- Pero s úzkým pevným hrotem - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Pero s úzkým pevným hrotem

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod pet84rik » 26 úno 2017 21:11

budem sa opakovat, ale sheaffer 100 - nie je najlahsi, ale viecko sa nasadzuje dost hlboko, takze ani nasadene nevadi. za cenu okolo 1000 moj favorit
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod vojtahlad » 26 úno 2017 22:38

Artholl píše:Ano, tak nějak bych to čekal, ale evidentně ho, minimálně u nás, moc v nabídce nemají. U Sheaffer 100 ho třeba penshop má v nabídce jen u Ferrari edice. Na nějakém dalším eshopu, jsem taky viděl hlavně verze s hrotem M. Musel bych jim případně napsat, jestli jsou schopni ho sehnat. Z jedné recenze jsem taky pochopil, že se u Sheafferu nedají hroty měnit, je to pravda?


Hroty F jsou opravdu docela běžné. Nerozpakujte se do Penshopu napsat, jsou vstřícní.

Na měnění hrotů je nejlepší Lamy. Úplně jednoduše se stáhnou a zase nasadí, viz videa na YouTube. Hroty jsou k mání od EF do B plus tři kaligrafické od 1,1 do 1,9 mm, dají se koupit samostatně. Safari je kolem pětistovky, AL-star za 850, obě mají trojúhelníkový úchop. S kulatým je Studio za 1650, má docela velký průměr úchopu a vypadá dost dobře - viz má fotografie v tomhle vlákně http://www.penforum.cz/viewtopic.php?f=16&t=946. Hroty mají všechny stejné, vzájemně výměnné.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod pet84rik » 27 úno 2017 06:53

ak chces menit hroty, tak Lamy, to je jasne.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod Toams » 27 úno 2017 08:24

pet84rik píše:ak chces menit hroty, tak Lamy, to je jasne.

Tu sa zhodneme :)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod Artholl » 27 úno 2017 09:56

pet84rik píše:budem sa opakovat, ale sheaffer 100 - nie je najlahsi, ale viecko sa nasadzuje dost hlboko, takze ani nasadene nevadi. za cenu okolo 1000 moj favorit


Ano, chápu tvé doporučení. To pero nevypadá vůbec špatně. Přidám si ho na seznam a asi se jednoho dne rozjedu do penshopu, abych se z pár kousků rozhodl až naživo v prodejně.

vojtahlad píše:Na měnění hrotů je nejlepší Lamy.

pet84rik píše:ak chces menit hroty, tak Lamy, to je jasne.


Na ten výměnný hrot jsem se ptal jen proto, kdyby z nějakého důvodu nebylo možné sehnat rovnou tu správnou kombinaci vzhledu a hrotu dohromady, tak bych je případně koupil zvlášť a vyměnil :-).

Jinak Vám děkuji za názory. Vážím si jich. Nemáte ještě nějaké postřehy k dalším modelům, které jsem na začátku napsal do seznamu? Třeba který byste vyřadili a proč? :-)
Artholl
 
Příspěvky: 8
Registrován: 25 úno 2017 16:26

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod pet84rik » 27 úno 2017 10:25

ak mas limit 2000, tak dobre je kupit Lamy Studio (ostatne Lamy do tejto ceny su tenke - co nie kazdemu vyhovuje a potom uz len Safari / Vista / Al-Star) a k nemu jeden dalsi hrot, konvertor a si vybaveny za +-2000

Obrázek
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod vojtahlad » 27 úno 2017 12:24

Mám Kaweco Classic Sport (ale s hrotem BB). Je to rozhodně zajímavé pero, po nasazení víčka na násadku je překvapivě velké. Bez nasazení víčka se s ním píše špatně, asi jako se špačkem tužky. Tělo je krátké, takže se vejde jen malá bombička nebo různé miniaturní konvertory, je třeba si dávat pozor (Kaweco vyrábí jeden gumový a teď nově i pístový, ale i jeden pro své větší modely, který se sem nevejde). Patří mezi mé oblíbence.

Pak ještě vlastním Parker Urban, ale nějak mi nesedí. Věcně ho asi nemohu kritizovat za něco konkrétního, ale faktem je, že mi leží bez užitku v šuplíku a píši jinými pery.

Po Faber Castel Ambition zatím pošilhávám. Značka má obecně dost dobrou pověst, hroty mají oba zmiňované modely stejné a recenze je většinou chválí jako jedny z nejlepších ocelových hrotů na trhu. Osobní zkušenost nemá, ale nebál bych se jí.

Ideální je vytipovat si pár per, dojít si je (po případné domluvě, nemusí mít všechno po ruce) osobně vyzkoušet a odnést si to, které vyhovovalo nejlépe.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod Artholl » 27 úno 2017 12:35

pet84rik píše:ak mas limit 2000, tak dobre je kupit Lamy Studio (ostatne Lamy do tejto ceny su tenke - co nie kazdemu vyhovuje a potom uz len Safari / Vista / Al-Star) a k nemu jeden dalsi hrot, konvertor a si vybaveny za +-2000


Díky. Přiznávám, že Lamy Studio je nejlevnější pero od Lamy, které se mi docela líbí vzhledově a navíc nemá ten trojúhelníkový úchop.
Artholl
 
Příspěvky: 8
Registrován: 25 úno 2017 16:26

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod Artholl » 27 úno 2017 12:54

vojtahlad píše:Mám Kaweco Classic Sport (ale s hrotem BB). Je to rozhodně zajímavé pero, po nasazení víčka na násadku je překvapivě velké. Bez nasazení víčka se s ním píše špatně, asi jako se špačkem tužky. Tělo je krátké, takže se vejde jen malá bombička nebo různé miniaturní konvertory, je třeba si dávat pozor (Kaweco vyrábí jeden gumový a teď nově i pístový, ale i jeden pro své větší modely, který se sem nevejde). Patří mezi mé oblíbence.

Pak ještě vlastním Parker Urban, ale nějak mi nesedí. Věcně ho asi nemohu kritizovat za něco konkrétního, ale faktem je, že mi leží bez užitku v šuplíku a píši jinými pery.

Po Faber Castel Ambition zatím pošilhávám. Značka má obecně dost dobrou pověst, hroty mají oba zmiňované modely stejné a recenze je většinou chválí jako jedny z nejlepších ocelových hrotů na trhu. Osobní zkušenost nemá, ale nebál bych se jí.

Ideální je vytipovat si pár per, dojít si je (po případné domluvě, nemusí mít všechno po ruce) osobně vyzkoušet a odnést si to, které vyhovovalo nejlépe.


Díky za názor. Mám právě v plánu do obchodu zajít. Plnící pera jsou jednou z mála věcí, které chci před koupí vidět a osahat si :-). Jen jsem tu chtěl pomocí zkušených uživatelů projít seznam, který jsem si připravil a případně z něho něco vyhodit (abych zbytečně nesháněl něco, co nemá smysl), nebo tam něco přidat (abych později nelitoval, že jsem nějaké pero opomenul). Zatím to vypadá, že do seznamu přidám Sheaffer 100 a Lamy Studio. Parker Urban je podle recenzí a Geka kvalitní pero, ale mám z něho také takový neurčitý pocit, že by mi nakonec jen někde leželo. Nevím proč.
Artholl
 
Příspěvky: 8
Registrován: 25 úno 2017 16:26

Re: Pero s úzkým pevným hrotem

Příspěvekod vojtahlad » 28 úno 2017 17:21

Ještě mi diskuse na jiném serveru připomněla Lamy Logo. Esteticky se mi líbí, ten štíhlý kovový úchop není bohužel nic pro mě, ale je kulatý.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

PředchozíDalší

Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků