- Vzorky inkoustů - Penforum.cz - plnicí pera a kvalitní psaní - fórum

Fórum pro fanoušky plnicích per a kvalitního psaní


Rádi píšete plnicím perem? Používáte značkový diář? Tak tento web je pro Vás.

Vzorky inkoustů

Zde můžete poptávat koupi per od ostatních uživatelů fóra.

Vzorky inkoustů

Příspěvekod petra.tcheque » 02 dub 2018 15:22

Ahojte,

Mám doma nové pero Parker Vector a z počátku mám s ním trochu problém - při psaní vynechává a většinou chvíli trvá než se rozepíše.

Prošla jsem tady fórum a v jednom vlákně bylo doporučeno vyzkoušet tento model s různými inkousty - je možné, že problém je v inkoustu, nikoliv v peru/ hrotu samotném.

A proto bych se ráda poptala, jestli někdo nemá k prodeji kousek inkoustu různých značek k vyzkoušení. Nerada bych hned nakoupila celé lahvičky inkoustu jen k ozkoušní, který bude s Parkerem nejlépe komunikovat.

Na barvách teď vyloženě nezáleží. Prosím, pokud má někdo zájem nabídnout cca po 3-5 ml ze svých lahviček, budu moc ráda!

Děkuji za nabídky.

Petra
petra.tcheque
 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2018 15:19

Re: Vzorky inkoustů

Příspěvekod graphophilus » 02 dub 2018 16:08

Já bych doporučoval jako univerzální zkoušecí inkoust koupit v nejbližším papírnictví modrý nedokumentní koh-i-noor za 20 Kč. Ten je vzhledem ke své vodnatosti na zasychajicí pera ideální. Po důkladném odpaření vody parkerovským víčka, kterážto víčka jsou vyhlášená svou dokonalou prodyšností, získá modrý KIN hluboký temně modrý tón.
graphophilus
 
Příspěvky: 138
Registrován: 05 črc 2014 12:53

Re: Vzorky inkoustů

Příspěvekod petra.tcheque » 03 dub 2018 08:57

Ahoj, díky za reakci. Modrý inkoust od Koh-i-Noor byl jasnou dvojkou po Quinku, který přišel s perem. Ale právě ani KIN nedokázal Parkera dosud plynule rozepsat.

Takže chci ještě vyzkoušet další možnosti náplní, než to uzavřu s tím, že chyba je nakonec v peru.
petra.tcheque
 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2018 15:19

Re: Vzorky inkoustů

Příspěvekod kamixx » 11 kvě 2018 12:37

Ahoj,
odkud jsi? Pokud z Prahy, tak můžu na zkoušku nabídnout několik inkoustů Pilot Iroshizuku, Sailor Blue-black, Diamine Ancient Copper. Případně základní Waterman, který se na zahraničních fórech doporučuje i do "vintage" per pro svou neagresivnost, byť ostatními parametry moc nenadchne.

Všechny mi přijdou, že tečou a fungují dobře.

Obecně bych spíš očekával, že bude problém v tom Parkeru dostal jsem od známých sadu od Parkeru a nikdy mi to plnící pero nezačalo dobře psát. Je to s přehledem nejhorší kus, který doma mám.
kamixx
 
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2018 12:31

Re: Vzorky inkoustů

Příspěvekod petra.tcheque » 14 kvě 2018 22:56

Ahoj, ano z Prahy jsem. Byla bych ráda, pokud bych mohla v Parkerovi vyzkoušet i jiné inkousty. Chci mu dát ještě šanci, než nad ním zlomím hůl definitivně.
petra.tcheque
 
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2018 15:19

Re: Vzorky inkoustů

Příspěvekod Toams » 15 kvě 2018 11:44

Ahoj,
15.6. by mel byt takovy mensi sraz, kde budes mi sanci omrknout krom per i nejake inkousty urcite, pripadne se dohodnes naprimo (odemne kdyz tak nejake edelsteiny od pelikanu budou k dispozici). A obcas nekdo prinese vzorky, ktere uz nepotrebuje / nechce a jsou k dispozici ...
A nebo indy vindy si dohodnes, jak budes chtit ;)
Architecture begins where engineering ends.
W. Gropius
Toams
 
Příspěvky: 474
Registrován: 01 dub 2016 22:41

Re: Vzorky inkoustů

Příspěvekod kamixx » 17 kvě 2018 12:01

edit: tak koukám, že systém zpráv tu je, proto přesunuto tam
Naposledy upravil kamixx dne 17 kvě 2018 12:05, celkově upraveno 1
kamixx
 
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2018 12:31

Re: Vzorky inkoustů

Příspěvekod kamixx » 17 kvě 2018 12:03

Toams:
Kde ten sraz bude? Celkem bych se zašel podívat a případně bych i vyměnil těch svých pár nechtěných inkoustů a bločků, kdyby tam byl zájem.
kamixx
 
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2018 12:31

Re: Vzorky inkoustů

Příspěvekod jakub.s » 17 kvě 2018 15:43

jakub.s
 
Příspěvky: 75
Registrován: 30 čer 2014 12:17
Bydliště: Letná


Zpět na Koupím - soukromá inzerce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků