- Papi pera - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Papi pera

Diskuze o plnicích perech všech ostatních značek.

Papi pera

Příspěvekod Vlcacka » 07 čer 2017 19:51

Nechala jsem si vyrobit od Ondry Berkuse dvě pera. Mají kovové úchopy a jsou dostatečně těžká a dlouhá, aby se s nimi pohodlně psalo bez víčka. To ani nasadit nejde. Pro mne, která postovala i to, co jsem nemusela, je to docela nezvyk.

První je se vzorem Blue Hyacinth, hrot JOWO 6 black ruthenium, ex F (protože jsem ho kvůli osobnímu komfortu zabrousila a už to není F ani náhodou) a po zásahu píše velmi hezky. Vzor je takový ten popraskaný led, s tím, že ty světlejší části jsou poloprůsvitné, takže když odšroubovávám hrot, vidím, jak se tam ta silueta vrtí. Totéž vespod u konvertoru.

Obrázek

Druhým kouskem je Blue Brava, hrot tentýž, jen black oxid a hrot M. V tomto případě jsem ho nemučila. Vzor připomíná rozbouřený oceán a je perleťový, s odlesky do zelena. Na sluníčku žije vlastním životem.

Obrázek

A tady oba spolu.

Obrázek

Je to velmi pěkný kus práce a jsem hrozně ráda, že jsem do toho šla. Cena jednoho je srovnatelná např. s Pelikan Classic M205, ale měla jsem možnost si vybrat barvu materiálu, zbarvení hrotu a také šířku. Navíc mne díky živosti materiálu hodně baví se na ně jenom koukat. Někoho by sice mrzela absence spony, ale já je stejně budu nosit v pouzdře.
Naposledy upravil Vlcacka dne 15 říj 2018 20:04, celkově upraveno 1
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Papi pera

Příspěvekod pet84rik » 07 čer 2017 21:20

pekné
pet84rik
 
Příspěvky: 508
Registrován: 30 lis 2014 14:36

Re: Papi pera

Příspěvekod tritrek » 08 čer 2017 09:37

Pekné! Odkiaľ si ich kúpila?
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Papi pera

Příspěvekod Toams » 08 čer 2017 09:51

Pekné, hlavne teda ten barel a viečko (uskočenú "sekciu" s hrotom moc nemusím a ešte k tomu z kovu :))

Na druhej fotke ten matroš vyzerá ako malý vesmír z astrofotografie, fakt výborná kresba a zrejme aj hĺbka (chcelo by to video ;))
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Papi pera

Příspěvekod tritrek » 08 čer 2017 12:22

Toams píše: hlavne teda ten barel a viečko (uskočenú "sekciu" s hrotom moc nemusím a ešte k tomu z kovu :))

JJ, veď som si aj povedal, že si počkám na v2.0, na ktorom už bude aj "sekcia" z akrylu a ten skok bude zarovnanejší... ale skoro som sa nechal uniesť z tých materiálov! :lol:
tritrek
 
Příspěvky: 297
Registrován: 07 led 2016 23:12
Bydliště: Slovensko

Re: Papi pera

Příspěvekod Vlcacka » 08 čer 2017 13:06

tritrek píše:Pekné! Odkiaľ si ich kúpila?
¨

Materiál vybrala tady: www.exoticblanks.com
Hroty vybrala tady: www.fpnibs.com

No a pak si nechala vyrobit od papiho.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Papi pera

Příspěvekod Vlcacka » 08 čer 2017 13:09

Toams píše:Pekné, hlavne teda ten barel a viečko (uskočenú "sekciu" s hrotom moc nemusím a ešte k tomu z kovu :))

Na druhej fotke ten matroš vyzerá ako malý vesmír z astrofotografie, fakt výborná kresba a zrejme aj hĺbka (chcelo by to video ;))


Já taky ne, tedy kovový grip mi nevadí, ale zjistila jsem, že to na funkci nemá vliv a ani mé malé krátké prstíky s tím nemají problém.
Pravdu díš, je to jak galaxie na Orionově pásu... teda tentokrát ne jako kulička. :-D
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Papi pera

Příspěvekod vojtahlad » 08 čer 2017 18:18

Vlcacka píše:Materiál vybrala tady: http://www.exoticblanks.com


Smekám. Vůbec si neumím představit, jak bych si z toho kvanta dokázal vybrat...
vojtahlad
 
Příspěvky: 518
Registrován: 28 srp 2014 06:48

Re: Papi pera

Příspěvekod Vlcacka » 12 čer 2017 17:49

vojtahlad píše:Smekám. Vůbec si neumím představit, jak bych si z toho kvanta dokázal vybrat...


Jela jsem po své oblíbené barvě, pak si udělala užší výběr a pak nejužší. Navíc jeden materiál tou dobou neměli a tak Blue Brava byla původně znouzectnost a srandovní je, že jsem z ní víc odvařená než z toho Blue Hyacinthu.
Do podzimní várky jsem si vybrala naprosto úletovou kombinaci, které říkám "krabí salát" https://www.exoticblanks.com/Pink-and-W ... Blank.html Příjemným překvapením jsou pak ty nadstavbové efekty, protože ty na těch fotkách prostě vidět nejsou. Takže vybíráš jen hezkej vzor.
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41

Re: Papi pera

Příspěvekod Vlcacka » 15 říj 2018 20:14

Tady je dotyčný "krabí salát", je to eyedropper, hrot JOWO No. 6. Píše náramně.

Obrázek
Vlcacka
 
Příspěvky: 261
Registrován: 27 dub 2015 10:41


Zpět na Ostatní značky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků