se poohlížím po něčem novém.

Nedávno jsem na internetu narazil na malou kanadskou společnost Ferris Wheel Press. Vzhel jejich mě naprosto okouzlil. https://ferriswheelpress.com/products/the-brush-fountain-pen

Pero je však relativně drahé když k němu ještě přičtu poštovné a nejsem si jistý jestli za to stojí. Napadlo mě jestli by jste někdo nevěděl o něčem s podobným charakterem. Nějaké (nemusí být úplně podobné) kouzlující, retro/vintage pero ideálně do cca dvou tisíc.
Rown47
 
Příspěvky: 2
Registrován: 23 srp 2020 17:41

Re: Pero s charakterem

Příspěvekod vojtahlad » 07 zář 2020 23:12

Osobně mi kombinace úchopu ze žlutého kovu a hrotu z bílého nesedí, ale proti gustu... V podobném stylu, ale za lidovější peníze je Kaweco Student, případně jiný model tohoto výrobce (Dia 2, Supra, Liliput). Ještě levněji by vyšlo nějaké čínské pero z eBay, AliExpresu nebo podobného zdroje. Třeba Jinhao 200, Moonman nabízí hned několik kandidátů: F9 (napodobenina Montblanc Heritage Rouge et Noir), M600S (tady stál modelem Parker Duofold), M8 nebo M800 (a la Leonardo Momento Zero), slušné retro je i Wing Sung 626 (podle Sheaffer Balance).
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Pero s charakterem

Příspěvekod Rown47 » 08 zář 2020 19:31

Kaweco Student vypadá jako skvělé druhé pero. Díky za radu!
Rown47
 
Příspěvky: 2
Registrován: 23 srp 2020 17:41

Re: Pero s charakterem

Příspěvekod trige » 04 říj 2020 20:00

viewtopic.php?f=38&t=1500
Tady je pero s "charakterem" :-)
trige
 
Příspěvky: 259
Registrován: 10 zář 2013 18:03

Re: Pero s charakterem

Příspěvekod lupusminor » 15 říj 2020 13:13

Pokud vás na kanadských perech zaujala jejich barevnost, možná by vás mohlo zajímat i některé z řady Parker Vector

https://www.eparker.cz/modelove-rady/vector-royal.html

Cena je kolem 500,- Kč, příjemně padne do ruky, jen hrot F na můj vkus nepíše moc tence.
Waterman Hémisphere Essential Stainless Steel, Sheaffer VFM Orange, Cross Century Aquatic Yellow, Lamy CP1 Black, TWSBI Eco-T Yellow-green, Gravitas Entry teal green
lupusminor
 
Příspěvky: 59
Registrován: 05 srp 2020 13:29


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků