- Poraďte s výběrem - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Poraďte s výběrem

Vybíráte své první nebo třeba dvacáté pero? Pokud se nemůžete rozhodnout, které koupit, nechte si poradit.

Poraďte s výběrem

Příspěvekod AndySeverka » 16 lis 2017 07:58

Dobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně výběru pera. Chci se podívat do Penshopu a tak by se mi hodilo vědět alespoň zhruba, na co se zaměřit. Zatím jsem psala chvíli s perem od Regalu za 500,-. To už nechci nikdy více zažít. Teď mám Parkera ze třetí ruky, je to I.M. Premium Deep Gun Metal Chiselled. Stylově mi docela vyhovuje, jenže se povrch už na více místech dost odrbal a nejvíc mám problém s tím, že špatně pouští inkoust. Nechala jsem ho i vyčistit ultrazvukem, stejně musím, než začnu psát, namočit hrot do inkoustu, což pak opakuju asi každý třetí řádek textu a to mě na přednáškách trochu ruší. Problém se v závislosti na použitém inkoustu liší, ale vlastně jen intenzitou. Výsledkem je, že mě ten můj Parker už trochu štve a chci zkusit něco jiného.
Tedy potřebuju tipy na nové pero.

- Chtěla bych se vejít do 3.000,-.
- Doporučte pero, které mě nezklame při každodenním psaní.
- Používám konvertor, ale byla by výhoda, kdyby do něj pasovala i nějaká bombička většího objemu.
- Aby bylo kompatibilní i s různými veselými barevnými inkousty, než jen modrým a černým.
- Nelíbí se mi, když je hrot, nebo jiná část pera, pozlacený. I když Parkera spíš nechci, tak ten má hrot pěkný, také mě zaujaly černé hrota u Lamy a Kaweco :mrgreen: .
- Zaujala mě vlastně různá pera odlišného stylu, například Waterman Hemisphere, některá od Sailor, ale i Lamy Safari.

Prostě hrozně záleží na vzhledu toho jednotlivého pera. Takže mě můžete překvapit něčím zajímavým, nebo nějakou vaší srdcovkou a já uvidím, co mi padne do ruky :D . Budu moc vděčná za vaše nápady :shock: .
AndySeverka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 15 lis 2017 11:20

Re: Poraďte s výběrem

Příspěvekod vojtahlad » 16 lis 2017 18:14

Do tří tisíc se vejde ledacos, třeba i Pelikan M200 nebo M215 s pístovým plněním = mnohem víc inkoustu než ve velké bombičce. Doporučuji také mrknout na Faber Castell, třeba model Ambition. Jejich hroty všichni chválí. A s Lamy Safari se snad nedá udělat chyba. Výhodou jsou snadno výměnné a dostupné hroty, takže člověk může experimentovat, co mu lépe vyhovuje. Jen pozor, ty černé jsou lakované a všeobecně kloužou o něco hůř po papíru.
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Poraďte s výběrem

Příspěvekod Toams » 16 lis 2017 18:33

Existuju aj Lamy hroty bez povlaku, ktore "funguju" okamzite :)
Inak ten cierny povlak (nie som si isty, ci je to lak), sa rychlo na konci hrotu, kde sa hrot dotyka papiera, vyhladi pisanim do hladka, takze to nie je az tak tragicke (mam cierny aj strieborny hrot)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Poraďte s výběrem

Příspěvekod chodec » 16 lis 2017 22:53

Vkráčel jsem do Penshopu s cílem pořídit si Parker Sonnet (líbí se mi), ale tam mi byl tento kup rozmluven (kvalita), zkoušel jsem tam snad hodinu všechna možná pera, která plnila mé požadavky (černá matná barva, "tenká" linka, dobře padne do ruky, zacvakávací víčko...) až jsme se dopracovali k Lamy 2000. Cena byla vyšší než jsem původně plánoval a ač bych dal dnes asi přednost EF hrotu, koupě nelituji a psaní si dokonale užívám.

Závěr: udělej si více času, zajdi si do Penshopu a vybírej a testuj ;-).
Pilot 78G F a M, Lamy 2000 F
chodec
 
Příspěvky: 5
Registrován: 07 lis 2017 21:16
Bydliště: Brno

Re: Poraďte s výběrem

Příspěvekod pet84rik » 16 lis 2017 22:56

Lamy Studio, pera od Sheaffera, ... do 3000 sa da najst vselico.
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Poraďte s výběrem

Příspěvekod Gek » 17 lis 2017 14:11

Já jsem spokojený s PARKER Urban. Koupil jsem i Parker bombičky. Píši s ním skoro denně a nikdy ani po víkendu mě nezklamalo. Patří k mým oblíbencům. Teď jsem dostal k narozeninám pero z výrobny Pera Novák. Dřevo jsem ani neznal. Mám z něj velkou radost.
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington
Gek
 
Příspěvky: 94
Registrován: 12 lis 2014 21:28
Bydliště: Moravany


Zpět na Poraďte s výběrem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků